Bu silahın modeli ne ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba babamın bir tane çift tetik akdaş süperpozesi var 12 gauge olduğunu bılıyoruz 70+ mi namlusu var daha önce hiç atış yapmadık yaklasık 10 senedenf fazladır yatıyor alt namlusu slug bunla yakın zamanda 18 imi doldurdumda ava cıkmak istiyorum bu silahın model nedir acaba ? daha önce ateşli olarak tabanca kullandım tüfekte ise gücü beni korkutuyor özellikle tepmesi sizce ava cıkmadan önce silaha alışmak için ne gibi düşük gücte fiseklerle hedef atıcılığı yapabılırım geri tepmesinin az olması için magnum fisek kullanmak istemiyorum bu silah için sizce en uygun fişek markası nedir aklımda Winchester,remington veya YAF gibi kaliteli marka fisekler var baska tavsiye edebilceğiniz yerli olablir kaliteli düşük güclü fisek ne olabilir ?

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• hoca av tüfeğinde düşük güç olmaz eğer korkuyosan düşük gramajlı fişek kullanırsan tepme azalır(Newtonun ikinci yasası F=ma; m azalınca 3. yasaya göre tepki de azalır). Diğer kısımlar ise silahın yapısıyla ilgilidir. Şok emici sistemler vs.
    Alt namlu genelde onlarda 4 üst 2 veya alt 3 üst 1 no choke olur... Hiç Slug namlu görmedim Sadık Akdaş kendisine ait firmayı kurduğundan beri daha yeni tek modelde slug namlu üretimi yaptı.
    Sese ve tepmeye alışmak için muhakkak deneme yap tabiki ama winchester fişekle denemeye çıkmaya gerek yok al bi normal fişek git at; ben hedef atışlarım için MECA markayı tercih ediyorum...
    Ülkemizde rahatlıkla bulabileceğin en iyi fişek markaları Federal Winchester ve Hornady'ye ait markalardır. Diğerlerini deneme yanılmayla bulursun bilgim yok. Ama ava çıkmıyorsan yada yarışa gitmiyorsan anlamı olmayacak 3-4 kat para vermenin...
    Bu arada YAF iyi marka değil :))

Saygılarımla

Blaser R93 Professional .30-06 Springfield
    Browning New A5 12Ga 71cm
    Stoeger MD2000 12Ga 66/Slug Combo
    Wizard Arms Supervision-S 12Ga 66/Slug Combo
    Akus superpoze (coming soon)
    AT44 Long W-10 LW .22

Başarılarda gururu yenmek, felaketlerde ümitsizliğe direnmek lazımdır...
    Mustafa Kemal ATATÜRK

• Yaf yerli bir marka yavaşcalar diye asli. Aktaş ta yerli bir silah yanilmiyorsam üzümlü imalat galiba. Birak yerliyi avrupa tüfeklerde dahi alt veya üst namlusu slug olan görmedim. Slug namlu : 50-55 cm gez ve arpacikli olan namlu modelodir.Superpoze yada çift kurma tüfeklerde bir namlu 3-4 diğeri 1-2 numara şok vardır. Buda sacmayi biraz daha toplu veya daginik göndermeye yarar. Geri tepme öyle zannettigin gibi çok fazla değil 66 gr magnum hariç oda her tüfeğin fişek yatagina sigmaz. 12 çal. Tüfekte en hafif fişek 24 gr trap yada skeet olandir onu tavsiye edebilirim ozkursan in var fiyayida hesapli isini görür. Ama uzak mesafede sacmasi ufak gelir. Mesafe ve ava gore fiseklerini belirlemen lazimki avda verim alabilesin. Bunlari zamanla kendiliğinden ogrenirsin . ama av için belge şart yakalanirsan 3-4 tüfek parasi ceza yersin aman dikkat.

HATSAN AT44 TH 10
    VECTOR OPTİC 10X40-50 SFB
    WEBLEY TRİ PUMP

Sen onu kırmamak için yanlişlarini söylemezsin,
    O kendini mükemmel zanneder.

