Sprey vernikle metal koruması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba.
    Silahların metal aksamlarını korumak için genelde yağlarız.Metal aksamlar nedense neme karşı aşırı korumasız geldi.
    Bayanların tırnak korumak için kullandıkları şeffaf ojeden yola çıkarak,aklıma vernik kullanmak geldi.
    En idaelinin eşit dağılım açısından sprey vernik olduğunu düşündüm.
    Beeman p17,mod 25,browning mag 800 ve mod 125 e uygulamaya karar verdim.
    Sonra o kadar beğendimki amatör telsizlerime de aynı uygulamayı yaptım. :D
    Polisan parlak vernik kullandım 9 tl.Bütün hepsine yetti ve arttı.Yüzeyin temizliğine(sentetik tinerle temizlik yaptım),tozsuz olmasına dikkat edin.
    İlk katı sıkıp saç kurutma makinası ile 25-30 saniye uzaktan kuruttuktan sonra 2 katı attım.Sonra kurumaları için sabaha kadar balkonda bıraktım
    Metal yüzeylerde pluvonin(su geçirmez sprey kaplama) gibi ama daha sert ve çabuk kırılmayan koruyucu bir kaplama sağladı.Tırnakla iyice bastırarak kazırsam ancak çıkıyor.
    Silahın dürbünü,ayakları ve pistonun üst kısmı gibi yerlerde,özellikle yağmurlu nemli havalarda yada sıcaklık farkı sonucu nemlenmesine sebep olacak ortamlarda çok iyi bir koruma sağlayacak
    Sert plastiklerde nerdeyse orjinali buymuş dedirtecek kadar güzel oldu.
    Naylon türü plastiklerde parlak koyu renkli ama daha dayanıksız bir kaplama sağladı.(Mod 125 kundağı)
    Mod 125in namlusu yada mag 800 ün kurma kolu gibi plastik yüzeylerde tutunma daha iyi.Çizilirse de bir iki pısst eski haline dönüyor.endişeye de gerek yok
    Dürbün yada reddotun camını kağıt bandı ile kapatın.kenarda boşluk kalırsa içeri sızıyor,sprey boyadan daha ince,artanı sentetik tinerle temizleyebiliyorsunuz
    Sadece mag 800 ün fotoğrafını çekmiştim,gözüken olanın yarısı bile değil.Diğerleride çok güzel koyu ve parlak bir renge kavuştular.Hele p17 bebek gibi oldu :thumbup:

• arabalara uygulanan seramik kaplama da paslanma olayına çözüm olabilir.