hatsan mod 125 namlu acil yardım...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhaba arkadaşlar

yaklaşık 1 ay önce mod 125 aldım,izine çıktığımda tüfeği deneme
    fırsatım oldu.sorunlarımı kısaca yazıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

1:atış sırasında dipçik de bulununan kaucuk takoz düştü ama 404 yapıştırdım sorun kalmadı

2: atış sırasında tüfeğin üzerinde bulunan 4 adet büyük vida devamlı gevşiyor.

3:namlunun için de 1 mm aralıklı paralel olarak şaçma koyulan yerden başlıyarak çıkısına kadar çızık oluştu.

4:tüfegi kurarken son noktasında elımden kaydı ve sert bir sekilde
    kuruldu.atıs yaptıgımda ise nısangahın yukarda oldugunu gördüm,namlunun
    içie baktığımda barız bir sekilde eğildiği belli oluyor.

5:şacma koyulan yerde bulunan plastık lastık deforme oldu,

Silah güçlü ama sağlamlık konusunda beni düşündürdü,bu kadar sey sadece 3 saatte meydana geldi :( sakınan göze çöp batarmış derler,tüfeğiğme gerçekten çok iyi bakıyordum ,bunların olması beni üzdü.

Bu tüfeği kullanan arkadaşlar yorumlarını yazarlarsa cok sevinirim,şimdiden tesekkürler

• Bende mod 125 kullanıcısıyım. Bu kadarı olamaz gibi geliyor. Forumda belirtilen sorunlar genelde ortak şeyler. Gez kayması, tepme, dürbün ayar kaçırması.. Ama halledilebilir şeyler. Fiyatını diğer tüfeklerle kıyaslayınca uğraşılabilir şeyler.

• 1mm lik çizgi dediğin yiv herhalde. namlu yamulması da elinden kaçırdığın için. diğerleri ise mod125deki genel sorunlar.

Torun K-101 Magnum 5.5mm

korfezteam.png

• o zaman yapıcağın tek bir şey var hatsanın fabrikaya geri göndermek hatsanı ara bakıma alıp sıfır gibi geri gönderirler

• Bende mod 125 kullanıcısıyım. Bu kadarı olamaz gibi geliyor. Forumda belirtilen sorunlar genelde ortak şeyler. Gez kayması, tepme, dürbün ayar kaçırması.. Ama halledilebilir şeyler. Fiyatını diğer tüfeklerle kıyaslayınca uğraşılabilir şeyler.

tufekle ilgili bir şikayetim yok,gerçekten hakknı veriyor fazlasıyla,sadece kurarken elimden kaydıgı için sert kapanmıştı sonra nişan alırken namlu yukarı dogru bakıyordu.onun dısındakı seyler dediğin gibi dert değil.suan için soğudum sadece ama en kısa zamanda hatsan'a yolluyacagım

• 1mm lik çizgi dediğin yiv herhalde. namlu yamulması da elinden kaçırdığın için. diğerleri ise mod125deki genel sorunlar.

keske onu anlamıyacak kadar acemı olsaydım da o çizik değil de yiv olsaydı :( namlunun başından sonuna kadar yarım tur atarak cıkıyor,2 mm paralel olarak.sahılde atıs yapıyordum,yere düşen saçmayı dikkat etmeden koydum,kum çizdi buüyük ıhtımalle

• keske onu anlamıyacak kadar acemı olsaydım da o çizik değil de yiv olsaydı :( namlunun başından sonuna kadar yarım tur atarak cıkıyor,2 mm paralel olarak.sahılde atıs yapıyordum,yere düşen saçmayı dikkat etmeden koydum,kum çizdi buüyük ıhtımalle

ama ilk başta varmıydı yoksa sahilden sonra mı oldu? ben çelik namluyu kumun çizebileceğini sanmıyorum ama olabilir de... kum çok sert bişey.

Torun K-101 Magnum 5.5mm

korfezteam.png

• tüfeği ilk aldığımda her yerine dikkatlıce inceledim,atış yapaçağım günde her 10 atıştan sonra inceliyordum namlu içini,ne olduysa sahildeki atıştan sonra oldu :( tüfeği paketledim,içine faturasını ,garantı belgesi ve sorunlarını yazan bır not yazdım ,yarın kargoyla yolluycam.bakalım nasıl gelecek tüfek sabırsızlanıyorum

• sahildeki atışlarında pellete kum bulaşmış olabilir , attığın kurşun pelletin o namluyu çizme ihtimali yok , ya kum bulaştı yada pelletlerde kalite sorunları vardı ;)

Walter Talon Magnum 5,5 cal Envantere yeni katıldı 3-9 x 50 mm dürbünü var(ince ayarla efsanevi bir makine)[/color]
    Zoraki hp01 ultra (diyecek söz bulunmaz , hedef nerde pellet orda , yaşayan efsane , emekli olmaması dileğiyle :))
    Birde şimdi Hatsan BT 65 var çok kuvvetli , düşman başına... vurduğu yerden ses çıkar...