GAMO :( Resimli

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba abilerim, kardeşlerim. 3 Kutu gamo saçma edindim 1 kutu JSB exact jumbo heavy 18 grain kullandım. 2'si gamo hunter (şuan 1i bitti 2.sindeyim) 1'i magnumdu.

Değerlendirmem şu ki, Gamo magnum olan 5.5 kalibre olmasına rağmen namluya kutunun yarısı sığmıyordu eze eze itiyordum tüfek de değişik şekilde tepiyordu tok bir ses çıkıyordu. Ancak yarısı gayet normal pelletler gibi giriyordu. İlk kullandığım hunter'da pek sorun yaşamadım tek tük namluya yağ gibi girenler oluyodu onları da çöpe salladım. Ancak ikinci aldığım hunter ilkinden farklıydı. Şöyle farklıydı; ilki mat bir renge sahipti ikinci parlak. Her aldığım gamo pellette bir olağan dışı şey yaşıyorum. Bunlar olağan şeyler olabilir mi bilmiyorum. JSB' hepsi aynı şekilde giriyordu aynı sürtünmeyle aynı tepmeyi yaşıyordum. Galiba artık jsb kullanacağım başka fikirleri olan varsa bekliyorum.

Bu arada benim tüfekten misler gibi pellet kokusu ve duman çıkıyor 700 küsür pellet olmuştur dizelleme bitmemiş midir artık?

airgunturk.com/attachment/30303/

Mod 125 Sniper Vortex 5.5

VEFALI TÜRK GELDİ YİNE, SELAM TÜRK'ÜN BAYRAĞINA

• benım kullandıgım gamo hunterlerden farklı bu resimdekiler

• kutuda farklı. nereden aldınız? çakma imalat olabilme ihtimali var

• kutuda farklı. nereden aldınız? çakma imalat olabilme ihtimali var

Burda bi av bayiinden aldim. Sizin kutunuz nasil imkaniniz varsa link verebilir misiniz?

• kapak resmindeki topuz baş gibi resimdekilerle sanki uymuşmuyor ; ayrıca benim fikrim ; pelletlerin tipleri hiç hoşuma gitmedi jsb'lerin pürüzsüz yüzeyine alıştıktan sonra bunlar bi tuhaf geldi :)

ATA Venza .12cal evil.png +;tuftabV#
    W̶e̶i̶h̶r̶a̶u̶c̶h̶ ̶H̶W̶1̶0̶0̶ ̶T̶ ̶F̶S̶B̶.̶2̶2̶
    V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶C̶o̶u̶n̶t̶e̶r̶p̶u̶n̶c̶h̶ ̶6̶-̶2̶5̶X̶5̶6̶ ̶F̶F̶P̶
    ̶V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶S̶e̶n̶t̶i̶n̶e̶l̶ ̶6̶-̶2̶4̶X̶5̶0̶ ̶E̶-̶S̶F̶ ̶
    ̶H̶a̶t̶s̶a̶n̶ ̶M̶o̶d̶ ̶1̶2̶5̶ ̶S̶n̶i̶p̶.̶ ̶V̶o̶r̶t̶e̶x̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶O̶p̶t̶i̶m̶a̶ ̶3̶-̶9̶x̶4̶4̶E̶
    ̶K̶r̶a̶l̶ ̶P̶u̶n̶c̶h̶e̶r̶ ̶B̶r̶e̶a̶k̶e̶r̶ ̶S̶ ̶B̶u̶l̶l̶p̶u̶p̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶B̶S̶A̶ ̶D̶e̶e̶r̶h̶u̶n̶t̶e̶r̶ ̶8̶X̶3̶2̶-̶4̶4̶

• orjinal gamo hunter direk kubbe başlı oluyor ucunda bir fazlalık olmaz. alttaki fotoğrafta olduğu gibi

• kapak resmindeki topuz baş gibi resimdekilerle sanki uymuşmuyor ; ayrıca benim fikrim ; pelletlerin tipleri hiç hoşuma gitmedi jsb'lerin pürüzsüz yüzeyine alıştıktan sonra bunlar bi tuhaf geldi :)

