Forumdaki Konuların İçeriklerini Kaybetmesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Öncelikle bütün hobidaşlara üstatlara selam olsun. Ben bu hobiye yeni başladım ve üstatlarında önerdiği üzere bir silah almadan önce karar vermek ve teorik bilgi sahibi olabilmek için bir aydır forumda gece gündüz araştırma yapıyorum. Yalnız forumdaki konuların neredeyse tamamı görseller içeriyor ve bu görseller farklı siteler üzerinden yüklendiği için zamanla silinmiş. Biz yeni başlayanlar için bu konular altın değerinde olmasına rağmen görselleri silindiği için bu konular çöp olmuş durumda. Benim naçizane fikrim imkan dahilinde sevgili üstatlarımız ve işlerinden, özel hayatlarından bize zaman ayıran saygı değer moderatörlerimiz her konu için değilde en azından sabitlenen konular için restorasyon çalışması yapsa yeni başlayanlar için çok faydalı bilgileri tekrardan forumda görsek bence çok güzel bir çalışma olur. Forumda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum günlerdir hiç sıkılmadan paylaşımları okuyorum.

-Konuyu sanırım Forum Duyurular Öneriler bölümüne açmam gerekiyordu moderatörlerimiz kusuruma bakmasın.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen ceng-aver: Konuyu yanlış yerde açmış olduğumu farketmem ().

• Bence bilgi almak istediğiniz, soru sormak istediğiniz şeyleri foruma yazarsanız, en kısa süre de sizlere dönüş olacaktır, tabi ki araştırmakta gerekiyor ama bulamadığınız veya aklınıza takılan şeyleri forumda özgürce sorabilirsiniz, o yüzden forumumuz çok kalitelidir, ben foruma başlayalı 1 sene oldu, havalı tüfekler ile ilgili hiç birşey bilmiyordum, herşeyi burada forumdan öğrendim, yeri geldi çok saçma sorular sordum ama cevaplarını her daim aldım, aklınıza takılanları rahatlıkla bu forumda sorabilirsiniz.

• Bence bilgi almak istediğiniz, soru sormak istediğiniz şeyleri foruma yazarsanız, en kısa süre de sizlere dönüş olacaktır, tabi ki araştırmakta gerekiyor ama bulamadığınız veya aklınıza takılan şeyleri forumda özgürce sorabilirsiniz, o yüzden forumumuz çok kalitelidir, ben foruma başlayalı 1 sene oldu, havalı tüfekler ile ilgili hiç birşey bilmiyordum, herşeyi burada forumdan öğrendim, yeri geldi çok saçma sorular sordum ama cevaplarını her daim aldım, aklınıza takılanları rahatlıkla bu forumda sorabilirsiniz.

Önerileriniz için çok teşekkür ederim bundan sonra bende böyle bir yol izleyeceğim :) Ben sadece aynı soruların zaman ıcerısınde tekrar tekrar sorulmasındansa teknik bilginin güncel ve sabit kalması için böyle bir tavsiyede bulunmak istedim ama sorduğum sorulara da cevap alacağımdan eminim

• Haklısın ancak restorasyon mümkün değil bu resimler harici sitelere depolandığından geri dönüşüm yapılamaz yükleyen arkadaşların hala duruyorsa tekrar yüklemesi filan gerek .

Geçmişe yönelik çalışma yapılamaz ancak geçen ay atılan bir resmin kaybolduğunu görmek beni baya bozdu , daha düzgün hiç değilse bir kaç yıl resimlerinizi saklayan siteleri kullanmak gerekli yoksa forum 1 aylık ömrü olan konularla dolar .

• Haklısın ancak restorasyon mümkün değil bu resimler harici sitelere depolandığından geri dönüşüm yapılamaz yükleyen arkadaşların hala duruyorsa tekrar yüklemesi filan gerek .

Geçmişe yönelik çalışma yapılamaz ancak geçen ay atılan bir resmin kaybolduğunu görmek beni baya bozdu , daha düzgün hiç değilse bir kaç yıl resimlerinizi saklayan siteleri kullanmak gerekli yoksa forum 1 aylık ömrü olan konularla dolar .

Aslında en sağlıklısı Mustafa Serdar Bey'in de açtığı konuda anlattığı gibi üyelerin resimleri farklı sitelere yüklemek yerine mesaj kutusu altında bulunan "Ek Dosyalar" butonunu kullanarak kolayca forum sunucularına yüklemeleridir ama hala bazı üye hobidaşlarımız bu özelliği kullanmıyor. Yani sanırım çözüm acemi sniper (fatih) Bey'in anlattığı gibi yapmak