diana 54 e yay takmak

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Dina 54 e en kolay nasıl yay takabilirim tüfeği söktüm yeni yaptırdığım yayı takıcam ama oluyor.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Merhaba,

bende de daha önce Mod54 vardı, aslında yayı takmak çok da zor değil, biraz güçlü kuvvetl isen, yayı yerine yerleştirdikten sonra tetik tertibatını yayı tetikteki yerinede denk getirerek bastırabilir ve diğer elinlede tetik pimlerinden hrrhangi biride pimden daha ince ama sağlam bir mil yada benzeri cisim ile tetiği geçici tutturabilr, biraz dinlendikte sonra 2.hamlede tetik pimlerinden 1 tanesini yerine oturtabilirsin, 1.pimden sonra 2.pimi takmak zaten zor değil. ;keyf; ;tese;kkur

ben bu şekilde tüfeği 4-5 kez tek başıma ve aparatsız olarak dağıtıp geri topladım. Ama gözün kesmiyorsa arkadaşların birinden yardım al, zira yayı kaçırırsan allah muhafaza çneyi felan dağıtabilir, dikkatli olmak lazım. ;duello;

• yayı takmak sorun deil sorun benim yaptırdığım 3.50 yayı takmakta baya sert çünkü.

• Yay takma aparatın yoksa sakın deneme...

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• bence gözünü korkutma kendin sök, parçaları sırayla bir bezin üzerine yerleştir, toplarkende tersten toplamaya başla. ama yayı takarken yanında mutlaka biri olsun, zira pim falan takarken tek başına zor oluyor. toplamakta ne kadar zorlanırsan diğer seferler o kadar kolay oluyor.

kolay gelsin

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• bende var yay takma aparatı,çok düşük bir maliyete yaptırmıştım,toal 15 ytl yi bulmuşdu çıraklara verdiğim bahşiş ile,
    siteye eklemiştim ama bulamıyorum bir türlü,dilersen foto haline getirip eklerim,madem yaylı tüfek kullanıyorsun hiç uğraşma yaptır bir tane tek başına takıp sökersin yayı,tüfeğide satacak olursan yanında hedaye olarak verirsin ;tacli#

• 15 ytl ye nasıl yaptırdın anlamıyorum ben 3 adet yay ucuna dengeliyici yaptırmak istedim 50 ytl dediler sonunda sekmanlı somundan kendim yaptım herhalde yay apartınada 200 ytl falan derler en iyisi bikaç kişi ile beraber takmaya çalışıyım.

• şimdi bu iş için boş çırak bulursan olur,kaynak işlemi için çıraklar ne dedi biliyormusun abi 2 3 milyon at yeter dedi iş bittiğinde,hırdavatçıdan uzun yivli demir çubuk aldım,2 tane somun 2 tane pul,marongodan da bir tane beş on aldım,tornacının yolunu tutmuşken bir baktım bir demirci dükkanının önünde 2 tane çırak oturuyorlar,tornacı nerde dedim gösterdiler,bu arada dükkanın içine göz attım,siz dedim kaynak işleri yaparmısınız gel buyur abi demezlermi :)
    [Resim Engellendi: http://img228.imageshack.us/img228/5307/dsci01751280x768gf1.th.jpg][Resim Engellendi: http://img228.imageshack.us/img228/7697/dsci01731280x768mb0.th.jpg][Resim Engellendi: http://img228.imageshack.us/img228/9301/dsci01721280x768oe8.th.jpg][Resim Engellendi: http://img228.imageshack.us/img228/4828/dsci01701280x768jp6.th.jpg]
    not: maşon kısmına ben önce bez sarıyorum ardından sitil ayakkabı boyası kapağı yokmu onu geçiriyorum, ki döndürdükçe çizme yapmasın diye,
    ayrıca malzemeler toplam 5 ytl tutsa 15 ytl de tornacı istese misal toplam 20 ytl,kaynak işlerinden anlıyan bir arkadaşın varsa belki parada almaz,

• 3.5mm yay mı takacan? Tüfeğe yazık değilmi? orjinali hali bile yeterince güçlü bir tüfek.

Yanlış anlama tüfeğe yazık. Böyle kaliteli bir tüfek bence hep orjinali hali ile kalmalı.

Tabiki zevkler ve renkler. Takmadan önceki ve sonraki isabet ve hız verilerini paylaşırsan sevinirim.

Saygılar

Diana 350 Magnum 5.5mm.
    A1Optic 1x42 Red Dot

• bence de tüfeğe yazık.hiç gerek yok.zaten güçlü tüfeğin.modifiyeden sonra zor kurulma,çınlama sesleri falan başlayacak.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• yayı taktım ama 3.50 olmasına rağmen orjinal yayından yumuşaktı yay spir araları kısa tutulmuş biraz 31 spir olmasına rağmen orjinal yayından 3cm kısa idi sonuç olarak tüfeğin kurlması kolaylaştı güçte artış olmadı 100 metrede şişe kırıyor ama öncedende kırıyordu ve aşırı yay tınlama sesi ortaya çıktı aynı yayın birde uzunu var onu takıcam yay tınısını da bir şekilde kesicem olmazssa orjinal yayı kullanıcam.