yay tutucu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • veli abinin sitesindeki satılan gamo yay tutucu kral magnum altdan kırma tüfeğime uyarmı olurmu ve bunun artıları nedir yay sesini titreşimi ni kesmek dışında güç artıyomu yay bunun sayesinde gerçekde eğilmedenmi kuruluyor cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim sütadlara say gılarla iyi atışlar

• yayın düzgün çalışmasını ve sesini düzeltiyor artı tepmesinide artırıyor gücüde biraz artırır fakat gözle görülür bir güç artışı olmaz 5,10 ms belki.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• yay çekiciin güç artırmada artı bir özelliği var,bendeki mod85 de yay çekici yokmuş içinde haberim yok tüfek sıfır,bu tüfeğin bir alt model ve bir üst modeline göre güçsüz olduğunun farkına vardım,tüfeği söktüm baktım içinde yay çekici yok :)
    aradaki fark önceden 40 metrede bira şişesini kıramıyırdu şimdi diki hali bira şişesi 3 4 parça.50 metrede de kırıyor şişenin iyi yerine denk gelirse,iyi yerine derken şişenin tam orta göbeği,soda şişesini her harukarda kırıyor o mesafeden.
    arkadaşım senin tüfeğindeki yay tutucusu sabit olması gerek gamo nunkini nasıl monte edecen burdan kestiremiyorum ben :him:s
    kardeş senin tüfeğindeki orjinal yaymı? birde senin tüfeğin yay tutucusunda 3 cm lik plastik uzatma varmı yokmu kardeş?

• benim tüfekde yay tutucu var hatta yay ucu agırlığıda var ama kendi orijinal malzemeleri tabiki birde yayım kendi orijinal yayı hiç bir şeyi değiştirmedim aynı duruyor sadece yeşil gres uyguladım suan 50 mt den şişeye denk gelirse dediğin gibi denk gelirse kırıyor ben cok memnunum tüfekden mod 125 i bir kenara koyuyorum sadece bunla takılıyom bu daha hoşuma gidiyor ama yay sesi gitsin diye istiyorum yay tutucuyu. yayından kuvvetinden memnunum isabet olayıda harika hiç şikayetim yok. sadece ebatları uyarmı ondan şüpheleniyorum yayın sesi gitsin diye istiyorum olurmu uyarmı teşekkür ederim saygılar

• yay tutucusunda siyah plastikden yapılma tahmini 3 4 cm uzunluğunda ek plastik uzatma yokmu senin kral magnumda? ^^

• yok abi sadece demirden zaten ondan yapıyo galiba sesi plöastik yok diye
    plasyik giydirmeden bahsediyoz galiba demi o plastik giydirme yok artı uzatma felan da yok plastik parça hiç yok için de

• kardeş bahseddiğim 3 4cm lik plastik parçası boru gibi yay tutucusuna onu geçiriyorsun ondan sonra yayı takıyorsun oraya,bu tüfeğin orjinalinde olması gerek,bahseddiğin tınlama ve titreşimi bu plastik boru parçası önlüyör,
    başıma geleni anlatıyım.kral magnumun yayını değiştirecem orjinal yayı bulamadım o zaman.torun marka tüfeğe ait yay buldum kral magnuma göre 6 cm uzun geldi.ya yaı kestirecem yada o bahseddiğim plastik boru parçasını iptal edip öyle takacağım,böyle olunca aradaki fark düşecek 3cm gibi bir uzunluk.neyse taktım yayı o bahseddiğim plastik parçıyı takmadan.yay dan bir titreşim gelmeye başladı kundağa kadar iletiyor.dürbün sıfırlamasını yaptım ama bir türlü istikrarlı atışım olmadı.titreşim dürbün ayarınıda bozuyordu sık sık,bu yüzden dürbünlü atışlardan bile soğumuş idim.yayı değiştirmeden önce herşey normal idi.nerde hata yaptım :him:s o plastik parçayı koyanın var bi sebebi dedim tüfeği tekrardan söktüm,yay önceki halinden küçülmüş idi o plastik boru parçasını taktım tüfeği topladım,ilk atışımda ohhh be yav dedim kendi kendime ;keyfs; sana tavsiyem o plastik parçanın yerine 20 lik temiz su borusundan 2 3 cm kestir tesisatçıya plastik boru makası ile,dikkat et her 2 tarafda düz bir şekilde kessin yamuk olmasın ;)
    yay tutucusuna önce boru parçasını sonra yayı takacaksın kolay gelsin :)

• bildiğimiz su fırat su borularındanmı hani kaynakla bir birine yapıştırma felan yapıyolar yoksa su elektrikçilerin kullandıgı borular var 14 lük 18 lik 22 lik olarak yeşil renk onlardanmı. hani şu reklamlarda mutfagba banyoya döşüyelim abi diyodu o sert plastik su borusundanmı demek istiyorum ayrıca teşekkür ederim ben bide dikkatli bir şekilde bakarım onun içine ama yayı gresleyip takarken hiçde öle bişi dikkatimi şekmemişdi bir de dikkat ederek bakarım tabiki şu an o kadar rahatsız etmiyo beni ancak birdahaki yağlama operasyonuna kaldı sanırım neyse yeniden teşekkür ettim saol

• bu gün aklıma geldi o bahseddiğim sihay plastik boru parçası boğum boğum,şöyle deyim farzet o parça 3cm, ilk 1cm den sonrası 1 kademe büyüyor önden geriye doğru sonra yine 1cm lik bir boşluk var yine bir kademe büyüyor.dondurma külahı gibi aşağıdan yukarıya genişliyerek gidiyor.sen bu parçaya benzer bir parça alsan daha yerinde bir karar olur.yine banyo yada döşüyelim abi dükkanından ^^ 20 lik den 25 liğe rediksiyon var plastik bu iş için uygun olur diye düşünüyorum.sen işini garantiye al gel git yapma yay tutucusunu yanında götür bu bahseddiğim 20 lik den 25 liğe rediksiyona tak dene.benim düşüncem büyük oranda cuk diye oturacak rediksiyon :)