BT65 Optima 3x12x44

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar selamlar,

2 aya yakın zamandır dürbünümü sıfırlamaya ugraşıyorum. Forum sayesinde bir sürü şey öğrendim. fakat hala içinden çıkamadığım bir durum var. Anladığım kadarıyla bu dürbün olayını adam gibi kullanabilmek için sağ sol ayarını turretlerle değil, şimleme ile fiziki olarak namluyla aynı doğrultuya sabitlemem lazım.

Şimdi sorunum şu ki, optima 3x12x44 dürbünüm ile gelen ayakların vidaları bir taktığımda sola bir taktığımda sağa çekiyor. arka ayak içlerine plaka koymam da birşey değiştirmiyor, bir şekilde ayaklar plakaların baskısını absorve ediyor.
    Forumda gördüğüm ayaklarda hep üst bağlantı noktalarında da tüfek bağlantı noktalarında da karşılıklı ikişer alyan var gibi. Benim ayaklarda ise üst bağlantılar karşılıklı tek alyan, tüfek bağlantılar ise elimle sıkabileceğim tek vida şeklinde. Acaba farklı ayak mı kullanmalıyım? Ya da hala beceremedim plaka takviye denemelerine devam mı etmeliyim? ?(?(?(

Şimdiden teşekkürler...

• kaliteli tek parça ayak kullanın daha iyi olur.

Hatsan Mod 135 Vortex .22 Cal.

Hatsan Striker 1000X Vortex .22 Cal.

Hatsan Mod 25 SuperTact Vortex QE .22 Cal.

Hatsan Mod 25 .177 Cal.

Crosman Classic 1377 .177 Cal.

Crosman Classic 1322 .22 Cal.

• kaliteli tek parça ayak kullanın daha iyi olur.

Tavsiye edebileceğiniz bir marka model var mıdır? ve her ayak uyar mı?

• Dürbününüzün gövdesi 1 inçlik ise Sportmatch DM60, 3 Cm lik ise DM70 Dampa alıp dürbününüzü ona monte ediniz..

:thumbup: g;$i Air Arms S510 XTRA FAC .22 5.5mm Walnut + HAWKE SIDEWINDER SF 6-24x56 SR PRO IR

:thumbup: g;$i Weihrauch HW97 KT .22 @ Hawke Nite Eye Digital 6-24X50 SR12

• Dürbününüzün gövdesi 1 inçlik ise Sportmatch DM60, 3 Cm lik ise DM70 Dampa alıp dürbününüzü ona monte ediniz..

Yardımlarınız için teşekkür ederim. galiba yakın zamanda dampa ayak alacağım

bir sorum daha olacak :) dampa olması gerekli mi yoksa herhangi bir tek parça ayak olabilir mi?
    Hawke HM6144 Match Tekparça Dürbün Ayağı işimi görür mü? arada ciddi fiyat farkı mevcut...

• [quote='BÜLENT1962','https://www.airgunturk.com/forum/thread/24819-BT65-Optima-3x12x44/?postID=284156#post284156']Dürbününüzün gövdesi 1 inçlik ise Sportmatch DM60, 3 Cm lik ise DM70 Dampa alıp dürbününüzü ona monte ediniz..

bir sorum daha olacak :) dampa olması gerekli mi yoksa herhangi bir tek parça ayak olabilir mi?
    Hawke HM6144 Match Tekparça Dürbün Ayağı işimi görür mü? arada ciddi fiyat farkı mevcut...

ben size ideal çözümü yazmıştım,tek parça ayakta deneyebilirsiniz ama örneklemek gerekirse dampadan % 90 verim alırken iyi bir tek parça ayak sorununuzu belkide %70 çözecektir.

:thumbup: g;$i Air Arms S510 XTRA FAC .22 5.5mm Walnut + HAWKE SIDEWINDER SF 6-24x56 SR PRO IR

:thumbup: g;$i Weihrauch HW97 KT .22 @ Hawke Nite Eye Digital 6-24X50 SR12

• ben size ideal çözümü yazmıştım,tek parça ayakta deneyebilirsiniz ama örneklemek gerekirse dampadan % 90 verim alırken iyi bir tek parça ayak sorununuzu belkide %70 çözecektir.

Teşekkür ederim