MOD 125 SNİPER GAZ RAM İ MOD 135 E UYARMI?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • yani şimdi her şeyi bir tarafa koysak, aynı güçte vortex mi yay mı diye sorsalar , ben vortex derim , ve burada hem yaylı hem vortex kullanmış arkadaşlardan yaylıdan vortexe çeviren varda , vortexten yaylıya çeviren olduğunu sanmıyorum, bu arada KOCATÜRK hobidaşım yaylı ile vortex pistonlu aynı marka ve model silah kullanma fırsatınız oldu mu , ben vortexli tüfek kullanmadım ama kullanan arkadaşlar yaylının yerıne vortexi tavsiye ediyorlar,eğer kullandıysanız ve hala yaylı diyorsanız demek ki çoğunluğunu oluşturan diğer arkadşlardan farklı düşünüyosunuz,çift taraflı tepmeye gelince evet var, bende yaylı mod 125 var, tetiğe bastıktan sonra ilk once omuzuna bir tepme alıyorsun ondan sonra piston vurması oluyor bunu her güçlü yaylı tüfek kullanan biliyor, yok diyen ya yalan söylüyor yada güçlü bir yaylı tüfek kullanmamıştır,vortexe gelince kullanan arkadşların iddası yaylıya göre bu ilk tepme yok denilecek kadar az.

Zaten kendimde vortex siparişini verdigimi söyledim! yaylı ile gasram sistemin arasındaki farkı anlattım yaylı daha iyidir demedim! Evet gasramli tüfek de kullandım ömrümün yarısından fazlasiyla yaylı tufekde kullandim..
    Yaylı tüfekden çıkan donnk sesini sevmiyorum bana göre vortexden başka eksi si yok !
    Herkesin yaylidan vortex e gecme konusuna gelince gayet mantıklı zaten yaylı kullanmışlar birde vortex denerler zevk meselesi her kes her şeyi yapabilir . Az önce YouTube de bir muhteremi izledim 135 yaylinin kutu açılışını yapiyor 4.5mm almış nedenini daha isabetli ve daha hızlı olduğu için diye belirtiyor ne diyeyim benim için 4.5mm olayı sonsuza kadar kapanmıştır...anlatmak istediğim doğrudan ziyade her kes kendi dogrusunun peşine gidiyor..
    Tepme konusuna gelince pistonlu tüfeklerde tepme ; piston uzunluğu çapı ( ağırlığı etkiler) ağırlığı, yayın yada gasram sistemin basıncı ile alakalıdır , gasramli tüfekte oluşacak piston darbesi aynı sertlikteki aynı piston hacmine sahip bir yaylı tüfek ile aynı tepkileri verir...

HATSAN MOD 25 SUPER CHARGER 5.5mm

ATA NEO 12 KİNETİK TAKTİKAL

Mesaj 3 düzenlendi, son düzenleyen KOCATURK ().

• Konu yine farklı yerlere kaydı arkadaşlar soruma cevap verebilecek bir akradaş varmı acaba ? Mod 125 sniper vortex i 135 e uyarmı uyarsa 135 sp alıp gas ram i 135 e yayı 125 e takıpp 125 i satıcam.
    Net söken gören arkadaş varsa yardımlarınızı bekliyorum.

• qe ile kıyaslanınca isabet olarak bir artısı var mı peki? Ya da namlusunda bir farklılık? Aklımda şoklu namlu diye kalmış spler kullanan birisine sormak bu aksam nasip oldu

qe kullanmadım sp yide 150 pellet anca atmış olduğum için kullamıyorum tüfek çok güçlü olduğu için dürbünü bile dağıttı bende kaldırdım kullanmıyorum :) Hw 97k işimi görüyor benim için güç ikinci planda ben isabet istiyorum ilk zamanlar bir hevesle almıştım :(

İmza Felan Yok Barmak Bassam Olur Mu? ;,;-#hims

• qe kullanmadım sp yide 150 pellet anca atmış olduğum için kullamıyorum tüfek çok güçlü olduğu için dürbünü bile dağıttı bende kaldırdım kullanmıyorum :) Hw 97k işimi görüyor benim için güç ikinci planda ben isabet istiyorum ilk zamanlar bir hevesle almıştım :(

Laqqer kardeş dediğim gibi satmayı düşünürsen iletişim bilgilerimi mail olarak attım tüfeğin resmini çekip gönderirsen takas yada satın alabilirim. Herkese hayırlı cumalar.

• Arkadaşlar fabrikasını arayıp öğrendim gas ram ler aynı ama takmak için birkaç farklı apart gerekiyormuş yani satın alıp fabrikaya gönderiyoruz ücret karşılığı yapıyorlar 130 tl gibi bir fiyat söyledi tam aklımda kalmadı tam fiyat.

• bana gelen tüfek vortex ti zaten qe nin yaylısı yok hepsi vortex ben 135 sp istedim ucunda alevgizleyen olan model hiç bir yerde vortex i yok buylunmuyor bir arkadaş alıp fabrikasına göndermiş değiştirmiş.qe güzel tüfek fakat aradığım şey değil ben güç arıyorum qe nin namlusu inalılmaz kısa bir karış namlu var gerisi moderatör tabanca namlusu gibi gücü çok düşük kırması çok kolaydı gaz pistonun basıcı da azdı hissediliyodu tahminim gamo pro magnumu 600 650 fps lerde falan atıyordu ölçme şansım olmadı hemen iade ettim küçük bir testten sonra gücünü anladım hemen zaten 125 sniper vortex aldım kendim bide 135 alıp içlerini değiştiriym diye düşündüm tüfeğe kafayı koydum.

