FXairguns Typhoon T12 .22" (5,5mm)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Mustafa Bey,

Benim herhangi bir markaya tutkum yok, bu işlerde de henüz çok acemiyim. Amacım beni "ah keşke bunu almasaydım biraz daha katıp şunu alsaydım" dememek. Onun için Hw100 ve S410'nun neresindedir diye sordum. Anladığım kadarıyla güç ve atış kapasitesi olarak (180cc ile) onlardan çok fazla eksiği yok. Kalite olarak zaten şüphem yok. Siz bu konuda daha bilgili olduğunuz için artıları ve eksileriyle küçük bir karşılaştırma rica ediyorum.

Selam ve saygılarımla,

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Official Post

Yapacağım karşılaştırma şu an için afaki olur,çünkü bu silah henüz elde değil ama bu silah ile ilgili yabancı forumlarda takip ettiğim ve "TheNightHawk" Murat ın da bu başlık altında yazdığı gibi isabetlilik de ödüller almış bir silah,Keşke daha önce PCP kullanmış ve deneyimli olsaydınız,görüntü vs.. demeden Gladiator yada Revolation alırdınız,Bakın Polat abi Gladiator almış olmasına rağmen 645cc tüp kapasitesinin daha fazla olması için silahın ağırlaşmasını göze alıyor,

Ama şu da kesinki PCP silaklar da 50 gram ağırlık bile çok önemlidir,Ayakta desteksiz 100 yarda nokta atışları için en ideal silah 2.200 gram ağırlığıyla T12 sentetik kundak desem fazla iddaalı konuşmuş olmam,Bana Göre FX Revolation Gerçek bir macera silahı iken,FX Gladiator Rambo silahı iken,FX T12 tam bir hassas atıcı silahıdır.

• Mustafa Bey Merhaba,

Hazır ortalık sakinken biraz başınızı ağrıtayım. FX sitesinde typhoon ve T12 iki ayrı model gibi gösterilmiş. Ben baktım bir fark göremedim. Bir fark var mı, sizin getireceğiniz model hangisi.

İkinci olarak benim T12 üzerinde durmamın sebebi hafif olması. Ankara buluşmasında S410 ve HW100 denedim.Eğer sık doldurma zorluğunu bir kenara bırakırsak menzil ve güç bakımından ( isabetlilikte sorun olmadığını varsayıyorum) ( o sorun bende fazlasıyla var zaten :cursing: ) T12 bu silahlar için iyi bir alternatif midir?

Saygılar

AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

ankarateam.png

AB RH (-)

• Official Post

Zaten HW100 ile hızları yaklaşık aynı,

T12 Typhoon dan türemiştir aslında Typhoon dur,aradaki fark,Typhoon tek atışdır,sonra çok tutulan bir silah olmasından dolayı bu model 12 li olarak geliştirilmiş,onca yeni modellere rağmen Müsabakacı ününden dolayı terkedilmemiş,geliştirilerek devam etmiştir,şimdi yine T12 nin en son versiyonu T12 Whisper modelini üretmişlerdir fakat bu model de ağırlık biraz fazla,ve birazda tuzlu.

Şimdi bizim buluşmalarda yaylı kullanan arkadaşlar bazen bir arkadaşın PCP silahı ile atış yapınca " yahu ben nişan almadım,bu silah kendi vuruyor hedefi" derler yani PCP silahlar ile atış yapmak ayrı bir zevk.

• t12 ye bu para vermek yerıne AA a410 daha mantıklı degılmı?tabı benım fıkrımce..

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Official Post

t12 ye bu para vermek yerıne AA a410 daha mantıklı degılmı?tabı benım fıkrımce..

Her iki silah da güzel,T12 sentetik kundak olanın fiyatı çok daha cazip,Ceviz olan pahalı ama S410 ağacı da ceviz değil kayın,ayrıca T12 de Lothar Walther (Mach Grade) Müsabaka kalite namlu var ve araların da 1 kila ağırlık farkı var, PCP silahlarda ağırlık o kadar önemlidirki,50 gramın bile hesabı yapılır.Fakat standart güç olarak baktığınızda ise AA S410 bu silahdan daha güçlüdür.

