Teleskop Tavsiyesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bursa Uludağ'da evim var hafta sonları ışık az olduğu için gece çatıdan gökyüzünü izliyorum harika bir görüntüsü var bunu daha yakından görmek için bilenlerden teleskop tavsiyesi almak istedim fiyat-performans ürünü diyebileceğimiz kategoride olursa sevinirim

Hatsan Mod 85 Sniper Vortex
    Optima 3-9x44E

• biraz araştırdım amatör giriş seviyesi için fiyat-performans ürünü olarak bunu buldum;

Teleskop

yeni başlayanların ihtiyacını görür (Ay'ın kraterlerini , Satürn'ün halkalarını ve Jüpiter'in dört parlak uydusunu rahatlıkla görebilirsiniz.) merak edip almayı düşünen varsa yardımcı olması açısından ayrıca kara gözlemi içinde kullanılıyor.

Hatsan Mod 85 Sniper Vortex
    Optima 3-9x44E

• Ben de bir arkadaşımla ortak tek gözlü seyretme dürbünü satınalmak istiyorum. Ben atışlarda kullanacağım, o da etlikte yüksek bir yerde en üst kattaki evinden çankaya ve etrafı seyretmek istiyor.
    Buna göre kaliteli, bizleri yormayacak iyi bir dürbün tavsiye edecek var mı.

• Bu aliexpresste eskiden görmüştüm ayakli yüksek zoomlu ayaklı uygun fiyatli cakma bushnell ürünler vardi bayadir bakmadim ama yine vardir.
    Gümrükten gecermi bi bakin isterseniz.
    Ordan fikir edinin burda biraz daha pahali olarak aynilari bizim alis veriş sitelerinde vardir muhtemelen. Hem fiyat kiyaslamasida yapmış olursunuz.
    Bikere bi çakı beğendim 40 tl ye geliyordu en ucuzu. Sonra burda 37 tl + kargoya buldum aynısını.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Cevabınız ve alakanız için teşekkürler.
    Ben bu tür dürbünlerle alakalı malumat sahibi değilim.
    Yani teleskop mu daha iyi bir seçim olur, tek göz dürbünler mi. Aralarındaki fark nedir. Hangisinin ne özelliği var gibi bilgileri satıcılar umumiyetle bilmiyorlar.
    Ve bir kaç tane satınalarak öğrenmek bana iyi fikir gibi gelmiyor.
    Siz bu konuda bana bilgi verebilirmisiniz.

• Bende çok iyi bilmiyorum ama teleskop gökyüzü ile ilgili islerde kullanilan ürün. Sanirim çok daha kaliteli ve pahali bir ürün olsa gerek.
    Tek gözlü ve ayakli durbunler ise genelde doga sporlari ile ugrasanlar, avcilik, kus kelebek vs goruntulemek için kullanilan hobi severlere hizmet verecek durbunler diye biliyorum.
    Bu ikinci dürbün sizin işinizi rahat gorur diye düşünüyorum. Fiyatlarida 60-100 $ ve zoomlari 60-120 x arasi geziyor.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel