04-Mayıs-2008 AnkaraTeam Field Target ( FT) Yarışması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • yağmurlu bi günde güzel bi buluşma oldu yarışmayı yapamasakta , mangal muhabbeti ve sohbetler harikaydı, sonrasında Gölbaşı'na gidip biraz şişe kırdık. Osman abiye teşekkür ederiz bizim için bol bol nevale getirmiş. ama bir dahaki sefere biz Osman abiyi ağırlayalım, böyle olmuyo valla.

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• yağmurlu bi günde güzel bi buluşma oldu yarışmayı yapamasakta , mangal muhabbeti ve sohbetler harikaydı, sonrasında Gölbaşı'na gidip biraz şişe kırdık. Osman abiye teşekkür ederiz bizim için bol bol nevale getirmiş. ama bir dahaki sefere biz Osman abiyi ağırlayalım, böyle olmuyo valla.

Lafımı olur, seni beni olmaz bu işin,Getirdiğin sucuklarda harikaydı teşekkür ederiz.Arada ıslandık ama,Değişik ve güzel bir gündü..gelen tüm arkadaşlara teşekkür ederiz.

A Takımı Üyesi

• büyük bir özveriyle müsabakayı A'sından Z'sine hazırlayan Gmby ve başta Osman abi olmak üzere yardımı geçen herkeze teşekkürler. malesef hava durumu müsabakanın gerçekleşmesine imkan tanımadı, fakat güzel bir geçiren, katılan arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım. Aranızda olamadığım için gerçekten üzgünüm.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Değişik ve güzel bir gün idi. Tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim...

Sabah çıkarken hafif yağur ciseliyor idi.. Kendi kendime Allah (cc) verede fazla yağmasa yada buluşma yerinde olmasa diye söylendim içimden... Özgür saat 7:30 da buluşma yerine gelmiş ve yolda kendisine tel açmıştım. Güzel haberler söylemişti.. Neşem az yerine gelmiş keyifle arabamı sürüyor, az da mırıldanıyordum radyoda çalan şarkıları.

Sabah 8:00 de Osman abi ile buluşacaktık. Buluşma noktasını geçerken kendisini göremeyince ( saat 7:55 ) falandı. Sanırım yukarı çıktı bende hemen yetişeyim bekletmeyeyim arkadaşlarımı düşücesinde idim.Buluşma noktasına saat 8:00 gibi gelmiş ve havanın azsoğuk olmasının dışında kupkuru olan atış bölgesi neşelendirmiş idi beni...

Hemen özgür ile arabadan gerekli şeyleri idirmeye başladım ki.. Erdem tel ile aradı. Mustafa burada yağmur var oraları nasıl dedi. Bende yağmuyor yağmur ama soğuk dedim. Soğuk kimin umrunda :) yağmur yok yaaa... Ama az sonra başımıza geleceklerden habersiz biz.....

Daha 10 dk geçmemiş idi ki ciselemeye başladı... Yandık dedim içimden.. Bu arada Osman abi aradı. Mustafa biz aşağıdayız neredesin diye. Bende abi senin erken gelebileceğini düşündüm, burada olabilirsin diye direkt geçiş yaptım dedim. Vokan, İbrahim ve Mustafa arkadaşlarımızda aşağıda imiş ve Osman abiye onarıda al abi gelin biran önce dedim.

Yağmur bastırmaya başlamış neşem kaçmış, Erdemi aradım Abi yola çıkmadın ise istersen gelme diyeceğim , bende geldim demesinin ardından 5 dk sonra yanımızda idi.

Biz bekler ama yağmur dinmez, biz bekler yağmur dinmez.. Bir ağacın altında bizlerrrr....

Bekleme hattındayız :);lol;

[Resim Engellendi: http://img413.imageshack.us/img413/8499/fotoraf0056rd6.th.jpg]

Yağmur iyice bastırmış herkeste biraz burukluk var... Biraz geçmeden Rıfat abi aradı durumu izah ettim. Ardından Kamuran ve onada durumu anlattım.. Bir süre sonra Erdem müsade isteyerek ayrıldı. Saolsun yolda bizi aradı yol giderek kötüleşiyor, çamura batmayasınız dedi. Bunun üzerine herşeyimizi toplamaya aşağıya inmeye karar verdik. İnatla yağmurun dinmesini bekledik bir süre... Bu bekleme süresinde saolsun Volkan, İbrahim ve Mustafa bizlerede çok yardımcı oldular. Arkadaşlarımızı ben gerçekten çok içten ve samimi buldum. Keşke herzaman aramızda olabilseler...

[Resim Engellendi: http://img413.imageshack.us/img413/8360/fotoraf0057uc5.th.jpg]

( Herşey hazır bakın şuraya )

• Hafta sonu büyük ihtimalle soğuk ve yağışlı olacak deniyor meteoroloji de. Bence bu işi daha düzgün bir havada yapalım.

Beklentiye göre Pazar günü 8-18 derece hava sıcaklığı %60-95 nem ve 17Km hızla rüzgar ve sağanak yağış bekleniyor.

