BT65 SB Elite Kurma Kolu Sertlik Problemi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım. Ilk PCP tüfeğim olarak BT65' i tercih ettim elime daha dün ulaştı ama kurma kolu çok zorluyor kurana kadar 2-3 tane saçma namluya giriyor sonra onları çıkartmak için uğraşıyorum. Bu durum normal mi ?

Normal ise zamanla yumuşaması gibi bir durum söz konusu mu ?

şimdiden cevap veren herkese teşekkür ederim.

• bt-65 Sb modellerde bu sorun var , kurma esnasındaki klik sesine alışmanız lazım yoksa birkaç pelet sürme yapıyor malesef.
    Kolu çekerken en geride çekicin tetik sisteminde çıkardığı bir kurulum sesi var onu duyana kadar kolu bırakmayın.

• bt-65 Sb modellerde bu sorun var , kurma esnasındaki klik sesine alışmanız lazım yoksa birkaç pelet sürme yapıyor malesef.
    Kolu çekerken en geride çekicin tetik sisteminde çıkardığı bir kurulum sesi var onu duyana kadar kolu bırakmayın.

peki zamanla yumuşar mı ?

• Yay rodajı tamamlayınca çok az yumuşar ama hissetmezsiniz , tüfeğin gücünden feragat etmeye razı olursanız o yayı yumuşağı ile değiştirebilirsiniz.

• Yay rodajı tamamlayınca çok az yumuşar ama hissetmezsiniz , tüfeğin gücünden feragat etmeye razı olursanız o yayı yumuşağı ile değiştirebilirsiniz.

peki ne kadarlık bir güç kaybından bahsediyorsunuz ?

• Bunu kestirmek zor olur , yayı değiştirip denemek lazım . Ne kadar yumuşaklaşacağıda belli değil güç kaybı da.

Belki yayı yumuşatıp çekici ağırlaştırarak güç kaybı engellenebilir.

Bu tüfekteki sorunun temeli kurma mesafesinin çok kısa olması , bu yüzden kısa mesafede aşırı güç gerekiyor.

• yayı yumuşattığınızda çekici ağırlaştırdığınızda,çekiç sekmesi sorunuyla karşılaşırsınız.orjinal haliyle kullanın,bi süre sonra alışır zaten.

yayı yumuşattığınızda çekici ağırlaştırdığınızda,çekiç sekmesi sorunuyla karşılaşırsınız.orjinal haliyle kullanın,bi süre sonra alışır zaten.

Son bir soru daha sormak istiyorum. Acaba arkadan kurmalı modelleri (RB sanırım) aynı problem var mı ? yoksa hatsana tüfeği yollasam arkadan kurma modeli ile değiştirirler mi ?

Teşekkürler.

• sb hiç kullanmadım rb kullanıyorum bana çok sert gelmiyor. rb nin başından sonuna kurma manevrası bana oldukça keyifli geliyor. değiştirmeden önce etrafınızda rb olan bir bt yi deneme kurma imkanınız varsa bir bakın. belki sb yi daha çok sever beyenirsiniz.aksi taktirde değişim imkanınız varsa rb ile değiştirirsiniz. ikisinide severek beyenerek kullananlar var. tercih ve beyeni meselesi bence.selamlar.

• sb hiç kullanmadım rb kullanıyorum bana çok sert gelmiyor. rb nin başından sonuna kurma manevrası bana oldukça keyifli geliyor. değiştirmeden önce etrafınızda rb olan bir bt yi deneme kurma imkanınız varsa bir bakın. belki sb yi daha çok sever beyenirsiniz.aksi taktirde değişim imkanınız varsa rb ile değiştirirsiniz. ikisinide severek beyenerek kullananlar var. tercih ve beyeni meselesi bence.selamlar.

Öncelikle cevap için teşekkür ederim. RB modelini deneme şansım olmadı ama aldığım yere sorduğumda ikisinde aynı olduğunu söylediler. Kararsız kaldım. Sanırım en iyisi kurma koluna alışmak olacak.