Sıfırlama hakkında yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.

İyi günler arkadaşlar elim 160 tl lik kral havalı tüfek var vede 3x9x50 dürbün var berska yaklaşık 9 metreden sıfırlama yapmak isriyorum olurmu bilmiyorum ama denedigimde yan taretten ayar tamam ama üst taretten en sonuna kadar cevirdigim halde hep hedefin altına deng geliyor acaba mesafedenmi kaynaklanıyor yardımlarınızı bekliyorum

• Kullandığın dürbün ayağının modelini yazarsan daha iyi olur, Bu durum namlu ile dürbün arası yüksekliğin fazla olması demektir yani yüksek tip ayak kullanıyorsan kısa tipe geçmen lazım veya en pratik çözüm; dürbünün arka ayağa oturan kısmına ince bir lastik veya benzeri bir şey koyarsan dürbünün ucu az düşük olursa çözüm olabilir,

Kullandığın ayak iki parça ise sık sık sıfırlaman bozulabilir, çözümü dampa ayaktır oda tüfekten pahalı olur dampa olmayan tek parça ayaklar çözüm olabilir...

9-10 mt sıfırlama yapabilirsin normalde sıkıntı olmaması lazım takriben 35 -40 metredede aynı yeri vurur parabolik eğriden dolayı sıfırlama iki noktada kesişir,

Kullandığın dürbün ile ilgili derinlemesine bir bilgim yok söylediklerim genellemedir bu dürbünün özel bir durumu varsa hobidaşlarımız yardımcı olurlar...

'.

]

• Dampa ayak kullanmıyorum ve kullandığım ayaklar yüksek profil cünkü 50mm dürgün oldugu için anca kuryatıyor haftaya kral puncher s alıcam inşşallah ama bu sorun kafama çok takıldı.

• bu cevap içimi rahatlattı haftaya puncher s alıcam 5.5 omda sıkımtı çekmem sanırım dürbün orta kalite 180 tl civarı berska 3x9x50