Havalı tabanca içinde co2 tüpü bırakılabilir mi?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Crosman C31 kullanıyorum. Tüp sürekli üzerinde duruyor. İki senedir hiç bir sorun yaşamadım.

Evanix Widy City 5,5 mm 6-24X50AOE
    Gamo CFX Royal 4,5 mm 4-16X40AOE

• co2 tupun takildigi yer teflon , sanayi plastigi bildigim kadari iĺe...bu malzemeñin belli bir esneme payi var, tup delinip sizdirmaz oldugu yerde sıkmayı birakir daha fazla sıkmazsak ve co2 nin dondurucu etkisinin yipratici ozelliginden korumak icin silikon gres surersek hafifce, tupu un takili kalmasi sorun teskil etmez, hatta, mesela 10 atis yapipda sokulen tupun contayi aniden sogutma etkisindende korunmus olunur...ancak ben guvenlik acisindan ne olur ne olmaz, tup taktimmiydi bitiririm ayiptir solemesi :)

• gamo px107 tavabcamin üzerinde kesintisiz olarak 8 yil boyunca tup ile bulundurdum. Ayni şekilde kwc m11 uzi nin şarjörünün tüp vidası plastik ve alyan ile sıkılıyor bu nedenle inceden diş sıyırdı 2. yada 3.ay dı bir gece şarjör den tup firlati mobilya dolabin çıtasını kirdi firladi allah korudu. Ben cok tüp sokup takmanın özellikle tupun buzlu havasını oradaki contalara fazla magrus birakmamalı ayrıca şarjörün tup montaj vidası şekline dikkat etmeli.

agt Havalı Hobiler agt

• Senelerdir tüp takılı halde Crosman C31 tabancamın üstünde dururdu ve hiç sorun yaşamazdım. Son defasında, iki ay kadar önce tüp tamamen boşaldı ve ben de tüpü çıkardım. Dün tekrar atış yapmak için yeni bir tüp taktım ama ne kadar sıkarsam sıkayım hava kaçağı kesilmedi. İkinci bir tüp aldım ve ucunu gresleyip onu denedim. Yine aynı. Hava kaçırmaya devam :(

• Senelerdir tüp takılı halde Crosman C31 tabancamın üstünde dururdu ve hiç sorun yaşamazdım. Son defasında, iki ay kadar önce tüp tamamen boşaldı ve ben de tüpü çıkardım. Dün tekrar atış yapmak için yeni bir tüp taktım ama ne kadar sıkarsam sıkayım hava kaçağı kesilmedi. İkinci bir tüp aldım ve ucunu gresleyip onu denedim. Yine aynı. Hava kaçırmaya devam :(

tüpün ucuna bir parça teflon bant koyarak tekrar deneyin.

AA HFT500 .177
    Hawke 10-50x60 ED

• teşekkürler hocam, sağolun

• Yardım için tekrar teşekkürler

Ancak hava kaçağını kesmek için sıkıştırma vidasını pense ile sıkmaya çalıştım ve malesef biraz fazla zorlayınca mekanizma kırıldı :(
    Crosman C31 kullanan arkadaşları buradan bilgilendirmek isterim ki siz de aynı hataya düşmeyin

• eğer değişmediyse crosman teknik servisi meydan av karaköy mağazasının yakınlarında. meydan av karaköy şubesini arayarak bilgi alabilirsiniz.

AA HFT500 .177
    Hawke 10-50x60 ED