Çelik bilye takviyeli Pelletler

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba.konu pellet olduğundan nereye açacağımı bilemedim.Eğere yanlış ise lütfen doğru kısma taşırmısınız

Merak eden arkadaşlara da fikir olabilir.
    Gamo rocket serilerini biliyorsunuzdur.Uç kısmında bakır bilyelerin olduğu pelletler.Resimde görebilirsiniz.
    Youtube'da video ararken şuna denk geldim

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Adamlar pelletin önüne değilde arka kısmına çelik bilye yerleştiriyorlar. 5.5 pellet için 4.5 bilye yeterli geliyor.
    Şahsende denedim.Çelik bilye hiçbir şekilde namluya temas etmiyor.Tamamen kurşun pelletin içerinde kalıyor
    Yanlız yükleme payı olarak konulan kısım dolduğu için namluya sokarken biraz daha sert itmek gerekiyor.

Resimde gördüğünüz gibi çarptığında pelleti yamyassı edecek bir kuvvete sahip tüfekle (mesela mod 125) ateşlendiğinde
    kurşun kısım yamulduktan sonra sert bilye devreye giriyor ve çarptığı yüzeye ciddi zarar verebiliyor.

Sormak istediğim şunlar;
    1-Bu pelletlerin belli bir dizaynı var.giderken dengesini bozma ihtimali nedir,yani her atışta hedefe düzgün bir açı ile vurabilirmiyiz.ne kadar sapabilir
    2-Ölçme imkanım olmadı faklat daha zayıf mod 25 ile attığımda.Sadece kurşun yüzey eziliyor,kısa mesafeden de atsam sedece eziliyor.bilyeye kadar deforme gerçekleşmedi.Yüksek güçlü tüfekte etkili bir yöntem
    3-Ağırlığı bilyeler içn internette 0,35 gr yazıyor.pellete ne kadar etkir.Hava direk olarak pellete temas ettiğinden dengesini bozmaması gerektiğini düşünüyorum.siz ne dersiniz.
    4-Videoda işi abartıp ön tarafına da bilye eklemişler.Gamo expander bu iş için ideal gözüküyor.Çapları yüzünden yine namluya temas imkanı yok diye düşünüyorum.Sağlıklı olurmu

ilerleyen zamanlarda 3 mm bilye bulursam 4.5 pellet ile deneme yapmayı düşünüyorum.En sondaki resimde deneme amaçlı hazırladıklarım var.yapıştırıcı olarak spreyli japon yapıştırıcı kullandım.