Kızılötesi Aydınlatmalı Dürbün Yapılabilirmi ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Öncelikle herkese iyi günler dilerim.
    1-2 Haftadır kızılötesi aydınlatmalı dürbünün yapılıp yapılamayacağını düşünmekteyim.Teorik olarak kısa mesafede olsa mümkün gibi görünüyor ama eminim ki bunu düşünen ilk kişi ben değilimdir ve bu yüzden deneyenlerin veya düşünenlerin tecrübelerini dinlemek istedim.

Konuyu biraz daha açmak gerekirse; Bildiğiniz üzere kızılötesi ışınları insan gözü göremiyor, ancak telefon kamerası veya herhangi bir kamera görebilmekte... Bundan dolayı tüfek dürbününe kamera monte edip IR el feneriyle veya güçlü led IR'lerin birleşimiyle yapılabilecek bir fenerle aydınlatıp gece görüş mesafesini arttırmak mümkün mü sizce ? Amacım hiç ışık olmayan veya çok az ışık olan bir yerde bir yerde görüş sağlamak. IR el fenerleri -her ne kadar uçuk fiyatlarda da olsa- internette bulmak mümkün.Reklam olmaması için linkini paylaşmıyorum ancak örnek olarak 5w gücünde IR el feneri var. Gövdeye ağırlık merkezini dikkate alınarak yerleştirilebilecek IR fener ile aydınlatma mümkün olabilir gibi düşünüyorum.IR kullanmadaki amacımsa hem dediğim gibi insan gözü göremiyor gece normal bi fener açtığımızda mutlaka dikkat çeker ancak IRyi kimse farketmez, hemde sonu hüsranda olsa emek verip zoru denemek. Şunuda belirtmek isterim benim için tüfeğin ağırlığının önemi yok zaten 4.2kg ağırlığında mod 125 kullanıyorum varsın olsun 6 k.g olsun :)

Sizce yapımı mümkün olur mu ? veya denemeye değer mi ?
    Görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim :)

- Hatsan Nova Compact 5.5mm - Vector Optics Sentinel 10-40x50

- Hatsan Mod 125 Vortex 5.5mm- Hawke 3-9x40AO

- Zoraki HP-01 Ultra 4.5mm - Bsa 8-32x40AO

- Ruger P85 9mm
    - Tariq 951 9mm
    - Umarex Smith Wesson Combat
    - Ekol Voltran ASI -Full Automatic-
    - Canas Magnum 9mm -Full Automatic-

'' Silahının dolu veya boş olması değil, arkasındakinin akıl dolu bir insan olmasıdır asıl önemli olan.''

• Araştırdım ancak bulamamıştım yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim :

- Hatsan Nova Compact 5.5mm - Vector Optics Sentinel 10-40x50

- Hatsan Mod 125 Vortex 5.5mm- Hawke 3-9x40AO

- Zoraki HP-01 Ultra 4.5mm - Bsa 8-32x40AO

- Ruger P85 9mm
    - Tariq 951 9mm
    - Umarex Smith Wesson Combat
    - Ekol Voltran ASI -Full Automatic-
    - Canas Magnum 9mm -Full Automatic-

'' Silahının dolu veya boş olması değil, arkasındakinin akıl dolu bir insan olmasıdır asıl önemli olan.''