Tormenta grupman düzeldi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Mrb arkadaşlar uzun zamandır forumda yoktum sebebi hayat şartları lafı uzatmadan konuya geçeyim.

Elimde kral puncher breaker olmasına rağmen tasarımını ve tüp hacminden dolayı Geçen gün internet üzerinden reximex tormenta sipariş verdim dün elime geçti dün akşam ve bugün atış yaptım ama sonuçlar beni hiç memnun etmedi grupmanları ekliyorum sorun bendemi tüfektemi atışları ayakta ve destekli yaptım

Not her 2 tüfektede aynı dürbünü kullandım

• Evet ustam çok dağıtmış çıkış hızını kontrol ettinizmi çıkış hızıyla alakalı olabilir sanki çıkış hızını düşürmek gerekiyor

• Evet ustam çok dağıtmış çıkış hızını kontrol ettinizmi çıkış hızıyla alakalı olabilir sanki çıkış hızını düşürmek gerekir

Güç ayar düğmesini yarı konuma getirdim

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• Bu tüfeği kullanan varmı sevdiği pellet nedir acaba

• Official Post

reximexlerde böyle sorun görüyorsanız namlunun ağzına bakın. Kesinlikle crown açılmamış namlu gelmiştir size.
    benim de başıma geldi. 18 jsb ile 25 mt den kagıdı vuramiyordum.

crown açılınca herşey düzelecektir.
    fabrikayi arayıp namlu isteyin sorununuz düzelecektir.
    eğer ki crown varsa şunları yapın.
    namluya bir tane pellet sürün. namluyu sökün harbi ile pelleri arkadan ittirip pelleti çıkarın. pelletin kafasına ve eteklerine bakın. (genelde kafayı çarpar)

normalin dışında bir şey varsa ağır indexleme solrunu vardır.

• reximexlerde böyle sorun görüyorsanız namlunun ağzına bakın. Kesinlikle crown açılmamış namlu gelmiştir size.
    benim de başıma geldi. 18 jsb ile 25 mt den kagıdı vuramiyordum.

crown açılınca herşey düzelecektir.
    fabrikayi arayıp namlu isteyin sorununuz düzelecektir.
    eğer ki crown varsa şunları yapın.
    namluya bir tane pellet sürün. namluyu sökün harbi ile pelleri arkadan ittirip pelleti çıkarın. pelletin kafasına ve eteklerine bakın. (genelde kafayı çarpar)

normalin dışında bir şey varsa ağır indexleme solrunu vardır.

cevabın için teşekkür ederim crown nedir tam olarak bilmiyorum fotoğraf attım belli oluyor mu

• Evet tahmin ettiğim gibi crown yok. Dümdüz yiv set açılıp gönderilmiş. Fabrikayı arayıp hemen yenisini isteyin

Teşekkür ederim fabrika yı aradığımda tüfeği istemezlermi benden veya üzerindeki namluyu istemezlermi

• Official Post

Cemal nokta atış ile konuyu hemen çözmüş namludaki sorun çözüldükten sonra devam ederse tek tek doldurup atış yapmayı deneyin yad hazır namluyu sökmüşken kendinden indeksli şarjörü doldurup bolaştın bu arada pelletler üzerinde bir ezik yada hasar bırakıp bırakmadığınız görürsünüz.

Gelelim reximex ve yerli firmalara crown yapmadan namluyu takmak eksen sorunu olan şarjörler yapmak çekiç sekmesi için bir çözüm yada işlem yapmamak en kıymetli madenleri işliyorum diyerek çöpe çevirmekten başka bişey olmuyor. Uyarmak istediğinde karşındaki kişi biz yaptık oldu der sende susarsın yeni bir firma çıkar biraz heyecan ve şevk olur sonra yine hüsran çünkü sistemi iyi okuyorumlar. Yorum katılmayacak en katı fizik kuralına yorum getirip kendilerince inovasyon bize göre bir yeni çile kapısı aralıyorlar. Forumlarda bu konular o kadar süre işlendi sonuç vermedi. Yerli firmalar şuan alım gücü olan için biraz zaman geçirmelik oyuncak ötesi yok.

• fx firmasında üretien tüfekler tam 8 kişinin 8 ayrı testinden geçtikten sonra satışa yollanıyor,bizim yerli üreticilerimiz bu testlerle uğraşmak yerine direk satışa gönderiyor satın alanlar deney tahtası olduğunu bilmeden kullanıyorlar ve hüsran başlıyor kiminde namlu sarunu kiminde şarjör sorunu kiminde valf sorunu hava kaçırma sorunuyla uğraşıp duruyorlar sonra fabrikaya geri dönen tüfekleri şikayetler doğrultusunda düzeltmeye çalışıyorlar .Yani bizde müşteriler denek olarak kullanılıyor

• adamlar çok akıllı. bu şekilde işçilikten tasarruf, zamandan tasarruf ve maliyetten ekstra tasarruf yapıyorlar. biz onların yerine çalışalım. neden vaz geçsinler ki bu düzenden.

diana mod 48/52- 177

• Aynen. Ben de yakın zamanda iki ürünü göndereceğim

Kral Puncher Ekinoks 6,35

Kral Puncher NP 04 4,5

hatsan blitz bullpub 6,35

bushnell 8-32-50 dürbün (çin malı)

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

yüksek basınçlı el pompası

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• Kral np 04

Hava kaçırıyor.

Dolum ucunun contasını kesiyor.

Tetik ayarı gevşek tetik dönüyor.

Tüp namluyu çiziyor.

230 cc tüple 4.5 mm 50 saçma ancak atıyor

Kral ekinoks

Basınç 200 bar olduğu halde yeni saçmayı alıyor ama bazen mekanizmayı kurmuyor.

Kral Puncher NP 04 4,5

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• Official Post

Ekinoks için bilgim yok bir yorum yapamam Ama diğer sorunları çözmek o kadar basitki üreticiye çok kızacaksınız

• Evet tahmin ediyorum.

Ekinoks sorunu da mekanizmanın sertliğinden diye tahmin ediyorum. Elle çekerken de çok zor oluyor.

Kral Puncher NP 04 4,5

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• normalde çekiç yayı öyle bir sertlikte olmalıki hem 200 barda hemde 100 barda otomatiğin kurulmasına izin vermeli eğer yay çok sertse 200 bardan 150 bara kadar çalışır basınç düştükce yay sert olduğu için çekici geri itemez ve otomatik çalışmaz,eğer yay bu sefe de yumuşaksa 200 barda valfi açamaz ve yeteri kadar hava çıkmadığı için otmatiği kuramaz ama 150 bar altı çalışmaya başlar ben denemeler sonucu yayı öyle bir ayarladımki 200 bardada çalışıyor 90bardada çalışıyor yam ortasını bulmak gerikiyor fabrikada bu ince ayarları yapmadan satışa sunuyorlar biraz zahmetli bir iş ama ayarı iyi tutturursanız benimki gibi 200 bar 90 bar arası takılmadan atış yaparsınız

• mehmetzkn .ilk önce orjinal yaya dokunmadım ne olu ne olmaz diye ,sonra elimde çeşitli sertilklerde yaylar mevcuttu onlarda denemeler yaptım pek işe yaramadı sonra yaycıya 10 çeşit sertilte yay yaptırdım içlerinde deneme yaptım ilk 3 tanesinin sertliği tam uydu şu an çok stabil durumda çalışıyor bir sonraki aşama regilatör taktım 120 bara ayarladım hep aynı çizgide atış yapıyorum