• Yaf yerli bir marka yavaşcalar diye asli. Aktaş ta yerli bir silah yanilmiyorsam üzümlü imalat galiba. Birak yerliyi avrupa tüfeklerde dahi alt veya üst namlusu slug olan görmedim. Slug namlu : 50-55 cm gez ve arpacikli olan namlu modelodir.Superpoze yada çift kurma tüfeklerde bir namlu 3-4 diğeri 1-2 numara şok vardır. Buda sacmayi biraz daha toplu veya daginik göndermeye yarar. Geri tepme öyle zannettigin gibi çok fazla değil 66 gr magnum hariç oda her tüfeğin fişek yatagina sigmaz. 12 çal. Tüfekte en hafif fişek 24 gr trap yada skeet olandir onu tavsiye edebilirim ozkursan in var fiyayida hesapli isini görür. Ama uzak mesafede sacmasi ufak gelir. Mesafe ve ava gore fiseklerini belirlemen lazimki avda verim alabilesin. Bunlari zamanla kendiliğinden ogrenirsin . ama av için belge şart yakalanirsan 3-4 tüfek parasi ceza yersin aman dikkat.

bilgi ıcın saolun zaten belgesiz av yapma gibi bi düşüncem yok kesinlikle alıcam resit olunca ondan önce babamla birlikte target atıcılıgı dusunuyoruz

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:

• Sana tavsiyem yaninda tek kurşun da bulunsun 100m te dik su dolu tenekeyi eğer vurabilirsen çok hoş görüntü olur. Kameraya çek bizde izleyelim suyun püskürmesini :thumbup:

HATSAN AT44 TH 10
    VECTOR OPTİC 10X40-50 SFB
    WEBLEY TRİ PUMP

Sen onu kırmamak için yanlişlarini söylemezsin,
    O kendini mükemmel zanneder.

• Sana tavsiyem yaninda tek kurşun da bulunsun 100m te dik su dolu tenekeyi eğer vurabilirsen çok hoş görüntü olur. Kameraya çek bizde izleyelim suyun püskürmesini :thumbup:

yazın kısmetse önce bu bakımını yaptırmamız lazım silah kendimi bildim bileli duruyor daha hiç ateşlenmemiş :D

• burada alttaki namlu slug olayı söyle alttaki namlu üstekine göre daha büyük ve geniş ayrıca hafif yivseti gibi izler var diğerinde bu yok

• burada alttaki namlu slug olayı söyle alttaki namlu üstekine göre daha büyük ve geniş ayrıca hafif yivseti gibi izler var diğerinde bu yok

Saçma geçerken iz bırakmıştır. Saçmalar kurşun saömaysa (piyasanın %90'ından fazlasıdır türkiyede zaten yasal bi engel de yok buna türkiyede) geçerken namlu üzerinde iz bırakır onları temizlerken telle kopartırsın. (ha tungsten saçma da çizer namluyu hele ucuz namluyu mahveder)
    Yiv-set çekilmiş namlulara fully rifled denir (türkiyede yanlış olarak paradox deniyor istersen paradoxun ne olduğunu da anlatabilrim :) ) onlar da otomatik/pompalı tüfeklere takılır zaten amaç odur. yarıdan yiv-set çekilmiş silahlar H&H paradox gun (işte bu paradox) var patenti de onda zaten Akdaşa yaptırtmaz. Zaten tutulmadığından da hiç yapılmıyor...

Slug namlunun espirisi giriş kesiminde haznein devamında daralarak 17.9mm'lere düşmesi iç çapın dolayısıyla da kurşunu sıkıştırarak hafif dönme hareketinin kazandırılması. pek bi mantığı yok 70 namlu bi süperpozeye konmasının...

Silindir süperpozeler var nadir de olsa, onlar da işe yaramıyorlar zaten...

Akdaşlar değerli yerli tüfekler. AKUS ve Akdaş satın alınabilecek ve değeri anlaşılabilecek iki yerli marka (başkalarına da para vermem zaten, kendimde var ama onu kullanmadan anlayamazdım farkı)...

Başarılar dilerim sana

Blaser R93 Professional .30-06 Springfield
    Browning New A5 12Ga 71cm
    Stoeger MD2000 12Ga 66/Slug Combo
    Wizard Arms Supervision-S 12Ga 66/Slug Combo
    Akus superpoze (coming soon)
    AT44 Long W-10 LW .22

Başarılarda gururu yenmek, felaketlerde ümitsizliğe direnmek lazımdır...
    Mustafa Kemal ATATÜRK