• Her iki silah da güzel,T12 sentetik kundak olanın fiyatı çok daha cazip,Ceviz olan pahalı ama S410 ağacı da ceviz değil kayın,ayrıca T12 de Lothar Walther (Mach Grade) Müsabaka kalite namlu var ve araların da 1 kila ağırlık farkı var, PCP silahlarda ağırlık o kadar önemlidirki,50 gramın bile hesabı yapılır.Fakat standart güç olarak baktığınızda ise AA S410 bu silahdan daha güçlüdür.

ne gibi bir önem var amca pcp lerdeki agırlık farkının.ben mod 54 den agırlıga alısıgım da o bakımdan sordum s410 kus gıbı gelrı herhalde bana.t12 ıse tuttugumu hıssetmem sanırım.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• T12 için para toplamaya başladım. 1aylık Gamo R77 tabancamı satılığa çıkardım :thumbup:

Bildiğim kadarıyla T12 36J, S410 38 J yani çok fazla fark yok. Ama ağırlık epey bir farkediyor.

ankarateam.png

AB RH (-)

• Official Post

ne gibi bir önem var amca pcp lerdeki agırlık farkının.ben mod 54 den agırlıga alısıgım da o bakımdan sordum s410 kus gıbı gelrı herhalde bana.t12 ıse tuttugumu hıssetmem sanırım.

Togay Mod54 ile kıyaslarsan yanlış olur,ikisi farklı sınıfların silahı,okuduğum bir yazıdan ; T12 nin isabetliliği 0,70 MOA olduğu idi,yani 0,70 X 25,4 = 17,78mm = 100 yarda = 92 metre.

• Airarms ve Hw100 ile bir çok atış yapmış biri olarak net olarak ağırlığın çok önemli olduğunu söyleyebilirim. HW100 ile ayakta 10 kereden fazla atış yapabilmek ciddi kol kası ve kondisyon ister. Yaylılarda ise ağırlık dezavantajın aksine isabete katkı bile sağlıyor (Pellet namludan çıkana kadarki zamanda daha stabil kalarak) Şahsen elimde 12 şarjörlü PCP bir tüfek olsa, bir seferle tüfeği kaldırıp 12 sini birden yorulmadan atabilmeyi gerçekten isterdim. Kaldı ki bence Mod54 ile ayakta hem kurup hem de isabetli 5 den fazla atış yapabilmek için Arnold gibi kollara sahip olmak gerek diye düşünüyorum.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Mustafa Bey,

Model konusunda çok kararsız kaldım. Şu anda "duygusal" sebeplerden ve hafifliğinden dolayı elim T12'ye gidiyor ama güç ve ayar özelliği olmadığından biraz tereddüt ediyorum. Nasılsa her halükarda bir scuba tüpü veya sizin kevlar tüplerden edineceğimizden doldurma işini pek dert etmiyorum.

Ankete sunduğunuz modeller arasında niye Cylone'u seçmediniz. Hem güçlü hem ayarlı hem nispeten hafif. Tam aradığımsilah olabilirdi

Saygılar

ankarateam.png

AB RH (-)

• Official Post

Rıfat bey

Cylone modeli de getirtilebilirdi ama fiyat olarak T12 den %35 daha pahalı,takdir edersiniz ki,T12 hem en hafif,hemde en düşük fiyatlı ürün olması ile rakipleri ile fiyat performans değeri en yüksek ürün ve en önemlisi ulaşılabilir fiyatı sayesinde kaliteli bir Pistonlu silah dan biraz daha fazla olması,ilk kez PCP silaha geçecekler için düşünüldü.

Birde Clone yiksek fiyatı ile rakiplerinin üzerine çıkmasına rağmen,180cc lik küçük tüpü,bu silahı rekabet edemez kılmaktadır,Evet Mach Grade (müsabaka kalite) namlusu olması diğer markalara çok büyük üstünlük sağlar şeklinde düşünebilirsiniz,ama Ülkemiz de henüz şanslıysam iyi namlu çıkar,iyi değilse pellet namludan çıkınca takla atar ama olsun şişeyi kırıyor,ve boşver Türk halkı ne versen onu yer mentalitesindeki üretici ve ithalatçılar var iken bu Mach Grade namluyu nasıl anlatabiliriz,bana bile bu forum da bir çok PM geldi,namlu standart Lothar Walther olsun fiyat düşsün şeklinde,dahası ben bunu FX e yazdım,kalitemizden taviz veremeyiz diyerek reddettiler,düşünün iki namlu arasındaki fark gümrük masrafları,ÖTV,KDV,derken ciddi seviyede sonuç fiyata yansıyor.

Ben de Silah seçimin de sizin gibi,Daha doğrusu ağırlıklı Türk tüketicisi gibi Ahşap kundak severim,ama Polat abi de Akşap kundağı çok sevmesine rağmen,deneyimli bir PCP kullanıcısı olarak,bu arzusun dan fedakarlık etti.

