dürbünlerin taret yönleri farklı mı?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar dürbünler arası marka ve modele göre tarret yönleri değişir mi?
    ben optimayı ayarlarken bu videodaki gibi ayarlıyorum...fakat ayna tekniğinde tam tersi oluyor aynadan dolayı...

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

birde internette bu video var...bunu görünce marka modele göre değişiyor mu sorusu geldi aklıma...bu taret yönlerinin bir standardı yok mu?

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

8)

• Merhaba optima 3-9x32 kullanıyorum bende sıfırlama yaparken bu vıdyoya gore ayarlamaya calısmıstım ama tam tersi oluyor ''up'' yukarı ama o yonde cevirince aşağı gıdıyor ''left'' sola ama o yone cevırınce sağa gidiyor :)

HATSAN MOD 125 TH ;tacli#

• arkadaşlar dürbünler arası marka ve modele göre tarret yönleri değişir mi?
    ben optimayı ayarlarken bu videodaki gibi ayarlıyorum...fakat ayna tekniğinde tam tersi oluyor aynadan dolayı...

birde internette bu video var...bunu görünce marka modele göre değişiyor mu sorusu geldi aklıma...bu taret yönlerinin bir standardı yok mu?

Selamlar;

Bildiğim kadarı ile dürbün turtleri standart dönme yönü sergilerler. İstisna olsa bile üretici firma ok ile hangi yönün yukarı hangi yönün sağ olduğunu her zaman belirtir.

İlk videoda turet yönüne up yazmış ancak standart bir dürbünde o dönüş yünü yukarı kaldırmaz aşağı indirir. Video yu paylaşan şahıs yanlış yazmış yönleri aynı şekil Sağ ve sol turetleride ters söylemiş.

Saygılar

• Merhaba optima 3-9x32 kullanıyorum bende sıfırlama yaparken bu vıdyoya gore ayarlamaya calısmıstım ama tam tersi oluyor ''up'' yukarı ama o yonde cevirince aşağı gıdıyor ''left'' sola ama o yone cevırınce sağa gidiyor :)

yani 1. videoya göre oldu değil mi?

8)

• yani 1. videoya göre oldu değil mi?

Selamlar;
    Hocam 1. videodaki bilgiler tamamen yanlış tam tersini yapın... Aynı dürbün bende de var şahsın ingilizce yazdıkları ile gerçekte olan tam tersi...

Saygılar

• Selamlar;Hocam 1. videodaki bilgiler tamamen yanlış tam tersini yapın... Aynı dürbün bende de var şahsın ingilizce yazdıkları ile gerçekte olan tam tersi...

Saygılar

bendeki dürbün 1. video ile aynı...şaşırdığım noktada bu zaten :)

8)

• Selamlar

Paylaştığınız 1. videonun yanlış olduğu kanaatindeyim. Turning clockwise will adjust reticle UP yazmış ancak doğrusu Turning clokvise will adjust reticle DOWN olmalıdır. Aynı durum dürbün üzerinde sağ yönü belirtilmesine rağmen paylaşımı yapan şahıs tam tersi yönü sağ diye ingilizce olarak yazmış. Tamamen yanlış bilgi paylaşımı. Arkadaşıda uyarmak gerek.

Saygılar.

• Gezi sağa kaydırınca atışlar sağa , sola kaydırınca sola kayar bildiğiniz gibi
    Dürbünde tam tersi olur ,artıkılı sağa kaydırırsanız atış sola kayar sola kaydırırsanız sağa kayar yanılgı burdan doğuyor.

'.

]