İhtiyar'a modifiye sonrası recoil test ;)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Dün gece dağıttım ihtiyarı, adı bende saklı özel bir karışım 8o ve piston içine uyguladığım ufak bir modifiye işlemi sonrasında (daha sonra anlatırım ;) ) şu anki sonuç aşağıdaki videodaki gibidir..

Tüfek atış yastıkları üzerinde tamamen boşta olarak, atış 8,44 jsb ile yapılmıştır, videoda arkadaki parçayı biraz uzakta tutmuşum, oradaki boşluktan jsb kutusunun kapağı geçmiyor, ve en fazla 3mm civarında bir salınım mevcut galiba,..

ses ve tepme hissedilir derecede azaldı..

Mevcut kararlılığını korursa burdan paylaşımlara devam ederim ;)

İsabet olarak, daha önce atış duvarı olarak kullandığım 60 metre kadar bir mesafedeki terk edilmiş izbe bir binanın duvarındaki dürbünden yaptığım gözlemlere göre, elimden geçen hatsan'ın pcp'lerine çok yakın bir sonuç çıktı diyebilirm..
    namlu iç yivler biraz silik, bununda olumsuz etkisi var.. belki 4,53 kullanılsa daha da iyi sonuçlar çıkabilir diye düşünüyorum..

Net gurupmanları ve android chrono ile yaklaşık hız sonuçlarınıda daha sonra paylaşmaya çalışırım..

Bu arada tetik çok ağır, parmağımdaki tetiğe uyguladdığım kuvveti 5kg bir yağ tenekesine uygulasam daha kolay düşürüm sanki, şu tetiğe bi çözüm bulmak lazım aslında ilk önce ..

iyi seyirler..

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Acaba hatsan'a bakım için göndersemde şu namluyu değiştirirlermi acaba yada hiç gereği yoktur, astarı yüzünden pahalıya gelir, mi dersiniz?..
    Ne yapsak acaba,fikri olan varmı.

• Abi senin ihtiyar, gençlere taş çıkartır boşverin orjinali kalsın :) zaten namluyuda değiştirseler size yetmeyecek gibime geliyor bana yeni bir tüfek alırsınız hatıra olarak ilk haliyle saklasanız daha iyi :)
    Tabiki duygusal düşündüm biraz benim fikrim bunlar karar sizin :)

"Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır." (Bediüzzaman Said Nursi-Mektubat)

• Değişecekseniz tetiği de değiştirip müsabakalara katılın abi öyleyse zaten güç düşük isabet iyi atıcı iyi tetikte yumuşarsa tamamdır :)

"Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır." (Bediüzzaman Said Nursi-Mektubat)

• Değişecekseniz tetiği de değiştirip müsabakalara katılın abi öyleyse zaten güç düşük isabet iyi.. tetikte yumuşarsa tamamdır

ne güzel olur, hele şu tetiği iyileştirebilsem..
    dediğim gibi 5kg'luk bir yağ tenekesini parmağımla asılıyorum sanki , o dereece.. En azından 2,5'luk bir meşrubat kıvamına gelseydi çok daha iyi olurdu.. :P

• Bencede değmez. Hatsan ın yeni namluları daha güzel (yivsetleri düzgün, namlularında eğrilik ya çok az yada hiç yok, tetik tertibatıda ihtiyarınki gibi basit değil). Başka bir tüfek alın daha mutlu olursunuz.

• Bencede değmez. Hatsan ın yeni namluları daha güzel (yivsetleri düzgün, namlularında eğrilik ya çok az yada hiç yok, tetik tertibatıda ihtiyarınki gibi basit değil). Başka bir tüfek alın daha mutlu olursunuz.

Teşekkürler..
    öyle çok fazla olmasada değişik tüfekler geçti elimden, hem bununla kıyaslanamayacak kadar isabetli ve güçlü.. ama onlarda da öyle bahsettiğiniz gibi bir mutluluk yoktu :) .. yani en azından benim için..

Ama düşünce; forumdaki satılık çok başarılı ve kendini ispatlamış tüfeklere bakıyorum, satılma sebepleri başka bir tüfek ile mutlu olmak ^^ , elbette başka sebepleride vardır ama..

Daha çok uzatmadan, diyeceğim o ki; bana göre mutluluk parmağının altındaki t06 tetikte saklı değil...ya da bir Daistate 5000 liraya alınır belki ama mutluluk paha biçilemez.. g;$i

şaka bir yana ;kaliteli bir tüfeği kim istememezlik yapar ki, ama belki asla yeterince başarılı olmayacağını bilsem de, böylesine uğraşmakta ayrı bir keyifli ..
    teşekkürler..

Bu arada, chrono connet sonuçlarına göre 10 atışta 571fps ile 618 fps arasında hızlar çıktı.. Zaten yeterince güçsüzmüş tüfeğimiz, tepmemesi kendindenmiş yani :), bizim mod.'da bi numara yokmuş.

sonra acaba başlangıçta, yani bu ayardaki sıfır bir tüfeğin öngörülen hızı nedir acaba diye merak ettim, aksu 'da 650 fps rakamını görünce çok şaşırdım.. Dile kolay aradan geçen 18 sene, hiç değişmeyen orjinal yay, ve şuanki çıkış hızı bu değerlere çok yakın..

• Kendinizi çok güzel ifade etmişsiniz Ferhat abi :) dediğiniz gibi hangi tüfeği alsanız daha iyisi var ve böyle oldukça tüfek değiştirmek yalnızca farklı deneyimler kazandırır ekstra mutluluklar değil. :)

• tüfek değiştirmek yalnızca farklı deneyimler kazandırır ekstra mutluluklar değil

teşekkürler,
    Bu arada tüfek banahesi ile; şu hayat denilen olgunun özetini yapmışsın aslında ;)

• (diğer videomuzda yüklenmiş.. paylaşayım istedim..)
    o kundağın üstündeki peletin düşmemesini eninde sonunda başaracağım ;tacli# , inanıyorum yani en azından..
    açıkçası namlu işin en son kısmı, çok fazla atışa gidemediğimden şimdilik ciddi derecede önemsemiyorum açıkçası.. ve işin en kolay kısmı herhalde, kaliteli-düzgün bir namlu bulunup 3-5 dakkada takılır, sorun çözülür..

ama ondan öte;
    yeni bir yay takılacak ve piston contası yenilenecek,
    Bu arada eskisine göre dahada güçlenen tüfeği daha az sarsıntısız hale geetirebilecekmiyiz bakalım..

buda peletli tepme testi
    Bi gün başaracağım, olmadı yapştırım siz görmeden :)

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen valibey ().

• Videolarını 6 gün sonra izleyeceğim abi şimdi hızlı internetim yok :)