Uyarmıştım diyerek sözüme başlıyor, bunca emeğin de boşa gitmesine çok üzülüyorum. Sabah kalktım erdemi aradım yağmur yağıyor deyince zaten 12 de toplantım olduğundan hiç evden çıkmak gibi bir girişimde bulunmadım. Meteoroloji güneşli olacak diyip de yağmur yağsaydı tamam ama buna bile bile lades denir. Lütfen sözlerime alınmayın. Bunca emek heba olmuş ona çok üzüldüm.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Herşeyi baştan toplayıp aşağıya inerken yolda Rıfat abi ile karşılaştık ve hemen bir U dönüşü ile pantsinge geldi yanımıza... İnanın acayip ıslanmışız.. ( Osman abi saol verdiğin deri mont sayesinde hasta olmaktan kurtuldum...

Burada sayın İlhami Tütek abimizde bizi bekliyor idi. Serdarı uykudan uyandımıştım. Kalk yahu bırak yağmur atla gel demiştim. Saolsun kırmamış beni biz paintsinge geldiğimizde ikisi daha önce birbirlerini tanıdıkları için sohbete idiler.

Serdara hemen yahu herşey senin yüzünden oldu..İnan çok söylendik sana dedim. O da abi hayırdır dedi.. Pazar günü gelemeyeceğim dedin dedin.. Yağmur duasına çıktın.. İzni kopardın ama yağmur dur duasına çıkmadın dedim, gülüştük.

Hep birlikte çaylarımızı söyledik ve sanki herkes 40 yılllık arkadaş gibi başladık sohbete....

[Resim Engellendi: http://img413.imageshack.us/img413/9966/fotoraf0058dq1.th.jpg]

Baya bir süre burada oturduk.Sanırım 2 saate yakın yada az bir süre geçmişte olabilir.

Rıfat abide buradan sonra müsade isteyip aramızdan ayrıldı. Osman abi saolsun ( kendisine buradan teşekkür etmek istiyorum. İnanılmaz şeyler hazırlamış bizler için... ) arkadaşlar onca şeyi biz ailecek haftadabitiremeyiz.Tamam yağmur yağdı ama keyfimizin kaçmasına müsade etmeyelim hadi gölbaşına orada belediyenin kontrolünde güzel kapalı yerler var oraya gidelim dedi. Herkes tamam dedikten sonra yola düştük... Hemen başladık hazırlığaaa..

[Resim Engellendi: http://img229.imageshack.us/img229/2599/dsci1765nf4.th.jpg] [Resim Engellendi: http://img229.imageshack.us/img229/2549/dsci1767ny5.th.jpg] [Resim Engellendi: http://img240.imageshack.us/img240/7678/dsci1766vy7.th.jpg] [Resim Engellendi: http://img229.imageshack.us/img229/8436/dsci1769in7.th.jpg]

Bu arada yeni aldığım spotting scopiyide yanımda götürdüm.. Kuşlaları izledik... Birde 1 km ilerideki oteli... (yanlış anlamayın otelin yemek masaları bile görünüyor idi.. Yemek yiyen insanları izledik... ;şrofls;. )

Fotograf makinesi ile yaklaşk 600 m uzaklıktaki su üzerindeki kuşları yakaladım...

[Resim Engellendi: http://img229.imageshack.us/img229/2158/dsci1768xn2.th.jpg]

Acıkmış olacağız ki nasıl daldık yemeğeee... Volkan mangalımızı yaktı, Serdarda Ustalığını kullandı... Saolsunlarrrrr....

• Yemekten sonra sigaralarımızı derin derin çekiyor, güzel ve sıkı sohbetlerimize devam ediyorduk kiii.... Güneş güzel yüzünü bir gösterdiiii... Saat 14 civarı idi...

Güneşşşş dedik, bir süre bekledikten sonra.. hadi atış yapalım.. Tamam Ft yapamadık ama kaşınan parmaklarımızın pasını giderelim....

Volkan abi karşıda bizim atış yaptığımız bir yer var.. Hem yakın hemde bolca şişe var dedi... Hemen hadi toplanıyoruzzz... ŞİT yola çıkacak.... Bende yeni dürbünümü sıfırlama niyetindeyim....

10 dk içinde atış alanındayız...

Herkes günün acısını çıkartır gibi... Başladı sıkmaya...

Sanırım günün ilk şişesini Volkan kırdı.... :D

[Resim Engellendi: http://img229.imageshack.us/img229/7034/fotoraf0059sk5.th.jpg] [Resim Engellendi: http://img229.imageshack.us/img229/7231/fotoraf0060ka7.th.jpg]

Bu arada Erdem aradı güneş ne güzel açtı, tüh yaaa.. neden böyle değildiki gün dedi.. Bende kendisine katıldığımı söyledim. Nerdesiniz dedi.. Abi atış yapıyoruz gölbaşındayız dedim.. Şit yapıyoruz.... :)

Foto makinasını kenara bırakıp dürbünü sıfırlama işine koyuldum...

