FXairguns Gladiator Duble Air .22" (5,5mm)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

1250fps fabrikasyon modifiyeli PCP silahlar var ve FX lerde modifiye edilmesi halinde bu hızları yakalar hatta geçer,ama siz bahsettiğiniz silahı temin edebilirseniz satın alın bence.

• namlu çıkış hızı az geldi bana en güçlü ayarda bile 950 fps

günümüzde 1250 fps ye varan havali tüfekler varken, bu hız böyle bir modern, yeni üretim tüfeğe az bence

ben şahsen yeni nesil silahlardan, bu kadar para vermişken, kalite, isabetli atış, denge, stabilite ve uzun ömürlülüğün yanında, iyi birde namlu çıkış hızı bekliyorum

hızı 1250-1400 fps olan tüfekler, genelde av amaçlı çin-kore malı tüfekler ve bizim kullandığımız pelletleri değil 30-40g. (pile driver, eun jin vb) veya daha ağır ev yapımı mermi atıyorlar, avın neresini vurdukları çok önemli değil (regülatörleri yok, ve 5-6 atış sonra büyük düşmeler yapıyor, arka arkaya aynı hızda 2-3 atış bile yapamıyorlar) , hassas atış yapamıyorlar. Ülkemizde bulabileceğiniz pelletler, bu hızlara-güçlere uygun değil. Yabancı forumlarıda takip ediyorsanız, bu tüfekleri çok kullanan yok, değerlendirmelerdede hep negatif yorumlar oluyor. Aradığınız hızı ve gücü bulursunuz, ancak isabetli atış, denge, stabilite ve uzun ömürlülüğü bilemiyorum.
    Sonuçta zevklerle renkler tartışılmaz tabii.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• raptorx in yazısından anlaşılıyor ki kontrolsüz güç, güç değildir ve hız herşey demek değildir.

ama bende şunu anlamıyorum, bu tüfeği yapabilen bir üretici fabrika pek tabiki 1250 fps hıza sahip olanını da yapar, hemde stabil, dengeli, isabetli ve uzun ömürlü bir tüfek olarak yapar, çünkü ar-ge ve teknoloji onlarda... Demekki bazı yasal kısıtlamalar var, raptorx in yazısından da bu çıkıyor, çin ve kore malı dediğine göre yasanın önemsiz olduğu veya çok da dikkate alınmadığı ülkeler geliyor aklıma, demekki diğer yabancı avrupa ülkelerinde havalı tüfek hızlarında sınırlamalar, kuralların ve yasaların belirlediği kısıtlamalar var

Teşekkürler arkadaşlar

Saygılar

Hatsan AT44WX-10 .22 + Nikko Stirling Targetmaster 10-50x60 MD

Pek yakında : Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD :love:

Hatsan Mod 95 Sas 4.5 Cal + Gamo 3-9x40

Diana Mod 26 4.5 Cal + Optima 1x40 RedDot

FX Revolution .22 + Nikon Buckmaster 4.5-14x40 Mil Dot

ankarateam.png

• Yasal sınırlamaların çok bağlayıcı olduğunu sanmıyorum, sonuçta hız-güç arayan bir pazar var. Bu pazara uygun ürünlerde piyasaya çıkıyor. Çin- Kore mallarını hiç bir zaman kötülemeyi düşünmedim. Çünkü adamlar ne öderseniz onu üretiyorlar. Sonuçta bu güçlerde silah üretmekte bir teknoloji gerektirir. Benim söylemek istediğim sizinde dediğiniz gibi:
    1. "kontrolsüz güç, güç değildir"
    2. amacınza uyuyorsa hızlı silah sahibi olun (ben hedef ve şişeye atıyorum, kaçmıyorlar)
    3. aslında "zevklerle renklerde tartışılmaz"

Dediğiniz gibi fabrikaları isterse çok daha hızlılarını yapabilir, ancak üreticilerin 1. tercihi problemsiz ürün üretmektir. Modifiye kullanıcılara bırakılır, ve modifiye işlemleride bu nedenle silahın/cihazın garantisini bitirir.

.

ankarateam.png

• Official Post

Yap bir iyilik bu sayfayı word e aktarıp türkçeleştir,

Ha unutmadan T12 ve Revolation da yaparsan sana duacı olurum. ;tese;kkur

• Airgunsofarizona sitesinden T12 kitapçığını indirdim. Eğer FX'ten gelecek olan da onun aynısıysa ben çeviri yaparım. Veya en iyisi siz FX'ten isteyin T12'ninkini çevirmek benden olsun.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Mustafa abi çeviriye Gladiator ile başladım bitince iletirim T12 yide mataracı bey yapacakmış galiba.

