Leapers 6-24x50 Full Size A.O. Range

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Özelden ciddi olarak satın almak için mesaj atan 5 talipli kişiden ilki olan Teknosman Bey'e satılmıştır. Diğer yarışmacı arkadaşlara teselli ikramiyesi olarak "forumda istedikleri linke diledikleri kadar tıklama hakkı" verilmiştir. Şaka bi yana dürbünü bir daha elime alsaydım sinirden hurdasını çıkaracaktım. Benden ucuz kurtuldu inatçı dürbün.

• bence siz o ayar yerlerinin üstündeki alyan vidaları gevşetmeden çevirmeyi denediniz ve sonuç olarak ta dönmesi mümkün olmadığı için zorlanmadan bozdunuz doğru mu?

marmarateam.png

Evanix Blizzard Bolt Action Thumbhole .22 -FTX-F1 10-40x50 (Regule;kovboys; )

Hw 97k .22 - Bushnell 4-12X40 :thumbup:

Zoraki Hp01 ultra .22 - Barska Electro Sıght 4x21 AO g;$i

• bence siz o ayar yerlerinin üstündeki alyan vidaları gevşetmeden çevirmeyi denediniz ve sonuç olarak ta dönmesi mümkün olmadığı için zorlanmadan bozdunuz doğru mu?

Yanlış. O kadar kazma değilim :)
    Üst ayar butonu sorunluydu. Çıtlamıyordu.

• cahit bey yeni dürbününüzden bu şekilde ayrılmanıza üzüldüm , ama bu dürbünün özelliği alyan vidayı gevşettikten sonra ayar vidasına hafif baskı uygulamanız gerekiyor , zaten bastırınca oturmayı hissediyorsunuz ve ayarı yapıyosunuz, dürbünün sıfırlamasının bozulmaması için böyle bir sistem koymuşlar, bende ilk başlarda becerememiştim ama sonralarda bu sistem çok hoşuma gitmeye başladı.

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• cahit bey yeni dürbününüzden bu şekilde ayrılmanıza üzüldüm , ama bu dürbünün özelliği alyan vidayı gevşettikten sonra ayar vidasına hafif baskı uygulamanız gerekiyor , zaten bastırınca oturmayı hissediyorsunuz ve ayarı yapıyosunuz, dürbünün sıfırlamasının bozulmaması için böyle bir sistem koymuşlar, bende ilk başlarda becerememiştim ama sonralarda bu sistem çok hoşuma gitmeye başladı.

Ayar vidalarından sağ ve sol olan çok güzel çalışıyordu. Yükseliş ve alçalış ciddi sorunluydu. Ben dürbünde herhangi birşeyin farkına varamamış değilim. Mekanikten anlarım. Babam Türkiye'nin ilk fotoğraf makinasını yapan kişidir. Babamla beraber çok çalıştım. Torna ve revolver makinalarını kullanabiliyorum. Sadece eşyalara karşı gereksiz bir sinire sahibim. Yoksa dürbün maceram bu durumlara gelmeyecekti.

• Cahit bir daha dürbüne kızdığında benim dürbünü kır ve hırsını al caanım alete yazık etmişsin

• Cahit bir daha dürbüne kızdığında benim dürbünü kır ve hırsını al caanım alete yazık etmişsin

Abi sizin dürbünle tabanca bende duruyolar. Tabancaya bakım yaptım. İstersen getireyim bi ara. Hatta benim tüpte şu an 160 bar hava var, onu 200-220 e tamamlayabilir miyiz senin kompresörle.

• hazır konusu açılmışken bikaç soru sorabilirmiyim kompresör hakkında?

1-bu kompresör nasıl oluyor. Eve alınabilen evde çalıştırılabilen bişeymi (kaç voltta çalışır büyüklüğü nedir)

2-maliyeti nedir

3-Önce scuba tüpüne sonra tüfeğemi hava aktarılıyor

saygılar...