Yasin abi ben de hatsan torpedo ile jsb arasindayim ikisi de on numara ama bulabilirsem torpedo alacagim bi fikrin var mi bunlar hakkinda

• orjinal gamo hunter direk kubbe başlı oluyor ucunda bir fazlalık olmaz. alttaki fotoğrafta olduğu gibi

Abdul abi gamonun sitesine bakacagim acaba orda boyle bi kutu var mi

• hatsan torpedo
    gamo hunter pro
    gamo ts10
    gamo pro raptor
    jsb exact jumbo heavy
    norrica
    ince mehmet
    Jsb Dıablo Jumbo Exact
    H&N Sılver Poınt
    H&N Rabbit magnum II
    Barracuda Diábolo

bu pelletlerin hepsini mod 125 snip. de kullandım hatta hepsi halen elimde mevcut bana göre tüfeğe en iyi oturan isabetiyle pelletin formuya Barracuda Diábolo dur. son sıradaki yani

• Abi kaç grain bu pellet? Bir de yaygın olarak bulunur mu acaba 3 tane av market var ama ahım şahım yerler değil.

• torpedo için aksu avı kullanabilirsin
    https://www.aksuav.com.tr/default.asp?git=9&urun=3712

diablo için bi şey diyemeyeceğim hepsiburada dan almıştım ama orda da yok şu an

• torpedo için aksu avı kullanabilirsin
    https://www.aksuav.com.tr/default.asp?git=9&urun=3712

diablo için bi şey diyemeyeceğim hepsiburada dan almıştım ama orda da yok şu an

http://www.nosoni.com/hn-diabo…acuda-55-cal-havali-sacma

Abi 54 TL mümkün değil veremem, torpedo hakkında güzel yorumlar vardı artık ona bakacağım.

• şimdiki fiyatını bilemem ama ben 2012 yılında bu fiyata almıştım halen 1 kutu var :) 21,66tlymiş o zaman kutusu

• tüfek daha elime geçmedi ama jsb den herkes memnun anladığım kadarıyla

HATSAN SNİPER MOD 125 VORTEX 5.5 mm

• JSB jumbo heavy 18 grain namluya güzel oturuyo demişsin kardeşim isabet olarak nasıl sence uzak mesafede deneme imkanın oldu mu?ona göre ben de şipariş vereceğim. ayrıca daha önce 700 atış yaptığını söylemişsin tüfeğin alışma faslı için o kadar atış yapmak mı gerekiyor ?

HATSAN SNİPER MOD 125 VORTEX 5.5 mm

• JSB jumbo heavy 18 grain namluya güzel oturuyo demişsin kardeşim isabet olarak nasıl sence uzak mesafede deneme imkanın oldu mu?ona göre ben de şipariş vereceğim. ayrıca daha önce 700 atış yaptığını söylemişsin tüfeğin alışma faslı için o kadar atış yapmak mı gerekiyor ?

Abi ben bu işlere yeniyken atış yaptım jsb ile o zamanlar dürbün ayağının kaydığından dizellemenin olduğundan bihaberdim :) O yüzden adam akıllı hedef tutturamadım sorun pelletten değil. Ama eline aldığında kaliteyi hissediyorsun yani gerek namluya oturması gerek tepme. Ve içinden dandik hiç saçma çıkmadı 250'sini de attım. JSB hakkında genel yorum şöyledir "Mod 125in en sevdiği pellet torpedo ve jsbdir". Tüfeğin alışma faslı için 500 kesin ama ben 700 attım ancak hala namludan duman çıkıyor yanık yanık pelet kokusu geliyor Emir abiye danışacağım bu konuyu. Ama bildiğim bişey varsa 500 kesin atacaksın.

• Uzun zamandır Gamo kullanmadım ama kutusu ve biçimleri kesinlikle böyle değildi. Bunların sahte olduğu belli. Güvenilir sitelerden temin edin. Kafanız rahat etsin.

Zoraki HP01 Ultra .177