Manuel resetli getto hedef…

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • foto yüklemeyi beceremedim

proje henüz uygulamaya geçmedi nasıl sonuç alacağımı bilmiyorum bakalım nasıl olacak haber veririm

havalım 7.5 joul (5.5 fpe) gücünde

amacım bahçede 10-50 metre arasında 5 metre aralıklarla sabit olmayan hedefler oluşturmak

sabit olmayan derken hareketli hedef kastetmiyorum, işim bittikten sonra toparlayıp kaldıracağım portatif hedef kastediyorum

hedefleri değişik yüksekliklere koymayı planlıyorum

bunu da enonbirde bulduğum ‘as plastik taşınabilir katlanır tabure sandalye’ ile çözmeyi düşünüyorum

27, 36 ve 45 cm yüksekliğinde üç boyu var. hafif, katlanınca fazla yer kaplamayacak ve başka işlerde de kullanılabilecek ürün olması güzel. şimdilik her boydan bir adet alıp deneyeceğim, duruma göre çünkü fiyatlı ürünler yatırım gerektiriyor

hedeflerim semt pazarından 6 adedini 12 tlye aldığım çorba kaşıkları

bunları istediğim amaçla kullanabilmek için saplarını 90 derece döndürmem gerekti. ocakta ortasından 20 saniye ısıtınca iki pense ile rahatça dönüyor

şimdi sıra asıl malzemede

yine enonbirde bulduğum ‘topart yaylı kıskaç mandal el tip işkence’ denen dört boyu olan klips mandal irisi kıstırgaçlar

kaşığı sapının dibinden düşürmeden kuvvetlice kavrayabiliyorlar ve dik tutabiliyorlar düz zemin üzerinde

daha denemedim ama pelleti yiyince ya kaşık kıskaçtan kurtulup savrulacak veya kıskaçla beraber yuvarlanacak

her iki durumda da vurulduğu belli olacak

9-10 adet hedef istasyonunu da hallettikten sonra iş manuel olarak resetlemeye geliyor ki bi zahmet 100 metre yürünecek

kaşıklar hariç diğer ürünler yeniden ve değişik amaçlı kullanılabilir ama kaşıklar gitti gider

bahçe zeytinlik, ağaçlar 5 metre aralıkla dikildiği için mesafe ayarlama kolay oluyor

10-15-20-25 metrelerde düz atış, sonraki her 5 metrede yarım mildot kaldırmak gerekiyor

yani 50 metrede 2.5 mildot

aslında bahçede 110 metreye kadar imkan var ama o imkan şimdilik bende yok

dürbün 5 mildot bu da 75 metreye denk geliyor denemedik dememek için deneriz çaktırmadan

şimdilik bu kadar…