dürbün uzerındekı sayı ve harfler

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaslar ben durbun ısınde bıraz yenıyım elımde bı optıma 3-9x44E var benım sorum su olacak bu durbun uzerındekı E veya AOE gibi harfler neyı ıfade edıyor? 3 ve 9 buyutme 44 mercek capı dıye bılıyorum ama harflerın anlamı nedır bılen arkadaslar anlatırsa sevınırım? bırde durbun katalogunda yazan gorus acıklıgı goz mesafesı gıbı terımler hakkında bılgısı olan arkadaslar detaylı paylasabılırmı acaba? benım gıbı bılmeyen arkadaslarda yararlanır en azından?

-hatsan mod 25 supercharger 5.5
    -zoraki ultra 4.5
    -beeman p17 4.5
    -ekol es 55 4.5
    -optima 3-9x44
    -gamo p800 4.5

• bu aralar bu konularda bılgısı olan arkadaslar foruma pek gırmıyor sanırım :)

-zoraki ultra 4.5
    -beeman p17 4.5
    -ekol es 55 4.5
    -optima 3-9x44
    -gamo p800 4.5

• Sayılar hakkında bildikleriniz doğru , Harflerinde anlamları markaya göre değişiklik gösteriyor olabilir.

E sadece ışıklı olduğunu simgeliyor sanırım AOE iyde önden paralakslı ve ışıklı model olduğunu biliyorum(kesin değil yanlış olabilir)

• Sayılar hakkında bildikleriniz doğru , Harflerinde anlamları markaya göre değişiklik gösteriyor olabilir.

E sadece ışıklı olduğunu simgeliyor sanırım AOE iyde önden paralakslı ve ışıklı model olduğunu biliyorum(kesin değil yanlış olabilir)

sagolasın hocam bende bu optima ıcın o harflerın anlamını merak edıyordum

-zoraki ultra 4.5
    -beeman p17 4.5
    -ekol es 55 4.5
    -optima 3-9x44
    -gamo p800 4.5

• Ao 'adjustable objective' ayarlanabilir objektif demek.
    E 'electronically illuminated reticle' elektronik olarak aydinlatilmis artıkıl için kullanılıyor. Bu konularda oturmuş tam bir standart olmamakla birlikte bazı üreticiler yandan paralax ayarı için sf 'side focus', mildot için Md gibi başka kısaltmalar veya kendi özel reticle tipleri için başka özel kısaltmalar da kullanabiliyorlar. En iyisi detay özellikleri araştırmak.

Ankara TR

• Ao 'adjustable objective' ayarlanabilir objektif demek.
    E 'electronically illuminated reticle' elektronik olarak aydinlatilmis artıkıl için kullanılıyor. Bu konularda oturmuş tam bir standart olmamakla birlikte bazı üreticiler yandan paralax ayarı için sf 'side focus', mildot için Md gibi başka kısaltmalar veya kendi özel reticle tipleri için başka özel kısaltmalar da kullanabiliyorlar. En iyisi detay özellikleri araştırmak.

eyvallah hocam gercekten acıklayıcı oldu sagolasın

-zoraki ultra 4.5
    -beeman p17 4.5
    -ekol es 55 4.5
    -optima 3-9x44
    -gamo p800 4.5