Piyasadaki pelletlerin bc değerleri

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • SAYIN arkadaşım bu pellet piyasada var zaten, ancak diğer pelletlerden daha pahalıdır.. Ben bunun 5.5 liğini kullanıyorum, gayet güzel..Ayrıca TABİİKİ yurtdışından alabilir veya bir tanıdığınız vasıtası ile birkaç kutu getirtebilirsiniz..Ama burada zaten var..

:thumbup: g;$i Air Arms S510 XTRA FAC .22 5.5mm Walnut + HAWKE SIDEWINDER SF 6-24x56 SR PRO IR

:thumbup: g;$i Weihrauch HW97 KT .22 @ Hawke Nite Eye Digital 6-24X50 SR12

• eyvallah hocam, linkteki 5,5 yanlız..

Ondan öte, hani isabeti hakkında olumlu yorum olmayan bu peletin bc değerinin yüksek olması enteresan değilmi,
    standartmı yok diyeceğim ama, HN'de önde gelen firmalardan biri, ne dersiniz?..

• HN benim en beğendiğim pellet markası olsa da, bu ürün hakkında ben de hiç olumlu yorum okumadım.

• Evet 4.5mm görünmüyor sitede. 0,049 gerçekten iddialıymış. 5.5mm Baracuda için de 0,039 BC verilmiş. Kıyaslayacak olursak JSB 18gn.(BC-0,031) ile yaptığım atışlarda her şartta daha az düşme yaptığını görmüştüm. JSB alçakgönüllülük etmiş herhalde. Yakında etraflıca bir denemem lazım bunları.

• JSB alçakgönüllülük etmiş herhalde

:)
    hn verdiği değerler ile çok iddialı duruyor, ancak sizlerinde dediği gibi olumlu bir imaj bırakmamış, belkide kullanıcısı az olduğu için yorumlar bu anlamda tam objektif olmamaıştır, kiimbilir ..

denemelerini bekliyorum hocam, 4,5mm bulan olursa bu arada , haber ederse sevinirim.. :thumbup:
    bende bir deneyim..

• Sayın Dostlar, Türkiye' de havalı silahla avlanmak yasak, doğal olarak herkes çeşitli menzillerden attığı pelletlerle en ufak deliği yakalamayla uğraşıyor..bazı arkadaşlarda uzun mesafeden şişe kırma peşinde... Herkesin kendi zevki tabiiki, kimsenin tercihi kimseyi ilgilendirmez..Ancak bu ürünler yurtdışı firmalarının ürünleri ve yurtdışında pekçok ülkede havalı tüfekle av yasak değil, sadece bazı kurallara göre.. Şimdi burada gördüğünüz RABBIT MAGNUM II Pelleti hassas atış için değil, özellikle Lağım Faresi, TAVŞAN gibi hayvanların avı için üretilmiştir. Kutunun üzerindeki Karga şekli bunun Av için uygun olduğunu, karga şeklinin solundaki Precision yazısının altındaki 3 çizgi pelletin orta seviyede hassas atışa uygun olduğunu ama sağdaki 5 çizgili Distance ise bu pelletin uzun mesafeye atışta uygun olacağını belirtiyor, tabiiki güçlü bir tüfek isteyecektir.

:thumbup: g;$i Air Arms S510 XTRA FAC .22 5.5mm Walnut + HAWKE SIDEWINDER SF 6-24x56 SR PRO IR

• Şimdi sizlerle H&N pellet kutularında görebileceğiniz işaretler ve anlamlarını paylaşmak isterim..

[Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/vzDvzD.jpg]

[Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/nPD3Pa.jpg]

• Sizlere bir fikir verebilmesi açısından bahsi geçen pellete ait performans bilgilerinide sizlerle paylaşayım.. Atış için kullanılan tüfek çizelgenin altında verilmiştir.. Sanırım zihinlerde bazı fikirler oluşmuştur.. Yani her pellet 40-50 metreden öyle 10 kuruşluk grupman deliği yapsın diye üretilmemiştir, her pelletin menzili,amacı fark arzeder..Bilinçli satın alma ve kullanmanın altın anahtarı burada yatar..

[Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/YP97Ra.jpg]

[Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/8nr7or.jpg]

• Sayın Dostlar, Türkiye' de havalı silahla avlanmak yasak, doğal olarak herkes çeşitli menzillerden attığı pelletlerle en ufak deliği yakalamayla uğraşıyor..bazı arkadaşlarda uzun mesafeden şişe kırma peşinde... Herkesin kendi zevki tabiiki, kimsenin tercihi kimseyi ilgilendirmez..Ancak bu ürünler yurtdışı firmalarının ürünleri ve yurtdışında pekçok ülkede havalı tüfekle av yasak değil, sadece bazı kurallara göre.. Şimdi burada gördüğünüz RABBIT MAGNUM II Pelleti hassas atış için değil, özellikle Lağım Faresi, TAVŞAN gibi hayvanların avı için üretilmiştir. Kutunun üzerindeki Karga şekli bunun Av için uygun olduğunu, karga şeklinin solundaki Precision yazısının altındaki 3 çizgi pelletin orta seviyede hassas atışa uygun olduğunu ama sağdaki 5 çizgili Distance ise bu pelletin uzun mesafeye atışta uygun olacağını belirtiyor, tabiiki güçlü bir tüfek isteyecektir.

Paylaşım için teşekkürler Bülent bey. Tablodaki Rabbit Magnum için 50 metre mesafe belirtilmiş ama malesef 50 metre grupmanları tavşanın killzone'u sayılacak birkaç santimetrelik alanın hayli dışına çıkıyor, hatta tavşanı ıskalar desem yanlış olmaz sanırım.

Bu durum aslında kutudaki özellik çubuklarına bakılarak kullanılan diğer modellerde de görülebiliyor. Örneğin precision hanesi 5 olan 5.5mm FTT ile pcp kullanan ben dahil çoğu arkadaşın yorumları olumsuz. Diğer taraftan, 4.5mm FTT ve tüm kalibredeki Baracuda'lar ise önemli ölçüde başarılı. Tabiki saçmalar kullanılan silaha ve çıkış hızına göre farklı isabet sağlayabiliyor. Kendi kullandığım ve yorumlarını duyduğum pcp'lerde uyum sağlamamış ta olabilir ama pozitif yorumlar H&N Rabbit Magnum ve 5.5 FTT için pek yok.

Konu açılmışken, bu saçmaları kullanan arkadaşlardan değerlendirme alabilirsek güzel olur.

• bi kutu h&n rabbit siparişi verdim demin :rolleyes: havalı tüfeğe merak salmama neden olan pellettir kendisini bir resimde görüp de bunu atan alet nedir diye başladım ben ve artık deneme vakti geldi :rolleyes: ben ki gamo ts-22 ile jsb monster'dan daha iyi grupman yapan değişik bi insanım belki bana yarar bu pellet :rolleyes: tahminen önümüzdeki salı burada ilk tecrübemi paylaşacam inşallah

• SAYIN YASİN Bey, benim paylaşımlarım tamamen fabrika bilgileri, kesinlikle denenmeye ihtiyaç duyduklarına katılıyorum.. Sonuçta araçlar içinde bazı bilgiler verilir ama aracı aldığımızda asla o ideal sonuçlara erişmeyiz.. Bende bahsi geçen pelletten 6 kutu 5.5 lik var, Uygun zamanda denemeyi ve hatta slow motion kaydınıda yapmayı düşünüyorum. Tabii zaman meselesi, sonuç elde edersem sizinle paylaşırım.. ;grin;