Yeri gelmişken belirteyim T12 de sabit tüp (değiştirilemez) denilmiş,bunu yeni fark ettim ve silah içeriklerin de değişiklileri yaptım,Fakat AirArms S410 da değişmez tüplü olmasına rağmen tüpün havasını boşalttıkdan sonra,saatin tersi istikamette çevirdiğinizde rahatlıkla sökebiliyorsunuz ve daha uzununu imal ettirip taktırabilirsiniz.

• Mustafa Bey,

Dediğinize katılıyorum, T12 gerçekten ulaşılabilir bir ürün. Ancak cyclone modeli de, hava kapasitesi haricinde gladiator ile aynı güç değerlerine sahip, ayarlı ve istenirse tüpü değiştirilebiliyor. Sentetik kundaklısı da mevcut. Açıkçası ben rakiplerinden biraz daha ucuz olursa ( sentetik kundaklı model) AA S410 veya Hw100 e ciddi bir alternatif olabilir diye düşünmüştüm. En azından T12 alırsam güçsüz bir silahım olur mu diye düşünenler için.

Selamlar

ankarateam.png

AB RH (-)

• Official Post

Rıfat bey çok küçük oynamalar ile yani ileri seviye olmayan modifiyelerle bile T12 Gladiator un hızlarına yükselir,bu silah özellikle atış isabetliliği üzerine inşaa edilmiş olması ve tüp kapasitesinin de küçük olması,maksimum seviyede ekonomik hava kullanımına göre ayarları yapılmıştır.

Yani bir tarafta bir miktar düşük güç,diğer tarafdan yüksek hassasiyet.

• Rıfat bey

.......

Ben de Silah seçimin de sizin gibi,Daha doğrusu ağırlıklı Türk tüketicisi gibi Ahşap kundak severim,ama Polat abi de Akşap kundağı çok sevmesine rağmen,deneyimli bir PCP kullanıcısı olarak,bu arzusun dan fedakarlık etti.

Valla son derece doğru: her ne kadar benim AA410 kayın ağacı kundaklı ise de, ahşabın tutuşu (ele gelişi) çok farklı. Ağaç, gerçekten yaşayan bir nesne. Bir de ben arasıra ahşap koruyucu ve cilalayıcı sıvı uyguladığımdan daha canlı tutabildim. Öte yandan AA410'un genel yapısı da (söylemeye hacet yok ama...) zaten çok zarif: ince ve uzun yapısı kendini seyrettiriyor. :D
    Gerçeği söylemem gerekirse Gladiator DA'nın görünüşü benim "silah kozmetiği" anlayışıma pek uygun değil. Ancak diğer özellikleri ön plana çıktığı için görüntüden fedakarlık ettim. Hani ahşap kundaklısı olsa (olmayacak şey de değil esasında) gözümü kırpmadan alırdım. Ancak İsveçli tasarımcı galiba modern görünüşü klasiğe tercih etmiş. Oysa dünya kadar ağaç var ülkelerinde (ceviz hariç) ancak işçilik acaip pahalı.
    Her neyse, ne yapalım ki isteklerin tümünü aynı üründe toplamak imkansız.
    Bardağın dolu olan yarısını görelim.... 8o

S&W 686-6

• aman be abim ,memlekette kundak ustasımı yok yaptırıverirsin kök cevizinden bi kundak kol mesafene göre FX e de resmini yollarsın çatlasınlar. :D

• valla şaka değil
    varsa bildiğiniz kundak ustası derhal bir çizim yapiim
    hemen, anında, bu gece
    yarın yolliyim parayı, silahı hatta çoban salata bile yollarım yeterki bana böyle biri var deyin
    adresi verin evin önüne çadır kurayım :D:D
    ciddiyim ben hee 8)

• Official Post

İlahı Fatih,

Mum dibine karanlık derler,İlker den büyük kundak Üstad'ı olabilirmi,"ayinesi iştir kişinin Lâfa bakılmaz" sen ilkerin yaptığı HW97k kundağı görmedin herhalde,ben ana sayfada modifiye linklerinin olduğu bölüme bile link ini verdim. :)

• İlahı Fatih,

Mum dibine karanlık derler,İlker den büyük kundak Üstad'ı olabilirmi,"ayinesi iştir kişinin Lâfa bakılmaz" sen ilkerin yaptığı HW97k kundağı görmedin herhalde,ben ana sayfada modifiye linklerinin olduğu bölüme bile link ini verdim. :)

abi görmem mi :thumbup:
    maksadım zarf atmak üstadı onore etmek, belki biraz gaza getirmek
    çoban salata dedik YANİİİ :D :D
    yeriz içeriz bendennn :D :D :D

• kardeşimsin ayıp ediyosun nedemek dişimle oyarım gene yaparım :thumbup: