hatsan bt 65 aldım. ilk deneyimlerim

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ben de 2 aydır bt65 kullanıyorum, bahsettiğiniz atış sayıları normal gibi... benim tüfeğim de 200 bardan 100 bara 33-35 atış yapıyor.

sizin yorumunuzu görünce tam 200 bar a denk getirip atıs yapmaya basladım 3 şarjorde (30 atış sonra) 100 bar a indi

hatsan mod 70
    hatsan bt65 rb-w lw

• yaylı-pistonluların gözünü seveyim o zaman :) pcp nin de elbette yeri ayrı ama kullanmak için bir araban olacak bagajda tüpünü taşıyıp durmak lazım..pcp hiç pratik görünmüyor...

8)

• yaylı-pistonluların gözünü seveyim o zaman :) pcp nin de elbette yeri ayrı ama kullanmak için bir araban olacak bagajda tüpünü taşıyıp durmak lazım..pcp hiç pratik görünmüyor...

tüp konusunda haklısın ama pcp yaylıya göre biraz lüx. çünkü yaylı ile 200 saçmayı bir haftada bitirirken pcp ile günde bitirebiliyorsun. birde şöyle bir istatislik vereyim ; yaylıyı kurarken pcp de nişan alırken kol yoruyor :)

hatsan mod 70
    hatsan bt65 rb-w lw

• beyler içerisinde yağ lekeleri gördüğünü söylediğim dürbün tırtladı. ayarlamıştım ama sağ-sol ayarını yaptığım vida çok fazla dışarı çıkmıştı. şimdi son noktaya kadar kıvırmama ragmen dürbünü ortalayamadım. eğer zamanım olursa yarın götürüp teslim edeceğim

hatsan mod 70
    hatsan bt65 rb-w lw

• dürbün ayaklarını muhtemelen yanlış bağladınız.namluyla dürbün paralel değil büyük ihtimal.

• beyler içerisinde yağ lekeleri gördüğünü söylediğim dürbün tırtladı. ayarlamıştım ama sağ-sol ayarını yaptığım vida çok fazla dışarı çıkmıştı. şimdi son noktaya kadar kıvırmama ragmen dürbünü ortalayamadım. eğer zamanım olursa yarın götürüp teslim edeceğim

hani yaptığınız alışverişin durumuna göre değerlendirirsek;
    yağ lekeleri varsa, belki daha önce açılmış olabilir bu dürbün, kendimden biliyorum; açıp, dağıtıp topladığım dürbün lenslerinde yağ lekeleri kalmıştı ;) iyi temizlemek gerekiyor toplarken.. dikkat etmek gerekiyor..

Ama dürbünlere çok kibar davranmak gerekiyor, özellikle turretleri sonuna kadar açıp-kapatmamaya dikkat etmek, illa bu son sınırlarda kullanılacaksa, adeta tıklayarak-hissederek belki.. vidaları-turretleri öyle ayar yapılmalı..
    Aksi halde, çok sınırlarda kullanılan bir dürbünün ayar vidalarının bozulmaması işten bile değil.

• dürbün ayaklarını muhtemelen yanlış bağladınız.namluyla dürbün paralel değil büyük ihtimal.

normal bi şekilde monte ettim, kızaklara geçirdim vidalarını sıktım... nasıl yanlıs baglayabilirim ki ?

hatsan mod 70
    hatsan bt65 rb-w lw

• bazen ayaklara dürbünü taktığınız hilal kısımları iki ayakta karşılıklı olarak,birbirine paralel bakmayıp çok az miktarda(0.25 mm) çapraz bakabiliyor.buda hem dürbünü kasıyor,hemde namlu hattına oturmasını engellemiş oluyor.

• bazen ayaklara dürbünü taktığınız hilal kısımları iki ayakta karşılıklı olarak,birbirine paralel bakmayıp çok az miktarda(0.25 mm) çapraz bakabiliyor.buda hem dürbünü kasıyor,hemde namlu hattına oturmasını engellemiş oluyor.

nasıl çözerim peki ?

hatsan mod 70
    hatsan bt65 rb-w lw

sebep ?

yukardaki mesajda cevabı görmenizi beklerdim, kötüden kastım kalitesiz bir soru anlamındaydı..

