z750 me kavuştum:D

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • motor bugun geldi 4-5 civarı işte alım satım işlemlerini hallettik falan filan en başta motor beklediğimden baya bi güçlü çıktı cidden :P yalnız işte satan arkadaş bana lastiklerin değişmesi gerektiğini işte 10000 bakımını yaptırmamın gerektığini söledi nese motora ilk ikizim bindi sitede deneme sürüşüne çıktık sonra işte 1-2 tur attı hadi ben geçim dedim 100 metre gittm 'U' dönüşü yapmam lazım ön frene bi bastım önteker kitlendi yanı daha önce gs650 ,cbf500,cbf150 artı scooter falan kullandım ama bu alletteki gbi fren ilk defa görüorum sert bi fren ve birden fren yapıyor alet cok ani anlıyacanız işte orda bi düşme tehlikesi geçirdim nese sonra baktım benzin az dedik benzin alalım 300-400 metre yakındada benzin istasyonu var ikizim dediki ben kullanıyım sen arkadan arabayla gel tamam dedim atladım arabaya ben arkada o önde gdıoruz benzinciye hafif sağa dönüş vardı ikizim virajın sonunda gazı bi açtı bi anda bi baktım motorun gotu atıo ama öle böle bi atma değil resmen yanladı :P nese allahtan kurtardı birşey olmadı ama motrdaki lastikler bitmiş drumda yani yeni lastık aldık onları takıcaz bakalım :) benim asıl bi sorum var nede olsa ilk motorum gerçi yinede bi kaç motor kullandım ama bu motorun frenini nasıl düzelttrebiliriz bilen arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim hidrolik falan dedik ama cidden çok ani yani motordan korkmaya başladım sırf fren yüzünden ne biliyim bi gs650 ninki gibi olsa süper :thumbup: bakalım yarın servise götürücem olmadı motoru gerçi bu lastiklerlede zor bide üstne fren eklenince o yol bitmicek:(
    dip not: 'arthur' abi sen bana paniklicemi sölemiştin ya daha motor elime geçmeden önce :) abi haklısın yani bu makine adamı deliye döndürür :P ama çok güzel bi his hzlandıkça hızlanmayı istemek çünkü alet cidden iyi gidiyor araştırdım 0-100 :3.8 saniye :P

Webley patriot .22 -- 3-9x40 bushnell + tek parça ayak

Walther cp99 compact 4.5

Torun 4.5 heralde 4 sene önce almışımdır(ilk deneyimim)

Walther cp99 -- 9mm kurusıkı

Voltran f92 -- 9mm kurusıkı

• Öncekile motorun hayırlı olsun, kazasız belasız güle güle kullanman dileğiyle.

Frenlerine gelince... Hidrolik fren sistemleri her zaman teker kilitlemez. Ben aslan motorcu değil, bisikletçiyim ama ben de bisikletimde hidrolik disk fren kullanıyorum. Kullandığımız sistemler boyutları dışında motosiklet sistemleri ile tamamen aynı. Hidrolik sistemlerin güçten sonra en büyük avantajı modülasyon dediğimiz fren "dozlama"sıdır. Yani frenaj miktarını çok hassas biçimde ayarlayabilirsin. Frene dokunmanla teker kilitleniyorsa bunun iki sebebi olabilir. Ya frenlerin ayarsızdır, ya da daha önce hep makanik(telli) fren kullandıysan hidroliğe alışkın olmamamadan kaynaklanıyordur. Önce frene alılamyı bir dene. Ben V-fren'den hidroliğe geçtiğimde eskiden 3 parmakla sıktığım fren kolunu tek parmakla sıkar oldum. Yani muhtemelen elinin eskiden alışkın olduğu güçle sıkıyorsundur fren kolunu. Daha yumuşak olmayı dene, gerekirse parmak azalt. Yani 4 parmak yerine 3 parmakla sık.
    10000 bakımında frenlerine de bakılacaktır zaten.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/