Neredeyse 1,5 saat kadar güneş güzel yüzünü gösterdi.. Yağmur başladı .. herkes arabalara koştu... aman tanrım o ne yagmur.. silecekler yetişemiyor arabanın içinden... 5 dk geçmedi ki yağmurla birlikte dolu başladı... 2 saatte kuruyan yerler 10 dk da sele dönüştü.. Arabaları zor çıkarttık... Volkanlar baya uğraştılar.. Saplandılar çamura.. Çok şükür ki kurtuldular...

Genede keyifli idi o 1.5 saat....

• Günün kısaca özüüü...

Tamam Field Target müsabakası yapamadık , yağmurda yağdı lakin genede ANKARATEAM ı durduramadı.. Islandıktaaa.. Üşüdükteee ama inanın acayip keyifli sohbetlerin olduğu ve en önemlisi yeni arkadaşlar edindiğimiz sıcak bir gün idi...

Osman abi saolsun onca masrafa girmiş güzel şeyler hazırlamış... keyfile karnımızı doyurduk... Kesesine bereket daha çok kazanmak nasip etsin yaradanım...

İlhami Tütek abimiz hoşsohbeti ve babacan tavırları ile neşe ve renk verdi sohbetlerimize....

Volkan - İbrahim - Mustafa kardeşlerimiz inanılmaz sıcakkanlı insanlar... Sanki aylardır onlarlada atış yapıyor gibiydik...

Özgür gene tüm neşesini üzerinde toplamış etrafa moral dağıtıyor idi...

Serdar onca duasının kabul görmesinin yanında ( İnsan Allahtan (cc) başka şey diler yahu :) ) güzel mangal keyfi yaşattı bize ve beni kırmadı güzel sıcak yatağından kalktı geldi...

Erdem saolsun bizi yanlız bırakmadı bu hafta olmadıysa bunun haftayasıda var diyerek bizi destekledi...

Rıfat abi paintsingte güzel sohbeti ile aramızda idi...

Gelemeyen arkadaşlarımızda bana tel açtılar... Onlarada teşekkürler...

Kısaca dediğim gibi GÜNÜ ÖZETLERSEK :

NE YAĞMUR
    YA ÇAMUR
    NE KAR
    NE SOĞUK......................

ANKARATEAMI DURDURAMAZ VE NEŞEMİZİDE BOZAMAZ...

BU BÖYLE BİLİNEEEE.... :thumbup:

• Sanada cok teşekkür ederiz hem cok yorulup uğraşmısın masrafta etmişin.Ankara Team Sayende bir kez daha buluştu.Hiç bir şey keyfimizi Bozamadı. Allah sağlık içerisinde daim etsin.

A Takımı Üyesi

• Muhteşem çok da güzel anlatmışsınız sanki orda sizlerle berabermişim gibi geldi.Çok güzel olmuş herşey inanılmaz keyifli.Mustafa çok emek harcamıssın eline sağlık sucukları kaçırdık ama olsun inşallah başka sefere.. :thumbup:

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• Mustafa abi amma döktürmüşü yahu, hiçbi ayrıntıyı kaçırmamışsın , dünü tekrar yaşadım sayende :thumbup: ellerine emeğine sağlık. ayrıca Ankara Team için yaptıklarından dolayı tekrar tekrar teşekkür ederim. bu sefer olmadı ama bidahakine inşallah. vardır bundada bi hayır, FT yapamasakta bence çok güzel bi gün geçirdik ;d;

AA S410 5,5

• arkadaşlar yakında size bi süprizim olabilir, buluşmalarımızı kendi arazimiz üzerinde yapabiliriz. gerekli çalışmalara pzartesi günü başlıyorum.

AA S410 5,5

• Hımmm ilginç bir haber... :) Peki muhit ne taraf? ip ucu versene...

ankarateam.png[color=#0000ff]

• sana çok yakın abi

AA S410 5,5

• arkadaşlar yakında size bi süprizim olabilir, buluşmalarımızı kendi arazimiz üzerinde yapabiliriz. gerekli çalışmalara pzartesi günü başlıyorum.

Cok iyi bir haber.Şartlar müsait olur bir araya gelebilinirse ortakta alınabilir.ileriye dönük yatırımda olur.Detayları sabırsızlıkla bekliyoruz.

ama yer aşağıda videodaki gibi olmasın... :thumbup:

El camino del Rey

A Takımı Üyesi

• yok Osman abi , böyle bi yer değil ama burdada atış yapmak bence çok eğlenceli olurdu. yeri hepiniz biliyosunuz. Bir arkadaşım bana Atatürk Orman Çiftliğinden kiralama yapılabildiğini söyledi bende, yetkili müdür olan Mustafa Çelik beyle görüştüm böyle birşeyin mümkün olduğunu ancak federasyon kurmamız gerektiğini belirtti. Pazartesi Müsait olduğunu söyledi ayrıntıları görüşmek için pazartesiye randevu aldım. Gidip görüşücem bakalım sonuç ne olacak.

AA S410 5,5