Optima 3-9x44e Dürbün Ortalanması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • birtürlü beceremediğim bir konu =)

çok basit hocam dürbünü aynaya dayayın düz olarak baktığınızda iki tane artıkıl görceksiniz ikisini hizalayın sag-sol alt-ust ayarından ben klik sayarakta yaptım aynaylada ikiside yakın sonucu veriyo klikle uğraşmaya değmez o yüzden , gerekli olduğunu 3. defa dürbünü sıfırlarken kliklerin yetmemesinde anladım

Hatsan Mod 85 Sniper Vortex
    Optima 3-9x44E

• çok basit hocam dürbünü aynaya dayayın düz olarak baktığınızda iki tane artıkıl görceksiniz ikisini hizalayın sag-sol alt-ust ayarından ben klik sayarakta yaptım aynaylada ikiside yakın sonucu veriyo klikle uğraşmaya değmez o yüzden , gerekli olduğunu 3. defa dürbünü sıfırlarken kliklerin yetmemesinde anladım

ayna yöntemi güneş ışığının yeterli olduğu ortamda daha iyi yapılıyor...akşam lamba ışığında yapamadım ben...

8)

• pardon ayna ile nasıl yapacaz sıfırlamayı tüfeğe takılı durumda dürbün bu şekildemi olacak yada resim koyma imkanınız varmı size zahmet

• şuan resim koyma imkanım yok ancak dürbünü söküp aynaya ön merceği bastırıyosunuz baktığınızda nomal hedef alır gibi iki adet artıkıl görceksiniz onları üst üste hizaya getirceksiniz , aşağıdaki konuda farklı yöntemlerde ayrıntılı şekilde anlatılıyor;

Optik Merkezleme

Hatsan Mod 85 Sniper Vortex
    Optima 3-9x44E

• artı kıl dediğimiz + şeklindeki hedef var ya onunla aynadaki yansıması üst üste gelecek...

8)

• Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

buradaki video tamda bu konu ile ilgili aslında julia nın paylaştığı optik merkezleme de bu video ve çok daha fazlası var...

8)

• çok tşk ederim arkadaşlar şimdi anladım allah razı olsun yardımını esirgemeyenlerden