Pikatini dürübün ayağı uyum sorunu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba ,

Sadece görsel sebeplerden dolayı bu hafta Kral jumbo dazzle satın aldım dürbün olarak tercihim discovery 5-30x50 ffp oldu.Ekli resimlerden de anlaşılacağı üzere dürbün ile gelen ayakların vida aralıkları tüfek üzerindeki pikatini vida yuvaları ile uyum sağlamadı .Problemin tüfek den mi yoksa dürbün ile verilen ayak dan mı kaynaklandığı ,çözümün ne olması gerektiği ile ilgili değerli yorumlarınızı rica ediyorum.

airgunturk.com/gallery/image/6749/airgunturk.com/gallery/image/6750/airgunturk.com/gallery/image/6751/airgunturk.com/gallery/image/6752/i

Kral Arms Jumbo Dazzle

DISCOVERY HD/34 5-30X56SFIR

• Tüfek üreticisi ölçüler standart diyor, optik tedarikçisi de ölçüler Dünya standartı der. Fakat ayak yerine uymuyor bu işin içinden çıkamadım. Sizce sorun nerede ?

Kral Arms Jumbo Dazzle

• Foto atsanız daha anlaşılır olur. Çünkü neresi uyuyo uymuyor anlaşılmıyor =)

Büyük ihtimal vida kısa kalıyordur. Ki normal bi durum bazı ayaklar 25 mm kadar açılıp 22 mm raya rahat geçer kimisi 24 mm açılır vida kısa olduğu için; ve takılacak rayin üst kısmı biraz genişse zor geçer.

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• Foto atsanız daha anlaşılır olur. Çünkü neresi uyuyo uymuyor anlaşılmıyor =)

Büyük ihtimal vida kısa kalıyordur. Ki normal bi durum bazı ayaklar 25 mm kadar açılıp 22 mm raya rahat geçer kimisi 24 mm açılır vida kısa olduğu için; ve takılacak rayin üst kısmı biraz genişse zor geçer.

Ahaaha fotolar sonradan geldiği için yüklemeyi unuttunuz sandım ?

O aralıklı bırakılan yerler standart olmayabiliyor diye biliyorum markadan markaya değişiklik gösterebilir. Genelde raya takılan ki aklar da bir tane bu şekilde geçen civata oluyor bende ki ayaklarda, yükseltme raylarında, red dot lar da ray çeviricilerde genelde tek civata geçiyor. Daha iyi bilenler varsa yorum yapacaktır illaki.

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• Sanırım bu konuda çok fazla fikir sahibi bulunmuyor .Ola ki ileride birinin de başına gelir ise çözüm olması amacıyla yazıyorum.Tüfeği kral firması ile yaptığım görüşme sonucunda fabrikaya göndermem halinde sorunu çözeceklerini söylemeleri üzerine gönderdim ve üst pikatini rayları İngiltereye gönderilen tüfeklerde kullanılan raylar ile değiştirerek sorunu giderdiklerini söylediler .resimler sorun çözüldükten sonraki tüfek ve dürbünün durumudur..Buradan ilgi alaka ve çözüm odaklı tutumlarından dolayı Kral arms ' a teşekkür ederim. airgunturk.com/gallery/image/6817/airgunturk.com/gallery/image/6816/

Kral Arms Jumbo Dazzle