Turkish Mavzer in 5.52x57mm...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • yeni zihni sinir projem

türkiyede yaşayan bir türk olarak hiçbir zaman ulaşamayacağım bir hayalin peşindeyim

çocukluk, gençlik, orta yaş, az ihtiyarlık dönemlerimin tümünde aklımın gerisinde yer alan bir söndürülememiş tutku ateşi

1. ve 2. dünya savaşı piyade tüfeği, bolt action, beşli şarjör, açık metal hedef, alman mauser yapımı, kırıkkale uyarlaması, üzerinde ay-yıldızımız damgalı, görmüş geçirmiş, buram buram tarih kokan tüyleri diken diken eden bir silaha sahip olmak, sevip okşamak, ara sıra atış yapmak, temizleyip yağlamak sonra da yatağın başucuna asıp koruması altında mışıl mışıl uyumak

heyhat, biz kim hayal kim. her şey yasak her şey ateş pahası

ben de madem bu işin oluru yok en yakın seçenek üzerinde kafa patlatmaya başladım

pek yakında detaylar burada...

not: illaki havalı

• İlginizi çekebilir

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• aslında tekrar değerlendirince pek de takip edilesi bir kıvılcım yokmuş gibi geldi bana. yani çok zorlama bir çalışma olabilir. büyük ihtimal bir yere gitmez gibi

• diana iki adet replika havalı çıkartmış piyasaya. önce k98 mauser alttan kurma yaylı, daha sonra k98 mauser pcp.

sanırım artık yaylıyı üretmiyor pcp satıyor ama bize pcp olan gelmiyormuş gelmeyecekmiş, av doğa öyle söyledi.

ama ellerinde alttan kurmalı modeli varmış.

.

.

diana k98

.

.

diana k98

• dedim bir adet diana mauser k98 alttan kurmalı alınsa

ahşap kasası, ön ve arka nişangahları ayrılıp

kasanın içine bir adet arkadan bolt action pcp mekanizması namlusu yerleştirilse

örneğin aklıma ilk gelen effecto px5 oldu

nişangahlar da yeni yerlerine taşınsa

daha sonra da ekmek kadayıfı üzerine kaymak tadında

1940’ların kırıkkale yapımı/adaptasyonu türk mavzerleri 7.92x57mm silahlara işlenmiş olan armaların kopyasını uygun yerlere işletsek

acaba nasıl olurdu dedim