Evet normal havayı basan keçe tarafı büyük fakat ittimedeki yay ve vortex gaz pistonu aynı olabilr diye düşündüm açan gören varmıdır acaba ?

size gelen 135 qe de problem olmalı. Benim 135 qe ciddi zor kuruluyor du ve çok güçlü idi . hatta bendeki patriot tan bile yüksek gücü vardı. Şimdi emre kara arkadaşımda oda doğrular.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• mutemelen arizaliydi çünki bugun hatsan i aradiğimda sordum 135 qe lerle 125 sniper gaz pistonu ayni dedi gas ram standart 150 barlik belki fabrikasyon hatali az hava basilmiş olabilir zetax sizin fps ölçme şansiniz oldumu acaba? Yine de kisa namlu da hiz kaybedicek diye düşünüyorum eğer ölçme şansiniz varsa ve tüfeğiniz 5.5 ise gamo pro magnum ile ölçermisiniz size zahmet 125 sniper vortex le ortalama 850 860 aliyorum

• bide şu 125 in standart sorunu namlu vidasinin surekli dönerek açılma olayi beni maf etti ama bugün uzun uğraşlar sonucu namluyu sabitleyebildim çok şükür sağa sola gram oynama yapmiyor aşagı kolay açılıyor ama namluyu sıkıştıran yaylı kilit pimin de yayini sertleştirmek lazım sanırım bana çok çektirdi şu hatsan ama yinede vazgeçemiyorum arkadaş :) çoğu isbetsiz atışın buyuk miktardaki sebebide bu namlunun oynaması genelde dürbünün içi oynuyor saniliyor evet dandik dürbünler oynuyo ama orta kalite bi dürbünle namlu sabitse gayet isabetli atışlar yapiliyor bu tüfeklerle

• benim şu an ölçmem mümkün değil . çünkü silah bende değil. Ancak Komser arkadaşımız ölçüm yapmıştı ve yanılmıyorsan 18 gr. ni 850 civarı atıyordu. Tabi yanlış hatırlayabilirim. Ona sorarsanız daha net bilgi alırsınız.
    Ancak normal mod 135 in 70-80 fps altında bile çıksa isabeti kısa namlusundan dolayı oldukça yüksek bir silah.
    Aynı durum normal mod125 lerle mod 125 sniper lar arasında da var. Normal mod 125 45 cm namlusu varken sniper olanında 36 cm namlu vardır uzun namlulunun gücü biraz daha yüksekken sniper olanının isabeti daha iyidir. Ki sniper modelini daha çok beğenirim.
    İsabet yüksekse güçten biraz ödün verilebilir.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• bide şu 125 in standart sorunu namlu vidasinin surekli dönerek açılma olayi beni maf etti ama bugün uzun uğraşlar sonucu namluyu sabitleyebildim çok şükür sağa sola gram oynama yapmiyor aşagı kolay açılıyor ama namluyu sıkıştıran yaylı kilit pimin de yayini sertleştirmek lazım sanırım bana çok çektirdi şu hatsan ama yinede vazgeçemiyorum arkadaş :) çoğu isbetsiz atışın buyuk miktardaki sebebide bu namlunun oynaması genelde dürbünün içi oynuyor saniliyor evet dandik dürbünler oynuyo ama orta kalite bi dürbünle namlu sabitse gayet isabetli atışlar yapiliyor bu tüfeklerle

namludan kurma silahlarda malesef zaman içinde bu dediğinize benzer şeyler olabiliyor. Özellikle yüksek güçlü magnumlarda namlu bağlantısı ve kilidinin kontrol edilmesi gerekli.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• namludan kurma silahlarda malesef zaman içinde bu dediğinize benzer şeyler olabiliyor. Özellikle yüksek güçlü magnumlarda namlu bağlantısı ve kilidinin kontrol edilmesi gerekli.

ZETAX hocam yanlış hatırlamıyorsam geçen sene bu zamanlr sizinle pallet yağlama mevzusunu konuşuyorduk :) hatırladınızmı bilmem dizelleme etkisi hakkında konuşmuştuk epey bi

• size gelen 135 qe de problem olmalı. Benim 135 qe ciddi zor kuruluyor du ve çok güçlü idi . hatta bendeki patriot tan bile yüksek gücü vardı. Şimdi emre kara arkadaşımda oda doğrular.

Emir abimin dediği gibi tüfek ciddi zor kuruluyor, hatta 24 yaşındaki kardeşim kurarken namlu yarıya gelince başlıyor titremeye, kızarıp bozarmaya :) Yaylı mod125 sniper kullanmıştım, sıfır hali bile düşünülürse mod135qe kurulumu daha zor. Gücü de gayet yerinde :thumbup:

• ZETAX hocam yanlış hatırlamıyorsam geçen sene bu zamanlr sizinle pallet yağlama mevzusunu konuşuyorduk :) hatırladınızmı bilmem dizelleme etkisi hakkında konuşmuştuk epey bi

hatırladım. :) dizelleme . yeri geldiğinde kullanılırsa güzel bişey ama her zaman kullanımı sakıncalı

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j