Durbunsuz sıfırlama yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • durbun süz sıfırlama hakkında izlediğim videolardan pek birşey anlamadım . lütfen bana yardımcı olun bir türlü tam şekilde sifirlayamadim. Birde sifirladigimda durbunde olduğu gibi mesela 10 metreye sifirlarsam aynı zamanda balistik eğri yüzünden başka metreye demi sıfirlaniyor lütfen bilgilendirin.

• Arayınca herşey bulunur, veya arayan bulurmuş..
    Sağ sol için; namluya doğru çevirirsen sola vurursun.
    Aşağı yukarı için; saat istikametinde çevirirsen aşağıyı vurursun.
    Balistik işi ise; o kadar mesafeye dürbünsüz atma bence,
    hem, dürbün ile görebildiğini çıplak göz zor görür sanki..

• durbun süz sıfırlama hakkında izlediğim videolardan pek birşey anlamadım . lütfen bana yardımcı olun bir türlü tam şekilde sifirlayamadim. Birde sifirladigimda durbunde olduğu gibi mesela 10 metreye sifirlarsam aynı zamanda balistik eğri yüzünden başka metreye demi sıfirlaniyor lütfen bilgilendirin.

Öncelikle merhaba bildiğim kadarıyla size yardımcı olmaya çalışıyım. Silahın kabaca sıfırlanmış olduğunu varsayarsak Bir a4 kağıdın tam ortasına 20m den görebileceğin bi işaret çiz ve onu 20 m e sabitle metre hesaplaması için adım say hesaplaması bi insanın adımı 60 cm dir attığın adımın 4/3 ü sana kabaca metreyi verir. Sonra bu kağıdın ortasındaki hedefe 3 atım yap. pellet farklı noktaya da gitse 3. atışa kadar sen kağıdın ortasındaki hedeften şaşma. atışın bittiğinde kağıda git hedefteki atışlar bir araya toplandıysa atışın düzgün ama mekanik sıfırlaman bozuk demektir, mermiler toplu değilse sende de sıkıntı olduğundan silahı sıfırlamada problem yaşarsın. varsayalım ki mermilerin 3 üde nışan aldığın noktanın altında ve mermileri iç içe toplamışşın hemen renkli kalemle deliklerin etrafını çiziyorsun ve gezden yukarı aşağı ayar yerini saat yönünde bir miktar çevirip tekrar bi 3 atım yapıyorsun bu ikinci 3 atımda silahını %90 sıfırlarsın geriye sadece hassas sıfırlama kalır. Bu 20 metre sıfırlamasında dürbünsüz 60 m e kadar atış yapabilirsin( mesafe uzadıkça hedefin boyutu küçüleceği için sen uzak mesafelerde dürbünsüz büyük hedeflere atış yapabilirsin)

HALİL AKSOY
    ;atlig;

• merhaba arkadaşlar size fazlası ile bilgi vermişler zaten, bende farklı bir konuya değineyim, eğer tüfeğinize uyumlu bir pellet kullanmazsanız, attığınız pelletler saçmalar hiç alakasız yerlere gider, mümkün olduğunca ucuz saçmalar kullanmamaya çalışın..

Osman Yetkin

Çarşamba Samsun

Hatsan Türkbull

Kral Puncher Breaker

Hatsan AT44 Tact

Kral Puncher Mega

Crosman 2240

Diana Mod 24