Field Target için 12 fpe PCP tüfek tavsiyesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba,

Yeni başlayan biri olarak forumdaki bir çok konuyu okudum ve önceliklerimi belirledim

Önceliklerim:

• PCP
    • 12 fpe / 16 joule (12 ft/lbs) field target tüfek (Uluslararası standart olması ve rüzgar etkisine açık olması nedeniyle mücadele gerektirmesini istedim)
    • Modifikasyon gerektirmeden tüfeğin çok tutarlı olması (atıcı hataları hariç)
    • Türkiye'de servis ve yedek parça desteği (1-2 hafta yedek parça bekleyebilirim ama 3 ay sürmemeli)

Bazı tüfekleri inceledim ama bana uygun değillerdi.

Müsabaka tüfekleri: İleri seviye ve fiyatları çok yüksek. (20 bin TL üstü)

AirArms S400 MPR: Fiyatı yüksek (9 bin TL civarı). Eski bir model, AirArms sitesinde veya yabancı kaynaklarda artık bu modelin adı geçmiyor.

FX Biathlon MKII: Türkiye'de bulamadım.

Walther LG400 Alutec Economy: Türkiye'de bulamadım.

5000 TL bütçe ile bu kriterlerde bir tüfek bulabilir miyim? (PCP sistemi için gerekli ekipmanlara ayrı bir bütçe ayırdım)

Yanlış düşündüysem yol gösteren tavsiyelere açığım.

Teşekkürler,

• güzel konu, takipteyim.

bizim memlekette en güçlü-en büyük-en uzağa atma olmazsa olmaz olduğu için 12 fpe ve hatta benim ilgi duyduğum 7.5 joule silah bulmak zor oluyor.

bu sitede ilanı olan iki adet 2.el mpr var sanırım

mpr’nin sıfırı da hilal av’da var gözüküyor, dioptr çıkarılıp dürbün takılacak yoksa eski mpr ile hemen hemen aynı gibi. ama gücü 12 fpe mi yoksa 7.5 joule mu emin değilim

kolay gelsin

• güzel konu, takipteyim.

bizim memlekette en güçlü-en büyük-en uzağa atma olmazsa olmaz olduğu için 12 fpe ve hatta benim ilgi duyduğum 7.5 joule silah bulmak zor oluyor.

bu sitede ilanı olan iki adet 2.el mpr var sanırım

mpr’nin sıfırı da hilal av’da var gözüküyor, dioptr çıkarılıp dürbün takılacak yoksa eski mpr ile hemen hemen aynı gibi. ama gücü 12 fpe mi yoksa 7.5 joule mu emin değilim

kolay gelsin

Merhaba,

Hilal av'da 7.5 joule şunu gördüm: https://www.hilalav.com.tr/uru…0-4-5-mm-pcp-havali-tufek (Özellikler kısmında 7.5 joule demiş. Gerçi S400 MPR için de 7.5 joule yazmış site. Başka kaynaklarda 16 joule yazıyor teyit etmek lazım.)

• sanırım ithalatta maksimum 7.5 joule şartı var

siteye ilanlara 7.5 joule yazıyorlar ama bence silahlar 12 fpe yani ingiliz standartı

weihrauch yaylılar da üzerlerinde 7.5 joule düşük güç yayı ile satılıyormuş, yanında orijinal güç yayını da veriyorlar siz takıyormuşsunuz

pek anlamıyorum yurtiçi imalatta güç sınırı yok bildiğim