hobidolap adlı kullanıcının mesajları

bir sorum daha var bu konuda eğer yanıtlarsanız çok yardımcı olacaktır. tüfeğin sıfırlama mesafesi 15/20 metre olsun dediniz. bu değeri nasıl buluyoruz, bir yöntemi teorisi var mı yoksa genel kabul olarak mı saptıyoruz? veya chairgun programının verdiği eğriden mi yaklaşık olarak değerlendiriyoruz sıfırlama mesafesini?

gördüğüm kadarıyla hilal sadece weihrauch kırmalıları çıkarmış sitesinden, diğer markalar duruyor. aralarında bir sorun olabilir belki de

detaylı yanıt için teşekkürler.

bir chrono edinemedim, şunu anladım ki önce chrono alıp sonra tüfeğe karar vereceksin

meydan av konusuna hiç girmek istemiyorum. şimdilik bir kere işim düştü havada bıraktılar beni.

7,5joule konusunu ben de çok merak ettim bir yere varamadım peşini bıraktım niye niçin

weihrauch türkiye son durumu nedir, acaba distribütör mü değişti? meydan’da yok, tekzen’de yok, hilal’de yok. sanki yer yarıldı weihrauch içine kaçtı. hadi sıfır yok elimizdeki mevcut tüfeklerin parça servis gereksinimleri meydan tarafından karşılanmaya devam edecek mi? sanki birşeyler oluyor veya oldu ama benim haberim yok. bilgisi olan paylaşırsa makbule geçer.

not: weihrauch almanya’ya danışayım dedim ama onlar da soruları sanırım artık sadece instagram üzerinden alıyorlar o da bende yok…

sanırım bu pcp yurdumuzda üretiliyor. hem kutuda made in turkey yazıyor hem de kundak turkish wallnut diye geçiyor.

acaba hangi firma yapıyor merak ettim...

Harici İçerik m.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

...

Dürbünümün Hawke ürün kodu 14102, US sitesinde fiyatı 99 dolares, Vatan Bilgisayar sitesinde 552 tlye görünce amanin dedim atladım aldım.

Kargoyu beklerken de Hawke sayfasına danıştım dedim benim havalıyla sıkıntı çıkar mı yok dediler raat ol güle güle kullan. Benim havalı Weihrauch HW30 mii namlu kırmalı yaylı 4,5mm çapında, aslında 190 m/s namlu çıkış hızında ama ithalat kuralları gereği 7.5j olsun diye 170 m/s çıkış hızı sağlayan bir yay takmışlar içine, orijinal yay da yanında geliyor.

Bekle bekle dedim bir takım da ayak alayım beklerken, yine Hawk marka HM6225 kodlu 1” çaplı 9-11 mm kanallar için orta yükseklikte iki parça ayak aldım. Gerçi şimdi baktım da Hawke sitesinde bu kodlu bir ürün bulamadım ama ossun, kamuflaj desenli filan çok yakışıklı kerata.

..>

meydan av niye üç kuruş daha ucuz olan yani rekord tetik olmayan daha hesaplı tetiğe sahip hw30 mii ve hw50 mii modelinin ithalini yapıyor anlamış değilim

rekord tetikli hw30s ve hw50s getireydiler üç beş fazla paraya çok daha iyi olurdu

dedim hw30s gelecek mi veya özel sipariş verebiliyor muyum dediler yoh yoh

dedim rekord tetik siparişi vereyim ön ödemeli getirin bana çünküm weihrauch türkiye distribütörüsünüz dediler yoh yoh

şimdi bunları okuyup da kızarlar bana derler al sana servis yoh yoh

bendeki de kafa bekleyemedim bir hafta bunları yazmaya...

bugün tetiği istanbulda meydan av teknik servisine kargoladım, bir baksınlar bakalım

meydan av weihrauch türkiye distribütörü imiş, onlar bilmezse kim bilecek diyelim

benim hw30 modeli ve ilaveten hw50 hariç tüm yaylılarda aynı rekord tetik var...

En ucuz, en hafif, en güçsüz Weihrauch diye HW30 mii aldım, bahçede takılmak için.

Sonra öğrendim ki Weihrauch markasının en güçlü özelliği olan Rekord tetik bu havalıda yok.

Madem öyle dedim alayım bir Rekord tetik takayım mevcut silahıma. Geldi ürün İngiltere’den geçenlerde.

Fakat tetiği bir türlü kuramıyorum, olmuyor.

İzlediğim videolarda tetiği monte ederken önceden kuruyorsun ki daha kolay yerine oturuyor, daha sonra tetiği düşürüp montajı tamamlıyorsun.

Yok beceremedim.

Kime göndersem de bir baksa, kime göstersem, var mı fikri olan?

Tetik işini çözersem bir de tuning kit aldım, hepsini bereber monte edeceğim...