Her Türk Asker Doğar... X]#+,

Webley Patriot 5.5mm (1. nesil)

• Benim gördüğüm 'Ironarm' nickli Rüştü abinin Jet uçağı hurdasından yaptığı yüksek basınçlı kompresör. Ölçüleri tahminen 17 inch tüplü CRT monitör büyüklüğünde. Ama 380 volt ile çalışıyor. Bunun için 220 voltu dönüştüren bir trafocuk gibi bişey kullanıyor Rüştü abi.
    Evde kullanırsanız, aynı anda elektrikli süpürge, matkap (darbesiz modda), çamaşır makinası, bulaşık makinası ve karı-koca kavgasının :) gürültüsünün toplamları kadar ses çıkarır, kafa ütüler.

Maliyeti, hazır satılanların 1500-2500$ arasında olduğunu duymuştum. Rüştü abide şu an 3 adet var. Bence satıyor olmalı. Eminim daha hesaplıdır.

Önce scuba tüpüne sonra tüfeğin tüpüne hava aktarılıyor.

• Benim gördüğüm 'Ironarm' nickli Rüştü abinin Jet uçağı hurdasından yaptığı yüksek basınçlı kompresör. Ölçüleri tahminen 17 inch tüplü CRT monitör büyüklüğünde. Ama 380 volt ile çalışıyor. Bunun için 220 voltu dönüştüren bir trafocuk gibi bişey kullanıyor Rüştü abi.
    Evde kullanırsanız, aynı anda elektrikli süpürge, matkap (darbesiz modda), çamaşır makinası, bulaşık makinası ve karı-koca kavgasının :) gürültüsünün toplamları kadar ses çıkarır, kafa ütüler.

Maliyeti, hazır satılanların 1500-2500$ arasında olduğunu duymuştum. Rüştü abide şu an 3 adet var. Bence satıyor olmalı. Eminim daha hesaplıdır.

Önce scuba tüpüne sonra tüfeğin tüpüne hava aktarılıyor.

Maaşallah kompresör yerine bi tüfek daha al :) hoş oda elinin altında olsa büyük kolaylık olur herhalde. Teşekkürler...

Her Türk Asker Doğar... X]#+,

Webley Patriot 5.5mm (1. nesil)

• Cahit pek güzel anlatmış ben bazı savaş uçaklarının periyodik değiştirilen sonrada hurdaya satılan KİDDE marka kompresörlerini alıp motor takıp şasi filtre kamçı safety v.s ilaveleriyle ufak dalış tüpü doldurma kompresörleri yapıyorum kısmen hobby birazda ek iş olarak evde frekans konverteriyle 3 faz elde edip trifaze motor kullanıyorum (monofaze motor pek sevmemde) komplar sessiz ufak ve hafiftirler kalite teknoloji sağlamlık olarakta kesinlikle 1 numaradırlar USA kalite kontroluyla savaş uçakları için yapılmıştır bundan daha iyi ne olabilirki? meraklısına saatlerce anlatabilirim . cahit istediğin zaman gelebilirsin tüpünün dolumu kolay

• Cahit pek güzel anlatmış ben bazı savaş uçaklarının periyodik değiştirilen sonrada hurdaya satılan KİDDE marka kompresörlerini alıp motor takıp şasi filtre kamçı safety v.s ilaveleriyle ufak dalış tüpü doldurma kompresörleri yapıyorum kısmen hobby birazda ek iş olarak evde frekans konverteriyle 3 faz elde edip trifaze motor kullanıyorum (monofaze motor pek sevmemde) komplar sessiz ufak ve hafiftirler kalite teknoloji sağlamlık olarakta kesinlikle 1 numaradırlar USA kalite kontroluyla savaş uçakları için yapılmıştır bundan daha iyi ne olabilirki? meraklısına saatlerce anlatabilirim . cahit istediğin zaman gelebilirsin tüpünün dolumu kolay

Rüştü bey bu kendi imaliniz kompresörlerin resimlerini ve teknik bilgilerini (sırları hariç) yayınlar mısınız.Ayrıyetten fiyatını da belirtir misiniz? ;tese;kkur

