ahşap mı plastik mi?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • marka model yok. 4.5 mm 300m/sn hıza yakın degerlerdeki tüfekler için ahşap dipcik ve plastik dipçigin + larını ve - lerini acıklar mısınız? teşekkür ederim

Webley Patriot I.Nesil 22 cal m;s,S
    Webley Stingray II.Nesil 177cal + Optima 3-9x44E ;tufey#

www.enfarklisi.com

0 RH (+)

• plastik dipçiklerin kullanımı daha kolay yani çizilme derdi yok ve tüfeğe ayrı bir hava veriyor bence tamamen zevk meselesi

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• estetik bence ahşap kundakta, fakat pahalı bir silahsa çizilmesi canımı sıkar. Plastik daha kullanışlı olur.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• bu plastik kundakların nasıl çizilmediğini çok merak ediyorum sert bişeye çarparsa bence çizilmemesi için bi sebeb yok ben 7 ay kadar ahşap kundak kullandım 1 tane çizik yoktu bence bu kullanımla alakalı bişey .

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Sakınılan göze çöp batar misali tüfeklerimizi nekadar el bebek gül bebek bakalım illaki kullanımdan doğan çizikler belirecek. Ama estetik denince bence ahşap ,ahşabın herzamn bir agırlığı ve al benisi olmuştur,daha asildir.Bunların yanında daha agırdır.Plastiğin ise bence tek artısı hafif olması.Bunun yanında oyuncak hissi vermesi eksi tarafı.

• Estetik olarak plastik daha güzel gibi duruyor ama kullanışlılık olarak bence ahşap tercih edilmeli ...

Hatsan Torpedo 155 5,5 (.22 cal.) - Tasko 3-9x40E Mildot

Torun Magnum 101 5,5 (.22 cal.)

Crosman 357 4,5 (.177 cal.) CO2

• Selam Arkadaşlar
    Tamamen zevk ve renk meselesi olmakla beraber, ahşap tercihimdir......
    Ahşapın doğallığı bana daha çekici geliyor...

Ayrıca çizilme olayına gelince plastik de çizilebilir. Ama ahşabın bir avantajı çizilse bile zımpara ve cila ile tekrar yeni gibi olabilir. Yok ben illa ki plastik alacam derseniz Thumbhole (başparmak delikli) olanını alın derim...

Lakin bende torpedo 155 ve 150 TH arasında kalmıştım ama uzun düşüncelerim sonunda 155 i tercih ettim (ama henüz almadım)

• +32

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Tamamen estetik bir konu omakla birlikte, özellikle ahşap kundaklar biraz daha ağır olduklarından silahın ağırlık merkezini dengelerler (Mod 125'in ağırlık merkezini geri almak için kundağa az miktarda kurşun ve alçı doldurmuştum)

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png