İzmir Buluşması.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar, araba ile gelecek olanlarımız lütfen isimlerini yazsınlar. Eğer mümkünse hangi istikametten geleceklerini belirtirlerse iyi olur. Ona göre arabasız arkadaşlar için bir organizasyon yaparız.

benim durumum araba konusunda belli olmamakla birlikte arabasız gelme ihtimalimin (benim arabam yok, kayınbirader gelirse o zaman araba ile geliriz) daha yüksek, dolayısı ile beni arabasız gibi düşünebilirsiniz, ama olaki kayınbiraderi ikna ederim o zamanda araba ile geleceğimi engeç cuma gününe kadar burada duyurur ona göre arabasız arkadaşları da davet ederim tabiki.

• Ben Bostanlı iskelesinden 3 arkadaşı alabilirim. Yanlız Manisa'dan gelecek olan arkadaşın durumunu nasıl ayarlıyacağız ? İzmir tarafından arabalı gelecek olan biri olursa o zaman onu Bornova'dan alabilir. Aksi halde Bornova'da inip metro ile Konak'a gelmesi gerekecek. Konak'dan da vapurla Bostanlı'ya geçecek ki, bu durumda benim bildiğim en kısa yol bu.

egeteam.png

• Ben Bostanlı iskelesinden 3 arkadaşı alabilirim. Yanlız Manisa'dan gelecek olan arkadaşın durumunu nasıl ayarlıyacağız ? İzmir tarafından arabalı gelecek olan biri olursa o zaman onu Bornova'dan alabilir. Aksi halde Bornova'da inip metro ile Konak'a gelmesi gerekecek. Konak'dan da vapurla Bostanlı'ya geçecek ki, bu durumda benim bildiğim en kısa yol bu.

Arkadaş bornovada inip metro ile konak'a gelirse ben onu konak'ta karşılayabilir ve beraberce bostanlıya gelebiliriz. Yok arabayı ayarlayabilirsem, zaten sorun olmaz.

• Ben de Bornova'dan geleceğim.Manisa'dan gelecek arkadaşın durumu netlik kazanırsa detaylıca konuşur, hallederiz.

• Ben gelirken 2-3 kg tavuk vs. ayrıca kola-fanta vs. içecek getireceğim, mangal-kömür olayını halledebilecek birisi varmı?
    Zira mangal da getirmeye kalkarsam tam techizat cevatkelle gibi olurum vede buluşmada atış yapmaya mecalim kalmaz sanırım ;şrofls;.;şrofls;.;şrofls;.

nevale miktarını doğru ayarlayabilmek için gelecek arkadaşlar buraya isimlerini yazarlarsa ona göre ayarlama yaparız daha iyi olur, yiyecek vs az olmasın zira aç sniper atamazmış ;şrofls;.

Listenin son durumu:
    1.Canmin "Yavuz Bey"
    2.Pars "Orhan"
    3.Tarık (benim kayınbirader, siteye üye değil henüz) (ama buluşmadan sonra üye olacağından eminim )
    4.Engin1992 (Engin Sönmez)
    5.Ulaş (benim oğlan, 13 yaşında, sniper çırağı ;kihhik, )
    6.....???

Mesaj 3 düzenlendi, son düzenleyen Pars ().

• Merhaba arkadaşlar.

Mangal fikri çok iyi, güzel de, yanlız Büyük Yamanlara yada Sasalı Ormanlarına gideceksek, bu bölgelerde mangal ve ateş kesinlikle yasak. Bu konumda Jandarmaya yakalanıldığı taktirde, direk olarak sabotaj girişimcisi olarak muammele görülüyor. Ayrıca da yaz aylarında ormanlarımızda piknik yapmak da yasak. Bu durum en azından Ege'de böyle. Ben Yamanlar'da ki otelin orası için izin işi konusunda yarın ilçe jandarma komutanı ile görüşeceğim. Bir sorun çıkacağını sanmıyorum, fakat olurda bir pürüz çıkması halinde, ayni bölgede olan Karagöle gidebiliriz. Orası etrafı çevrili ve özel bir işletme olduğundan mangal yapmak serbest. Bu yerin Bostanlı iskelesine uzaklığı ise 30 kilometre. Eğer burası çok uzak denilirse o zaman Sasalıyı önerebilirim. Ama ben yinede fikir vermesi açısından Karagöl ile ilgili bazı resimleri ekliyorum.

Görüş ve beğenileriniz sunarım.

Saygılarımla.

[Resim Engellendi: http://img129.imageshack.us/img129/8523/dscn2703rr3af6.th.jpg][Resim Engellendi: http://img129.imageshack.us/img129/4590/dscn2704ra2aj8.th.jpg]

Resimleri başka fotoğraflardan çektiğim için biraz bulanık, ama en azından fikir verme açısından yeterlidir diye düşünüyorum.

egeteam.png

• Of Of Of, ne güzel yermiş orası yavuz abi, bayıldım hakkatten, ancak kararı hep beraber vereceğiz, büyük yamanlardaki terk edilmiş otel de enaz bu kadar güzel bir yerdi, mangal işi olmayacaksa bilelim de boşuna hamallık yapmayalım yada daha doğrusu mangallık değilde, ekmek arası tarzında bişeyler ile idare edelim, tabiki kolluk kuvvetleri ile ateş-yangın konusunda herhangi bir şekilde ve sebeple muhattap olmak istemem, zira caanım memleketimim her yanında yangınlar halen devam ederken hem silahlı hemde ormanda ateş yakan bir grup adama ters bakılabilir, bu hassas günleri dikkate alarak hareket etmek ve herhangi bir olumsuz ortamın oluşmasına meydan vermeyecek şekilde davranmak en akıllıca iş olacaktır. ;d;

Yanlız yer seçimi yapılırken şöyle 150-200 metre düz bir yer olursa uzun mesafe atış çalışmalarında sorun çıkmaz diye düşünüyorum, ;tufey#
    zira ben daha çok 80-150 metreler civarında atış yapmayı seviyorum ve bu mesafelerde grup yapmaya çalışıyorum naçizane ;keyf;

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Pars ().

• Arkadaşlar bir şeyin yanlış anlaşılmasını istemiyorum. Yanlış anlaşıldığımı söylemiyorum ama belirtmek de istiyorum. Ben havalı tüfeği kendimce tabiatla bir bütün olarak görüyorum. Önceden de bahsettiğim gibi, küçük grubumuzda ki ben ve diğer arkadaşlar, atışa gideceğimiz zaman sadece atış yapmak için değil, tabiatın bütün güzelliklerinden de nasibimizi almak için gidiyoruz. Ben şahsen güzel bir tabiatın olmadığı yerde atışa gitmek istemem. Çünki biz diğer arkadaşlarla önce tabiat aşığıyız, ondan sonra havalı tüfek severleriz. Atış yeri olarak sunduğum yerler sadece bir teklifti. Daha güzel olan bir yere gitme konusunda da asla hayır demem.

Diğer bir konu ise, inşallah pazara kadar bir arabalı katılımcı daha buluruz. Aksi taktirde sadece benim arabayla hepimizin gidebilmesi imkansız gibi.

egeteam.png

• Akadaşlar,

Bir de diyorumki, bu topic i farketmeyen, sitede adresleri belli olan İzmir'li arkadaşlara, katılım sayısını arttırmak maksadı ile birer mail göndersek nasıl olur acaba ?

egeteam.png

• Biraz önce kayınbiraderle tekrar konuştum, %90 araba (hyundai kamyonet) ile gelceğiz, son durum cumartesi akşam bell olacak, buraya yazarım, durumu kesin olarak netleştiririz.

Eğer bu arabayla gelirsek 3 kişi alıyor araba (aslında kasaya 10 kişi bile biniyor ama trafik görünce ceza yazıyr, bide biraz tehikeli oluyor) bizde aten 3 kişi geleceğiz inşallah o zaman sanırım biraz faydası olur.

Akadaşlar, Bir de diyorumki, bu topic i farketmeyen, sitede adresleri belli olan İzmir'li arkadaşlara, katılım sayısını arttırmak maksadı ile birer mail göndersek nasıl olur acaba ?

Bu bence çok güzel birfikir, bir nevi EGE BULUŞMASI yapmış oluruz o zaman, çok keyifli olur
    ama bunu nasıl yapabiliriz? yani kolay bir yolu varmı? bilgisi olan yazsın, ben üzerime düşne birşey varsa seve seve yaparım.

• Az önce Silyon ile konuştum bu pazar buluşması için. Ben her şekilde gelirim dedi. Onun da arabası var. İşte şimdi biraz rahatladık galiba.

egeteam.png

• o zaman;

Listenin son durumu:
    1.Canmin "Yavuz Bey"
    2.Pars "Orhan"
    3.Tarık (benim kayınbirader, siteye üye değil henüz) (ama buluşmadan sonra üye olacağından eminim )
    5.Ulaş (benim oğlan, 13 yaşında, sniper çırağı )
    6.Silyon
    7...????

Hadi arkadaşlar, katılım bekliyoruz...

• İsterseniz benim bir arkadaşımda gelsin fakat onda da bende de tüfek yok.Boş yere yer doldurur derseniz çağırmayayım.

• O zaman şöyle bir toparlayalım ;

1.Canmin "Yavuz Bey"
    2.Pars "Orhan"
    5.Ulaş (benim oğlan, 13 yaşında, sniper çırağı )
    6.Silyon
    7.Tenere

Pazar günü 9 uygun mudur?
    Herkez yanında et getirecek mi?
    Bence 3 kg et yetmez.Mangal yapacağımız kesin mi??
    Bendeki dandik mangala ne diyorsunuz???

• Pazar günü 9 uygun mudur?
    Herkez yanında et getirecek mi?
    Bence 3 kg et yetmez.Mangal yapacağımız kesin mi??
    Bendeki dandik mangala ne diyorsunuz???

* Pazar günü 10.30 diye konuşuldu ama 9 olursa benim için pek mahsuru yok,
    * Eğer Yavuz beyin dediği özel araziye gidersek orada olur, ama diğer yerlrde mangal olmayacak
    * kişi sayısı belli olsun ona göre et miktarını revize ederiz
    * mangal olayını bilemiyorum ama et götürürsek mangal olmadan olmaz bence, ateş üstü kızartalım felan olmuyor, yapacaksak güzel bir organizasyon yapalım.

• Arkadaşlar formu yoğunluktan dolayı az okuyan biri olarak buluşmanın gününü şimdi farkedebildim.

Babamın kalp ameliyatından dolayı çok istememe rağmen gelemiyeceğim fakat izmirdeki buluşmaların sayısını artırdığımız sürece inanıyorumki forma üye olmayan yakın dost ve akrabağlarımızıda bu hobinin tutkunu yaparız.

Hazırlıklarınızda ve yanınızda bulunumadağım için özürdilerim birdahaki buluşmaya sizinle tanışmak dileği ile ^^

• Arkadaşlar formu yoğunluktan dolayı az okuyan biri olarak buluşmanın gününü şimdi farkedebildim.

Babamın kalp ameliyatından dolayı çok istememe rağmen gelemiyeceğim fakat izmirdeki buluşmaların sayısını artırdığımız sürece inanıyorumki forma üye olmayan yakın dost ve akrabağlarımızıda bu hobinin tutkunu yaparız.

Hazırlıklarınızda ve yanınızda bulunumadağım için özürdilerim birdahaki buluşmaya sizinle tanışmak dileği ile ^^

Öncelikle babanıza büyük geçmişler olsun,
    umarım ileride katılımcı sayısı artarak sık aralıklara güzel buluşmalar düzenleriz.