• Merhabalar öncelikle digital teknolojinin biraz gerisinde kalmamdan dolayı resim konusunda zayıfım gerçi bu kompresörler bitmiş haliyle birbirinde ufak farklılıklar arzedeceğinden resmin çok bir yararı olmayacaktır bunlar savaş uçaklarının flap hareketlerini hızlandırma amaçlı hidrolik sistemlerin üstüne pnömatik basınç uygulama amaçlı küçük kompresörlerdir 4 kademedirler her kademenin kendine ait emniyet ventili vardır ayrıca en son çıkışa kullanma basıncını limitleyen bir tanede ben koyuyorum sonra bir adet mekanik rutubet alıcı ve bir çekvalf vede aktif karbon filtresi gelir vede manometre ve çıkış kamçısı (ki bunun sonunda sizin PCP lerin aradaki basıncı boşaltana benzeyen bir aparat burdada vardır )kompresörler fevkalade hafif kompakt bir yapıdadır baş aşağıda çalışabilir yağ basıncı düştüğünde ve durduğunda üstündeki basıncı otomatik olarak tahliye eder tabii bu komplar orjinalde hidromotor tahriklidir ben bunları çıkarıp flenç yapıyorum bir çeviren güce bağlıyorum içten yanmalı motor veya elektrik motoru bağlıyorum bir şasi yapıyorum kayış kasnak organizasyonunu düzenliyorum böylece güzelim teknoloji harikasının canına okuyorum 230 bar basıncı çok rahatlıkla elde ediyorum (deneme amaçlı kapalı kamçıya 460 bar gördüm) piyasada en az 10 tane çalışan kompresörüm var şu an yagsız kalmadığı sürece bozulmazlar (gerçi artık çok uzun süre olmaksızın yağsız kalsalarda bozulmuyorlar) yedek parça sorunu yok bozulunca kompu komple değiştiririm çünkü açılıp tamir edilmeyecek kadar karmaşık ve teknolojik daha bozulan olmadı ama hurdadan alınma kelimeleri insanları tedirgin ediyor halbuki aldıklarımın üstünde çalışma saatleri var ki en çok çalışanı 400 saat benim kendi kompum 2000 saati geçti kapasiteleri : iki model var 4.2 cfm ve 6 cfm (bunlar kapasite belirtir ve dakikada kübik feet demektir ben bu kapasiteleri 90 ve 120 litre dakika olarak devir ayarlıyorum fiyat 1200 euro(ani oldu galiba) bu arada italyan coltri marka kompresörlerin ve faber (çelik) tüplerin ithalatçısı yakın arkadaşımdır kısa bir gelecekte bunlarlada ilgili en uygun fiyatlarıda yazıcam forumda

• Manşallah
    Rüştü abi sen neymişsin :)

[align=center][color=#006600][b][font='Georgia, Times New Roman, Times, serif']Webley & Scott Raider10 .22 + BSA SWF 8-32x44 MİLDOT

• Özelden ciddi olarak satın almak için mesaj atan 5 talipli kişiden ilki olan Teknosman Bey'e satılmıştır. Diğer yarışmacı arkadaşlara teselli ikramiyesi olarak "forumda istedikleri linke diledikleri kadar tıklama hakkı" verilmiştir. Şaka bi yana dürbünü bir daha elime alsaydım sinirden hurdasını çıkaracaktım. Benden ucuz kurtuldu inatçı dürbün.

Cahit bey,Dürbün bu gün geldi.Bozduğunuz ayar vidasını Ana gövdeden komple çıkarttım.Elimde mevcut olan merceği kırık başka bir dürbünün ayar vidasınıda komple söküp sizden gelen dürbüne monte ettim farklı bir görünüm oldu ama dürbün çalışır hale geldi.hiç bir sorunu kalmadı.Ayrıca Gövde çapı Sportmach Dampayada uydu ilker beyin özel yapım HW97K - 177 ye Monte ettim.Silah ve Dürbün birbirini tamamladı.Teşekkür eder,Hayırlı günler dilerim

A Takımı Üyesi

• ustam hayırlı olsun eline sağlık güle güle kullan . bende uzun bir dürbün kullanıyordum pelet yuvasını kapatıyordu , yandan da pelet yüklemek bu dolma parmaklarla bile mümkün olmuştu ;kihhik, keyifili atışlar dilerim

• ustam hayırlı olsun eline sağlık güle güle kullan . bende uzun bir dürbün kullanıyordum pelet yuvasını kapatıyordu , yandan da pelet yüklemek bu dolma parmaklarla bile mümkün olmuştu ;kihhik, keyifili atışlar dilerim

senin silahı Hızlı doldurmuyormuydu? bu arada Hakan nerde hakkaten?

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png