Yivli Av Tüfegi Secimi ve Ruhsat

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • yeni yılda zam gelmiştir muhtemelen,harçlar şu şekilde.

2016 fiyatları

bulundurma :1300 tl
    taşıma :3700 tl

tabanca harçları ile aynı yani

Hatsan Bt65 Elit LW SB .25cal
    Hawke Sidewinder 8-32x-56 Sr Pro
    Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba
    ASG CZ P-09 Duty Blowback 4.5mm pellet

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• Pİyasada çok bulunandan ziyade hangi avı yapacaksan o önemli.Zaten sana yıllık tüm çaplarda eline geçen 200 fişek olacaktır.200 fişekte sana yeter.200 yetmez diyorsan orasını bilemem.Sana tavsiyem av tüfeği alacaksan 30 06 kıymatlı bir çaptır.Dünyada kontinental bir çaptır.Bende kullandım.Çok memnundum.Tavsiye ederim. Saygılar...

• Sn Doğan cz nin 300 win mag ha modelini detaylı inceledim.Atış imkanım oldu 600 yarda kadar grupman garantisi verilen bir tüfek bendeki 7 mm den tek farkı namlunun kalın olması ama atışlarda 500 yardda iki tüfekde aynıya yakın grupman yakaladım.Tabi mühimmat farkıda var 7 mm federal mühimmat atarken diğerinde geco attım.Belki 300 winle federal Fusion gibi bir fişek atılsaydı daha farklı olurdu.Bendeki cz 3.3 kg diğer ha modeli ise 4.3 kg arada 1 kg kadar fark var.

• Bana göre 1 bin dolar daha fazla etmez. Arkadaş galiba 3.5 bin dolara aldı.BEn bu gün tüfek alsam ebony modeli alırım.Tasarım çok güzel namlu fluted namluya benzetilmiş.İnce işçiliği var yataklama yapildıktan sonra 500 yardda 10 cm e topladıklarını söylediler.rws 165 grainle 30 06 demeyi unutmuşum.

• Ben de ebony modeli bi 7mm almayı düşünüyorum ebonyler burgu namlu olduğu için sanırım biraz daha pahalı.

Dolar da aşırı derecede yükseldi inşallah bir sonraki partiye kadar düşer biraz.
    Bu yıl alacaktım ama tüfekler gelmeden 15 gün önce kolumu kırdım :) tüfek parası da 2 ameliyata ve fizik tedaviye gitti. Yani kola giden paraya tüfek +ruhsat alınırdı üstüne de bi miktar para kalırdı :/

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• sayın tahoye grupman ve hedef atıcılığı için almayı istiyorum ben , avda kullanmak gibi bir niyetim Yok şimdilik.

7mm sizce doğru bir tercih midir bu konuda ?

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• hedef atıcılığı nda 300 win daha uygun Dur.Daha ağır çekirdekli fişek ler bulursun.Ebony 7 mm yoktur. 308,30 06,270 win vardır.300 win mag ha uygun bir uzak mesafe tüfeğidir.

• 7mm 180 gr fişeği bulmak baya zormuş sanırım. 150grn ler de kısa mesafeli :/

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL