HATSAN STRİKER 1000 X

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Tüm dostlara selam lar.Emekli Astsubayim g-3 ten MP5E M1 den THOMSON a bir sürü tufekle atış yaptım ve hedefi tutturdum ama bugun elime gecen Hatsan striker 1000 x beni sinir hastasi etti.Dürbünelde dürbünsuzde 5 metreden sonra hedefi vuramiyorum .Acemilikmi yoksa sıfırlama ayarlarımi anladım. DÜRBÜN 9X32 ama dürbünsuzde kötü. 20 YIL önce sarsılmaz havali tufegimle kuş avlarken şimdi 5 metre den sonra bira kutusunu zor vuruyorum.Sizce yapılması gereken bir şey ler varmıdır saygilarimla.

• hoş geldiniz hobiye,havalı sıfır mı ? sıfır ise içerisinde yağ olduğundan istikrarlı atış yapmaz dizellemesi geçeme kadar daha taşa bir süre atış yapmanız gerekecektir.kullandığınız pellet tipi ve kalitesi de önemli .genelde dome yani kubbe biçimli kullanır havalı tüfek kullanıcıları.dürbünle beraber dampa kullanmanız biraz zorunlu gibidir tepme olayı dürbünü ve sürekli ayarınızı bozar.bir çok konu vardır forumda araştırın biraz özelden de sorabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım her konuda.

• Kral Bigmax X 6,35 +VECTOR Counterpunch 6-25x56 FFP
    • Kral Puncher Breaker W 5,5-6,35 +VECTOR Capricorn 4.5-14x44 FFP
    • Kral Puncher Jumbo W 4,5 mm+VECTOR Taurus 3-18x50 FFP
    • Zoraki HP01-02 Ultra 4,5 mm+Bushnell Reflex Red Dot Sight
  • Onur 48 ilgi ve alakaniza çok teşekkür ederim. TÜFE k sıfır halen atış yapıyorum isabet oranı sıfır. Neyse aksesuar yaparım en kötü duvar için :) çünki epey kötü 5 metre sonrası.

• Tüm dostlara selam lar.Emekli Astsubayim g-3 ten MP5E M1 den THOMSON a bir sürü tufekle atış yaptım ve hedefi tutturdum ama bugun elime gecen Hatsan striker 1000 x beni sinir hastasi etti.Dürbünelde dürbünsuzde 5 metreden sonra hedefi vuramiyorum .Acemilikmi yoksa sıfırlama ayarlarımi anladım. DÜRBÜN 9X32 ama dürbünsuzde kötü. 20 YIL önce sarsılmaz havali tufegimle kuş avlarken şimdi 5 metre den sonra bira kutusunu zor vuruyorum.Sizce yapılması gereken bir şey ler varmıdır saygilarimla.

Dizelleme kaynaklı olabilir. Bende hatsan dominator lw namlu olan vardı sıfır almıştım ilk 200 mermi attiktan sonra dizelleme bitti. Daha sonra çok güzel gurupman yaptim 50 metrede 2.5 cm falan tabi ki kullanilan pellet cok önemli jsb 15.89 kullaniyordum

• kullandığınız pellet markası ve modeli nedir.namlu temizliğini yapın arada.2 3 kutu bitirdikten sonra biraz kendine gelir merak etmeyin.eğer ki namluda vs bir yamulma yoksa düzelir atışı .şuanda dizelleme olduğu için orantısız güç vardır onda :)numaramı da özelden atıyorum marmarisliyim yakınız bilgi alışverişi yapabilirsiniz. saygılar.

Dizelleme bir miktar dağınık grupmana neden olur. 15-20 m'de sabit destekli atışlarla yaptığınız bir grupmanın görselini gönderseniz daha iyi olur. Bakalım sorun bu mu, atışlar çok mu dağılıyor, yoksa nişan hattının çok dışında bir alanda mı toplanıyor. Buna göre yorum yapmak daha sağlıklı.

• Tüm dostlara selam lar.Bugün hedef kağıdına yaptığım atışlardan sonra moralim yerine geldi.İlk is namlunun içini temizledim ve biraz siyah pislik çıktı. SONRA hedef kağıdı ile biraz nisangah ayarı ile 10 -20 metrede isabetli atışlar yaptım. Pratik gerek ama en azından zevk aldım bugün. 120 atış yaptım toplamda.Tüm dostlara tekrar teşekkür ederim.

• Tüm dostlara selam lar.Bugün hedef kağıdına yaptığım atışlardan sonra moralim yerine geldi.İlk is namlunun içini temizledim ve biraz siyah pislik çıktı. SONRA hedef kağıdı ile biraz nisangah ayarı ile 10 -20 metrede isabetli atışlar yaptım. Pratik gerek ama en azından zevk aldım bugün. 120 atış yaptım toplamda.Tüm dostlara tekrar teşekkür ederim.

atış yaptıkça daha da iyiye gider isabeti.önemli olan istediğiniz yeri vurmasada hep aynı yeri vurmasıdır.alıştıkça istediğiniz yeri vurursunuz :)