• yukardaki mesajda cevabı görmenizi beklerdim, kötüden kastım kalitesiz bir soru anlamındaydı..

tmm sorun hakkında bir fikrini belirtmiş onu anladım. peki çapraz olup olmadığından yada öyle ise nasıl düzelteceğimden yada sorunun bu olup olmadığından nasıl emin olurum ?

hatsan mod 70
    hatsan bt65 rb-w lw

• Dürbünü tutan üst parçaları takmadan sadece alt gövdeleri yanyana bitişik olacak şekilde tüfeğin dürbün kızağına dürbünü monte edermiş gibi bağla, aralarında fark varsa. gönyede değilse belli olur..

• Dürbünü tutan üst parçaları takmadan sadece alt gövdeleri yanyana bitişik olacak şekilde tüfeğin dürbün kızağına dürbünü monte edermiş gibi bağla, aralarında fark varsa. gönyede değilse belli olur..

boşuna nefesinizi yormayın, çünkü dürbünün ayakları ile çok oynadım ama hep aynı oranda sola attı ( dürbün ayarının sonda olmasına ragmen) . dürbünde sorun olduğu bariz. zaten ilk geldiğinde belliydi.

hatsan mod 70
    hatsan bt65 rb-w lw

• bu dürbün bağlamas töreni sorununu haftaya çözüme kavuştrucağım.bi çalışmam var,paylaşırım izmire döndüğümde.ama dürbünde sorun varsa olay başka tabiki.

• bu dürbün bağlamas töreni sorununu haftaya çözüme kavuştrucağım.bi çalışmam var,paylaşırım izmire döndüğümde.ama dürbünde sorun varsa olay başka tabiki.

Eğer başarılı bir sonuç çıkarsa ürünüz yok satar size iyi çalışmalar dilerim..

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara

• 1. Si ben ikisinede sahip olduğum için sb nin daha kullanışlı olduğunu söylemiştim.
    2.si şarjör değiştirirken gördüğünüz halka namlu o ringidir. Siz eğer kurma kolunu tam çekmeden yükleme yapmışsanız peletin egzantirik bir şekilde sürtmesiyle yerinden çıkabilir ki elinize gelen hava o ringin yerinde olmadığını gösteriyor.
    3. Silahınız dürbün bağlı iken geldiyse muhtemelen ikinci el bir silahınız var demektir.
    4. Sıfır aldığınız silahınızın fiyatı mutlaka kaç liradan aldıysanız o fiyattan kesilir.

Bence silahınızı hatsanla görüşüp durumu anlatın ve silahı hatsana gönderin değiştireceklerse değiştirirler yoksa tam bakımını yapıp gönderirler.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• 1. Si ben ikisinede sahip olduğum için sb nin daha kullanışlı olduğunu söylemiştim.
    2.si şarjör değiştirirken gördüğünüz halka namlu o ringidir. Siz eğer kurma kolunu tam çekmeden yükleme yapmışsanız peletin egzantirik bir şekilde sürtmesiyle yerinden çıkabilir ki elinize gelen hava o ringin yerinde olmadığını gösteriyor.
    3. Silahınız dürbün bağlı iken geldiyse muhtemelen ikinci el bir silahınız var demektir.
    4. Sıfır aldığınız silahınızın fiyatı mutlaka kaç liradan aldıysanız o fiyattan kesilir.

Bence silahınızı hatsanla görüşüp durumu anlatın ve silahı hatsana gönderin değiştireceklerse değiştirirler yoksa tam bakımını yapıp gönderirler.

aradım bir sorun yok dendi.

hatsan mod 70
    hatsan bt65 rb-w lw

• Üstadım bir haftaya adanaya geleceğim geldiğimde bir görüşelim isterseniz silahınızı bir kontrol ederim.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j