Dürbün Sabitleme Hk?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

Çok enteresan değil,hem dürbün 32mm çapta yani aşırı hafif hemde iyi sıkmış. ;d;

• Çok enteresan değil,hem dürbün 32mm çapta yani aşırı hafif hemde iyi sıkmış. ;d;

bence yakın zamanda o dürbün kucağa gelir.
    imkan yok dampasız bir dürbün o silahlarda ayakta kalsın.
    ben komple gövdeye kaynak yaptım 100 atış sonra kaynak felan kalmadı.Hani kaynağı ben yapsam tamam usta birine yaptırdım.

• +1 evet arkadaşlar ne yaparsanız yapın dampa olmadan olmuyo ben bu soruna böle bir çağre buldum ama buda demek değilki dürbünü unutun birdaha ayar yapmıcaksınız demek değil aslında bende bulmadım bu sitede birisi yapmış bende aynısını ondan gördüm ve kendi imkanlarımla bende yaptım o arkdaş ön tarafada lastik koymamış dürbünü atış dan sonra tekrar önden arkaya doğru eliyle cekip yerine getiriyodu benim yaptığım sistemde dürbün atışda geri tepmede arkadaki lastiğe vuruyor ve ön tempedede öndekine vuruyor ve tekrar eski konumunu alıyor lastiklerinarasında duruyor tekparça ayakla tabiki sıkı bir şekilde lastiklere aoturtarak ama tek parça ayagıda altını gresledim ve dürbün takma yerine tatlı sıkı olacak şekilde taktım yani boşluksuz ama ileri geri hareket eder şekilde ve sağa solada oynamıyo oda hatsanınn yni dürbün takma yerinden sağolsun kral alttan kırmada yapamıyorum mesala çünkü dürbün takma yeri v şeklinde değil reim yoluyorum arkadaş lar belki ilham olur sizede başka şeylerde görürüz tüfekde hatsan mod 125 dürbün canavarı ha bu arada ne zamana kadar bozulmuyo ayarı lasyik arada deforme olana kadar yada siz söküp tekrar takana kadar bazen sök tak olayında bile bozulmadığı oluyor portatif gibi :)[url='http://www.pic-city.de/bild/1427,dscf1076KMSU5.jpg'][i

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen meseduzu ().

• +1 evet arkadaşlar ne yaparsanız yapın dampa olmadan olmuyo ben bu soruna böle bir çağre buldum ama buda demek değilki dürbünü unutun birdaha ayar yapmıcaksınız demek değil aslında bende bulmadım bu sitede birisi yapmış bende aynısını ondan gördüm ve kendi imkanlarımla bende yaptım o arkdaş ön tarafada lastik koymamış dürbünü atış dan sonra tekrar önden arkaya doğru eliyle cekip yerine getiriyodu benim yaptığım sistemde dürbün atışda geri tepmede arkadaki lastiğe vuruyor ve ön tempedede öndekine vuruyor ve tekrar eski konumunu alıyor lastiklerinarasında duruyor tekparça ayakla tabiki sıkı bir şekilde lastiklere aoturtarak ama tek parça ayagıda altını gresledim ve dürbün takma yerine tatlı sıkı olacak şekilde taktım yani boşluksuz ama ileri geri hareket eder şekilde ve sağa solada oynamıyo oda hatsanınn yni dürbün takma yerinden sağolsun kral alttan kırmada yapamıyorum mesala çünkü dürbün takma yeri v şeklinde değil reim yoluyorum arkadaş lar belki ilham olur sizede başka şeylerde görürüz tüfekde hatsan mod 125 dürbün canavarı ha bu arada ne zamana kadar bozulmuyo ayarı lasyik arada deforme olana kadar yada siz söküp tekrar takana kadar bazen sök tak olayında bile bozulmadığı oluyor portatif gibi :)

resimdeki görülene bakılırsa çift stoper kullanılmış ben öyle gördüm doğrumu düşünüyorum acaba?kral magnumda çift parça ayak iş görür gerek yok tek parça ayak kullanmana üstelik ben öyle aşırı derecede sıkmıyordum kral magnuma dürbün ayaklarını sıkarken.

• evet çift stoper ikiside silastikli silgi gibi parça var önlerinde ayrıca tekparça ayak sıkılı değil iki lastik arasında gidip geliyor.

• BU YÖNTEMİ HATSAN MOD 125 SAS MODELİNDE DAMPA AYAKLA UYGULARSAK KESİN ÇÖZÜM YAPMIŞ OLURMUYUZ.? Saygılarımla.

Forumlarda büyük harflerle mesaj yazmak yasaktır. Bu şekilde mesaj yazmak bağırmak, hakaret anlamları taşır, bu hususlar forum kurallarımızda açıkca belirtilmiştir.
    Lütfen Forum kurallarını okuyun

"ÖLÜM" Gaz PedaLına Basan Ayakta,"HAYAT" Direksiyonu Tutan KoLLardadır. Bunun EgLencesi ise; ÖLümüne Gaza Basıp Hayata TuTunMaktır[!]

«Her kim atıcılığı öğrenir de sonra terk ederse bizden değildir.»

Hatsan Mod 125 SaS CAMO 5.5mm + YataGun Dampa + Henkell Civata sabitleyici + Patex Yapıştırıcı + Stoper + Optima 3-9x32 Dürbün

• ön sayfada yazdığım gibi loctite yi burda bulamayınca patex yapıştırıcı almıştım,o gün bu gün dür halen bunu kullanıyorum,

önce dampa ayağın oturacağı yeri belirliyorum dürbün den bakış açıma göre,sonra tüfeği düz duracak şekilde altına destek vererek sabitliyorum,bu patex tutkal dan az bir miktar sürüp,hemen dampayı takıp monteliyorum,dampanın vidalaarını biraz fazla açıyorum,montelerken bocalamamak için ;kihhik,

tekrar sökeceğimde,vidaları gevşetiyorum,dampanın önünden yahut arkasına bir bez parçası koyup,çam çekici ile ufak bi tıkılamada ayak kendini salıyor,

tutkal süreceksen dampanın vidalarını çok sıkmana gerek yok,bu işlemi mod125 için yap,diğer yaylılarda gerek yok,kayma yapmıyor dampa,

[Resim Engellendi: http://img691.imageshack.us/img691/7413/071964211000101t41024x7.jpg]

Uploaded with ImageShack.us