Ata Neo 12

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Atış yaptıktan sonra namlunun durumu.
    airgunturk.com/attachment/36427/
    Atış anında dikkat etmedim ama sıvamayı plastik şevrotin yapmış olabilir diye şüpheleniyorum. Birde ses kurşununun da namlu içini çok kirlettiğini okumuştum.
    Atış gününün gecesi herkes uyuyunca temizlik başladı :) Tüfeği söktüğümde mekanizmanın ve yuvasının neredeyse hiç kirlenmediğini gördüm.
    Mekanizmanın resimdeki durumu silinmiş halidir. İlk söktüğüm anda fotoğraflamamışım.
    airgunturk.com/attachment/36426/ airgunturk.com/attachment/36428/ airgunturk.com/attachment/36429/

Sonuç olarak temizlik tamamdır.
    airgunturk.com/attachment/36430/

Geceyarısı temizliği ancak bu kadar, tüfek tekrar atışa hazır. Tetik tertibatını sökmedim. Artık başka zamana inşallah.

Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
    Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
    Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
    Hatsan Bipod ;keyfs;
    Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
    Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)

Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
    Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
    Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#

• Büyük ihtimalle plastik şevrotinler namluya sıvanmıstır. Bende yıllar önce bir hata yapıp ince sacma fişeği keçenin olduğu yerden çakı ile çizip atış yaptim.
    Bu sekilde olunca fişeğin saçma dolu olan kısmı tek kurşun gibi gidiyor bilenler biliyordur sanırım.
    Böyle bir kaç atış yaptiktan sonra tüfeği temizlemek için söktüğümde manluya plastiğin birkaç noktada boydan boya çizgi şeklinde sıvandığını gördüm.
    Defalarca temizlenmesine ragmen hala belirli noktalarda izi duruyor.
    Bencede o plastik malzemeli fişekleri kullanmayın.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel