FXairguns Revolution .22" (5,5mm) Semi automatic 500cc Tube

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Evet biraz sağ vuruyor, bir an önce eğlenceye başlamak için, ince ayar ile uğraşmadım.
    Fikrimi sorarsanız, ben bu silahtan hoşlanmadım. Şarjör, doldurma hızının üç-dört katı hızla boşalıyor. Doldurmak için ara verince keyfiniz kaçıyor. 5-10 yedek şarjör ve onları doldurup hazır eden birkaç kişi olursa çok zevkli olabilir.
    Saatte 1 kutu pellet (500 lük) bitirmek işten değil. Masraflı alet yani. Atış yaparken, hedefteki deliğin büymesini izlemek değişik bir duygu.

Mustafa Bey resme bir kıyas objesi koymamış ama (bir de ismimin ilk harfini büyük yazsaymış ) hedef kartonu A4 ebadında, Beka Outdoor'un alış veriş yapanlara verdiği hediye hedeflerden.

• Ülkü abi birazda gladiatör'ü anlatsana? hani benim gibi merak edenler vardır ^^

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Official Post

Üstadım çok özür, genelde böyle hata yapmam, ama yorgunlukla oldu sanırım, hemen düzeltiyorum.

• Ülkü abi birazda gladiatör'ü anlatsana? hani benim gibi merak edenler vardır ^^

Gladiator'e de dürbün takıp kabaca sıfırlama yaptım. 10 -15 metrelik "bahçe" poligonunda atışlar sıkıcı oluyor. Ona at vur, buna at vur, şuna at vur, cidden çok sıkıcı. Uzun mesafe atışları daha keyifli olacaktır sanırsam.

Gladiator, her bakımdan başa güreşebilecek bir silah. Kısa bir sürede atıcıların gözdesi olacağına inanıyorum.

• Benim favorim de glad. Kaç taksit yapılabilir bana :)

Yeter ki sen iste Buluthan ! Bir kolaylık düşünülür her halde... g;$i
    Bu silahın hakkını verecek az sayıdaki kişilerden birisin kanımca. ;şrofls;.

• Kafam karıştı :him:s Ülkü abi ben glad almıştım. Acaba revo ya mi terfi etsem siz ne dersiniz.??

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• Yeter ki sen iste Buluthan ! Bir kolaylık düşünülür her halde... g;$i
    Bu silahın hakkını verecek az sayıdaki kişilerden birisin kanımca. ;şrofls;.

Estağfurullah Ülkü Abi, teveccühünüz.

Sizler gibi üstadların izinden gidip, daha çok kişi ile bu sporu, bu hobiyi paylaşmak tek gayem.

Yeter ki sen iste Buluthan ! Bir kolaylık düşünülür her halde... g;$i

:love::love::love:

Revo = Otomatik Vites
    Glad = Tiptronik Vites

• bende normail vites t12 isterim nasıl o nu da denedinizmi acaba

• bende normail vites t12 isterim nasıl o nu da denedinizmi acaba

O kadar hafif ve kuvvetliki tek elle 50 metre atış müsabakaları düzenlenebilir. ;şrofls;.

• Ülkü abi, Gladiatör ile 8 isabetli atış kaç saniyede yapılabilir? Birde güç ayarından ayar değiştirildiğinde "sıfır noktası" değişmiyor diye okumuştum, bu acaba kaç metre mesafeye kadar geçerli olabilir?
    anlat abi, ben yarın gelip göremeyeceğim. benim gibi gelemeyecekler için anlat lütfen ^^

.

ankarateam.png

• Offf offffffff yaw deyin hele hadii ^^ .... Ülkü abicim anlatıver hele sen anlatırken bizim azımır bir karış açık dinliyoruz salyalana salyalana... REVO mu.? GLADYO mu.?

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• bu arada FX ile ilgili olduğundan buraya yazma gereği duydum Dünya Benchrest Atış Şampiyonası'nda:

"John has shot the absolute smallest air rifle 75 yard 5 shot group I have seen. It is less than 0.20" ctc, just a tiny hole shot with an FX 2000 and JSB Exacts 15.9 gr."

yani 75 yardada c-t-c 5mm 5 atış gurup yapılmış FX2000 silah ve JSB pellet ile... ;d;;d;

.

ankarateam.png

• bu arada FX ile ilgili olduğundan buraya yazma gereği duydum Dünya Benchrest Atış Şampiyonası'nda:

"John has shot the absolute smallest air rifle 75 yard 5 shot group I have seen. It is less than 0.20" ctc, just a tiny hole shot with an FX 2000 and JSB Exacts 15.9 gr."

yani 75 yardada c-t-c 5mm 5 atış gurup yapılmış FX2000 silah ve JSB pellet ile... ;d;;d;

7,5 mm kaldı ;şrofls;.

• Ülkü abi, Gladiatör ile 8 isabetli atış kaç saniyede yapılabilir? Birde güç ayarından ayar değiştirildiğinde "sıfır noktası" değişmiyor diye okumuştum, bu acaba kaç metre mesafeye kadar geçerli olabilir?
    anlat abi, ben yarın gelip göremeyeceğim. benim gibi gelemeyecekler için anlat lütfen ^^

Biatlon tipi kurma kolu çok rahat fakat az da olsa nişan bozuluyor. 2-3 sn/atış hızı normal. Antrenman ile bu süreler kısaltılabilir.
    Güç ayarı değiştiği zaman vuruş noktasının değişmemesi imkansız. Yüksek güçte 1000 fps civarında olan hız 500 - 600 fps ye düşüyor. Kesinlikle alt vuracaktır.

Offf offffffff yaw deyin hele hadii ^^ .... Ülkü abicim anlatıver hele sen anlatırken bizim azımır bir karış açık dinliyoruz salyalana salyalana... REVO mu.? GLADYO mu.?

Anlat anlat diyorsunuz ama, Revo, Gladyo, T12 anlatılmaz, yaşanır. Yarın bu yeni oyuncakları test edenler anlatırlarsa daha yerinde olur.

Revo mu ? Gladyo mu ? Cevaplaması çok zor. Tamamen kişisel tercihe bağlı. (Belki biraz da duygusal) İkisi de çok kaliteli silahlar. Namlular aynı. Revo'da regülatör ve bir tür stripper var. 12 atışlık şarjör ekstrası. Otomatik sistem isabetliliği etkiliyor mu ?. Pek te etkilemiyor gibi ,deneyip göreceğiz. Gladyo, ekstra hava hacmi ve biatlon tipi kurma kolu ile mükemmel bir makina. Her ikiside büyücülerin (sihir yapanlar) gözdesi olacak.

• bunlarıntam otomatik olanları yok mu? atmışken hepsini birden boşaltalım +;tuftabV#+;tuftabV# aynen böyle