:love:(Ahh.Bir karar verebilsem !)
    egeteam.png

• Official Post

Mustafa abi çeviriye Gladiator ile başladım bitince iletirim T12 yide mataracı bey yapacakmış galiba.

Çok memnun olurum ^^

• Mustafa Arkadaşım,
    Can sıkıntısından (ve belki de beklemenin heyecanından) bugün FX'in resmi sitesine girip Gladiator DA'nın özelliklerine takrar baktığımda sayfanın en alt kısmında

Addition: Shrouded barrel
    Adds 100 mm on total length

yazısını gördüm. Benim kısıtlı bilgim kadarı ile bu deyimden kasıd, silahın opsiyonel olarak (istenirse) deyim doğru ise "kılıflı namlu" (yani esas namlu üzerine tekrardan bir boru geçirilmiş) olarak yapılabileceği, bu takdirde silahın toplam 10cm kadar uzayacağı.

Bizim sitemizde bu başlık altında ilk olarak yazdığınız bilgilendirme mesajında ise namlu ucu 1/2 inç UNF diş açılmış olarak silahın geleceği yazılı.

Gene bildiğim kadarı ile silah "kılıflı namlu" olduğunda, namlu ucunda bir çeşit susturucu görevi yapan "moderatör" kendiliğnden bulunuyor. Ve bu takdirde namluya diş açarak ayrı bir susturucu takılmıyor.

Gelelim soruma: bize gelecek olan Gladiator herhalde "kılıflı namlu" değil ve dilersek önündeki orijinal dişi kullanarak ayrı bir susturucu takabileceğiz. Doğru mu ?

Teşekkür ve sevgiler.

S&W 686-6

• Evet Polat abi, 1/2 UNF dişli normal (normal dediysem match grade) namluyla gelecek.

.

ankarateam.png

• Evet Polat abi, 1/2 UNF dişli normal (normal dediysem match grade) namluyla gelecek.

Erdem Kardeş sağolasın.

S&W 686-6

• Bende kardeşimin baskısı ve ilk kez katıldığım 9 Şubat Ankara buluşması sayesinde bu gün itibariyle Mustafa Bey e GLADIATOR siparişini vermiş bulunuyorum.

Hayırlı olsun.

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• çok güzel bir silah sahibi olucaksınız kısmetse
    Fx gladiatör ; bence uzun denemelerin uğraşların sonucundaki en güzel nıoktalardan biri
    şundan söylüyorum.
    Yaylı ve pcp olarak çok silah denedik aldık tecrübe ettik.En çok aranılan tercih edilen özelliklerin bir çoğu silahınızda mevcut.
    Herhalde iki sene evvel Hw 100 den başka PCP yokken,ha babam de babam yaylıları kurup kas geliştirirken gelinen bu nokta bana göre çok kıymetli
    Siz bu silahı alarak gerçekten kıymetlibir iş yapmışsınız.Umarım kullanmak nasip olur hayırlı olsun

• Arkadaşımıza önce "hoşgeldin", sonra da hayırlı kullanımlar diliyorum.
    Dalgıç tüpü satışları önümüzdeki yaza artış gösterecek. Belli oldu...

S&W 686-6

• Çok teşekkürler vallaha dün foruma kayıt oldum bu gün FX aldım. Yarında amcamın dalgıç tüpünü çalacakmışım izmitten 18 LT ;#^+. yaktın beni EMPORTO..
    Büyük İSTANBUL buluşmasında görüşmek üzere..

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• Official Post

Arkadaşımıza önce "hoşgeldin", sonra da hayırlı kullanımlar diliyorum.
    Dalgıç tüpü satışları önümüzdeki yaza artış gösterecek. Belli oldu...

Bu konuda acele etmeyin,çok uygun fiyatlı 1 litrelik kevlar ve 3 - 8 - 12 litrelik tüplerle ilgilide kaynaklara ulaştım görüşmelerim devam ediyor.

• Çok teşekkürler vallaha dün foruma kayıt oldum bu gün FX aldım. Yarında amcamın dalgıç tüpünü çalacakmışım izmitten 18 LT ;#^+. yaktın beni EMPORTO..
    Büyük İSTANBUL buluşmasında görüşmek üzere..

Hayırlı olsun.Bu yaptığınız şey ilk arabanın ferrari olması gibi birşey.Çok doğru seçim tebrikler :huh: İsabetli atışlar dilerim :)

• bende düşünüyorum fx gladyatör almayı ama bunu diana 460 kabul edermi? üzerine kuma gelmesine ? :)

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png