Sazan İçin en iyi yem

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Kütahyada balığa gidiyorum ama 3-4 gitmede 1 veya 2 tane kiloluk sazan anca çıkıyor. hobiye yeni sardım sayılır mısırdan başka alternatif ve balığın seveceği yem varmıdır.

Kral Breaker Bullpup 5.5 mm 3,5-10x50 ;tufey#
    Mod 125 Sniper Vortex 5.5 mm 3-9x44E ( Satıldı )
    ;kovboys; £tabanxalı$

• Selamlar, sazanda boili sistemini denedin mi hiç, 4-5 yıldır yaygınlaştı, gerçekten sadece büyük sazan geliyor oltaya, bi araştır nette, bir de balık avı sezonu açık olsada henüz tam balık sezonu değil, eylül ekim gibi balıkların oltaya nasıl saldırdığını görünce başka zamanlar zevk vermemeye başlıyor, bir ay sonra şu sıcaklar çıksın daha iyi balık alırsın emin ol, rastgele...

• yok denemedim zaten yenide sayılırım bu işlerde ama en kısa zamanda deneyeceğim. birde buralarda özellikle merkeze yakın yerlerde avlak yer az avcı çok :)

;kovboys; £tabanxalı$

• en iyi yem bence solucandır kışın bitimine doğru bulabildiğim kadar toplarım özellikle kara solucan 4-5bin kadar olurlar bodrumda damacanalarda yer yaptım avlanmaya gideceğim zaman göz kararı alır giderim 1,5-2 yıl boyunca muz ve elma kabuklarıyla gayet sağlıklı bir şekilde yaşıyorlar :D yayın sazan levrek suda ne varsa hayır demez

ATA Venza .12cal evil.png +;tuftabV#
    W̶e̶i̶h̶r̶a̶u̶c̶h̶ ̶H̶W̶1̶0̶0̶ ̶T̶ ̶F̶S̶B̶.̶2̶2̶
    V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶C̶o̶u̶n̶t̶e̶r̶p̶u̶n̶c̶h̶ ̶6̶-̶2̶5̶X̶5̶6̶ ̶F̶F̶P̶
    ̶V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶S̶e̶n̶t̶i̶n̶e̶l̶ ̶6̶-̶2̶4̶X̶5̶0̶ ̶E̶-̶S̶F̶ ̶
    ̶H̶a̶t̶s̶a̶n̶ ̶M̶o̶d̶ ̶1̶2̶5̶ ̶S̶n̶i̶p̶.̶ ̶V̶o̶r̶t̶e̶x̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶O̶p̶t̶i̶m̶a̶ ̶3̶-̶9̶x̶4̶4̶E̶
    ̶K̶r̶a̶l̶ ̶P̶u̶n̶c̶h̶e̶r̶ ̶B̶r̶e̶a̶k̶e̶r̶ ̶S̶ ̶B̶u̶l̶l̶p̶u̶p̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶B̶S̶A̶ ̶D̶e̶e̶r̶h̶u̶n̶t̶e̶r̶ ̶8̶X̶3̶2̶-̶4̶4̶

• hobi insanlara neler yaptırıyor balık tutcam diye solucan besliyon hocam sen :)

;kovboys; £tabanxalı$

• hobi insanlara neler yaptırıyor balık tutcam diye solucan besliyon hocam sen :)

Bodrumda solucan tesisi var benim 20 litrelik 3 tane mavi sert damacanalara boylarına kalınlığına göre ayrıştırıyorum sazan için kullanılacaksa önemi yok ama yayın içinse kalın kara solucan gerekiyor bak bu da geçen hafta aldığım yayın :D

ATA Venza .12cal evil.png +;tuftabV#
    W̶e̶i̶h̶r̶a̶u̶c̶h̶ ̶H̶W̶1̶0̶0̶ ̶T̶ ̶F̶S̶B̶.̶2̶2̶
    V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶C̶o̶u̶n̶t̶e̶r̶p̶u̶n̶c̶h̶ ̶6̶-̶2̶5̶X̶5̶6̶ ̶F̶F̶P̶
    ̶V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶S̶e̶n̶t̶i̶n̶e̶l̶ ̶6̶-̶2̶4̶X̶5̶0̶ ̶E̶-̶S̶F̶ ̶
    ̶H̶a̶t̶s̶a̶n̶ ̶M̶o̶d̶ ̶1̶2̶5̶ ̶S̶n̶i̶p̶.̶ ̶V̶o̶r̶t̶e̶x̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶O̶p̶t̶i̶m̶a̶ ̶3̶-̶9̶x̶4̶4̶E̶
    ̶K̶r̶a̶l̶ ̶P̶u̶n̶c̶h̶e̶r̶ ̶B̶r̶e̶a̶k̶e̶r̶ ̶S̶ ̶B̶u̶l̶l̶p̶u̶p̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶B̶S̶A̶ ̶D̶e̶e̶r̶h̶u̶n̶t̶e̶r̶ ̶8̶X̶3̶2̶-̶4̶4̶

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen yasins ().

• hey maşallah yaaa :) biz daha bu kadar olamadım hazır yemlerle yetiniyoruz. boili olayına bir el atayım bakalım bu akşam 3-4 saat kaçamak yapacağım nasipte varsa resim paylaşırım.

;kovboys; £tabanxalı$

• Tatlı su balık avında başlıca yemler arkadaşlarında söylediği gibi solucan,mısır,yemlik balık,ayçiçeği küsbesi,boili,ve evde kendin hazırlayabileceğin hamur ilk akla gelenlerdir.Sazan avında balık tutulacak yerin önceden yemlenmesi de bi hayli önemlidir.

Gamo CFR Whisper .177

• teşekkür ederim bütün yazdıklarınızı değerlendireceğim.

;kovboys; £tabanxalı$

• yavru balıklar birde çapak denen balıklar ekmeği hemen parçalıyor.sürekli yemlemek zorunda kalınıyor. ekmekle denizde kefal iyi tutuyordum :) . boili ve mısır daha mantıklı geliyor.

;kovboys; £tabanxalı$

• En dayanıklısı bazlamayı yumurtayla yoğurup hamur yap 12 numara küçük uzun (kalın telli) iğneye tak ama iğne gözükmesin . Misina flouracarbon 0.16 - 0.18 ideal . leblebi büyüklüğünde delikli kurşunu misinaya geçir sonrasında stoper tak (yaklaşık 20-25 cm. ileri ) misinanın ucuna iğne. Dip yada şamandıralı olabilir . İyi şanslar

Cricket std .25 Makroptik 3-9x42
    AirArms S510 XtraFac .22 (REG), Nikko Stirling 8x32x60 FT
    Evanix Monster .22 (MOD), XD optic 8x40x50
    Benjamin Marauder .25 , Makroptik 8x32x44
    Drager 6lt Scuba
    Bushnell Rangefinder

• teşekkür ederim.. valla balık gelsin diye önden bir ziyafet çektirmem gerekiyor anlaşılan :)

;kovboys; £tabanxalı$