Atış teknikleri, kaslarımız ve başarıya giden yol..

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Tüfek elde koşunca da iyi oluyor :)

Cometa Fenix 400 Compact Star 5,5
    Lu-mar yarı otomatik av tüfeği
    Yıldız Süperpoze
    Sarsılmaz Süperpoze

• Ben hedefleri koymaya giderken koşuyorum iyi oluyor :)

Yıldız Süperpoze
    Sarsılmaz Süperpoze

• havalı silahlar insana neler yaptırıyor değil mi normalde taşımayacağımız ağırlıkları taşıyor yürümeyeceğimiz mesafelere defalarca yürütüyor ve bunu eğlendirerek yaptırıyor :)

• Aynen :) Öyle bir tutku ki ,yapıştı bırakmıyor tüfek bizi :D

Yıldız Süperpoze
    Sarsılmaz Süperpoze

• Bende farklı bir bütünün diğer parçasını söylemek istiyorum o zaman. Atış esnasında nabız da önemli bir etkendir. Kas gruplarının güçlendirilmesi çok doğru fakat sadece ağırlık çalışıp kaslara yüklenmek yetmez düzenli kardiyo egzersizleriyle normal koşullardaki nabzınızı düşürmeniz gerekir. Yani interval çalışmaları ( kısa süreli hızlı koşularla 170-180 nabız/dakika ya ulaşıp bir müddet dinlenmek sonra tekrar vs. Detaylar interval ve kardiyo egzersizler olarak araştırılabilir) yapmamız gerekir. Bu sayede atış esnasında nefesinizi tuttuğunuzda vucudunuzun stabilitesi artacaktır.

• Bende farklı bir bütünün diğer parçasını söylemek istiyorum o zaman. Atış esnasında nabız da önemli bir etkendir. Kas gruplarının güçlendirilmesi çok doğru fakat sadece ağırlık çalışıp kaslara yüklenmek yetmez düzenli kardiyo egzersizleriyle normal koşullardaki nabzınızı düşürmeniz gerekir. Yani interval çalışmaları ( kısa süreli hızlı koşularla 170-180 nabız/dakika ya ulaşıp bir müddet dinlenmek sonra tekrar vs. Detaylar interval ve kardiyo egzersizler olarak araştırılabilir) yapmamız gerekir. Bu sayede atış esnasında nefesinizi tuttuğunuzda vucudunuzun stabilitesi artacaktır.

belkide en önemlilerden bir tanesi, çok teşekkürler..

• Rica ederim hocam. Bir aydır bu sitenin etinden sütünden faydalanıyorum:) bir de katkım olsun istedim.

• eyvallah g;$i
    ne güzel , hepberaber en güzele doğru ilerlemeye çalışıyoruz işte ..

• Atış yaparken insanın kalbi başına bela oluyor resmen. Spor yapmayan insanlarda kalp vücuda oksijen yetiştirebilmek için daha hızlı çalışıyor. Hedefe kaynak esnasında nabzımı gayet rahat hissediyorum. İki kalp atışı arasında atış yapmaya çalışıyorum ama nafile Acilen sigarayı bırakıp kardiyo çalışması yapmak gerek. Aerobik ten ziyade Anaerobik çalışmalara ağırlık vermeli. Vücudu, kaslara daha az oksijen girişi ile çalışmaya alıştırmalı. Böylece kalp daha yumuşak ve seyrek kasılacak. Bizim de grupmanlarımızın içine eden o tek berbat atışımız olmayacak.

• Kuvvet antrenmanı yaparken de çok dikkatli olmak gerekli. Bilinçsiz yapılan çalışmalarla kas kütlesinin dengesi bozulabilir bu da atış esnasında vucudun salınımını artırarak hatalara neden olur. Örneğin omuz kası için ön kısmı ve arka kısmın oranı 3/1 olmalı. Vücudunuzun kas kütle analizini yaptırıp eksik olan yerlere öncelik vermek en doğru çalışma yöntemi olacaktır. Analizin de acıbadem hastanesinde yapıldığını duymuştum.

• acizane bende katkı yapmaya çalışayım ben yıllardır amatörce ağırlık çalışırım münkün olduğunca yazı okumaya çalışırım insan vücudu bir bütün üst tarafı güçlendirelim atışa faydası olsun sadece atış yapmak için kullandığımız kasları çalıştıralım SERTACE nin dediği gibi karın kaslarıda lazım sıkı duruş için ee bu vücudu taşımak için bacak kasları lazımve tüm sistemi sakin çalıştırmak için nefes lazım. Zaten bizim istediğimiz güç ve kondüsyana ulaşmak için yapacağımız çalışma ile kas yığını olamayız ama kondüsyonlu vede disiplinli isek fit bir vücuda sahip oluruz nefes ile ilgili kendimden bir örnek münkün olduğunca koşu yapmaya çalışırım bunun neticesi sakin zamanda nabım 62 gibidir arkadaşlardan sigara içip spor yapmayanlarda 70 üstü gibi çıkıyor doktor abilerimlede konuştuğumda düzenli spor yapanın kalbi daha güçlü olur ve vücuda gerekli kanı daha az atarak gönderir derler kısaca fiziki kondüsyonun bence atışa kesinlikle olumlu katkısı vardır

kral bull pup .22
    stoeger atac suppressor .22
    hatsan mod 99 .22
    tacvectör optic 10-40x60 satılık