silecek motoruyla pompa yapımı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar ben ilçede olduğum için scuba doldurmak biraz zahmetli oluyordu bende böyle bir sistem yaptım fakat
    1 pnömatik pistonlu olan sistem cok hava harcıyor ve çok ince işçilik istiyor
    2 redüktörlü motor kullanımı biraz maliyetli ama uzun vadede yapılan masrafa değer
    ben ikisinide denedim 2. de karar kıldım
    yapılan sistem çok iyi eksenlenmezse o-ring çok çabuk aşınıyor ve bıktırıcı oluyor

• hocam elınızde vıdeo varmı 2 ıncı sıstem ıcın paylasırsanız sevıırım

bt 65 rb kankası ince mehmet 30 grein

• zahmet olmassa bı vıdeo alabılırmıyız bıde bu scuba dolumu scuba dolum aparatıylamı yapıyosunuz gerı gelmıyomu hava anlatabılırmısınız

• tam dolum kac bar yapıyosunuz ve kac kere dolduruyor tufegınızı 100 den 200 e mesela

• 7 lt scubadan 250 atışta 25 bar hava eksiliyor 2.5 dk çalışıp 15 dk dinlendirerek 8 seferde dolduruyorum yani tüpün her atıştan sonra eksiğini tamamlıyorum

• scuba sureklı baglımı tufege pekı 250 atıs mukemmel benım ıcın

• sürekli bağlı olursa atışlar daha stabil oluyor ama imkan yoksa tüfekte hava azaldıkça tamamlarsın yani arazide 12 veya 24 volt elektrikle uğraşmadan direk scubadan dolum
    diğer bir konu arazide arabanın aküsü bitebilir bu tip bir sistemi aküden çalıştırmak akünün ömrünü oldukça azaltır en iyisi evde kendi scubanı atıştan geldikten sonra doldurmak hem fazla boşalmasına müsade etmediğin için dolumu da fazla uğraştırmaz.
    videoda dolum esnasında vanayı kapatarak pompanın basma hızını görün istedim ama başta da söylediğim gibi sistemi iyi eksenlemezsen o-ring sıkıntısı yapar

• scubanın vanasını kapatıpmmı dolum ıslemı yapılıyor arazıde kuru akuyle saglıycaz bu enerjıyı normlade arabaya baglamadan ufak 80-90 amper aku gorucek ısımızı

• bıde sunu sormak ıstıyorum tupe ulastırdınız maksımum basınc nedır abı

• yazın 190 da bırakıyorum güneşi görünce ısınıp 200 ü geçiyor ha bu arada tüpün çalışma basıncını geçmek çok tehlikelidir test basıncı değil çalışma basıncı!!!! bu işi yaparken en dikkat edeceğin konu budur ikincisi de tüpün test tarihi

• anladım abı ama dedıgım gıbı orda pratıkte dolan bır sıstem daha verımlı olucaktır dıye dusunuyorum boylede guselde ekstra masrafı var bana bende scuba yok o ek masraf yapacak bana bakalım

• büyük tüp almana gerek yok 2-3 lt tüpler var hastane tüpü 200 basamassın ama 130 tl civarı fiyatlarıvar hafif taşıması kolay değerlendir

• tmm beklıyorum abı paylasımını tup baglı oldugu zaman hacım yukseklıgınden kurtarır ama hava aktarımı sıkıntılı bıras ama dusunucem bunuda