avda kullanabileceğim iyi bir jeep almak istiyorum önerileriniz nedir

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • en güzeli alın bir adet toros, valla torosun gitmediği yok yok.
    toros olsun beyaz olsun çamurdan olsun x;.z

valla bizde bi tane var ben onunla kaz dağlarına gitmişdim neredeyse zirveye kadar çıkacaktı.

hamdım piştim yandım oldum.

• Eğer ilgilenirseniz bende de 2001 vitara 1600cc sıralı tüplü suzuki mevcuttur,geçen kış yarım metre karda banamısın dememişti :thumbup:

Career%20Dragon%20Slayer%2050%20Combo%20by%20ShinSung ;dance;Career Dragon Slayer 50 Combo by ShinSung ;dance;

• ilginiz için teşekkür ederim arkadaşlar aracımı aldım 1997 model 2000 v6 motor suziki vitara aldım

diana mod 460 magnum 22. barska 6x24x42

crosman pumpmaster 1077 tasco 3x9x50

walter cp 88
    steyr hunting 5
    walter lever action

• teşekkür ederim sağolasınız arkadaşlar hafta sonu bir arazi denemesi yapacam sizlerle paylaşacam gözlenimlerimi

walter cp 88
    steyr hunting 5
    walter lever action

• valla ben taktım kafaya bir lada niva alacam
    sadece avda kullanıcam avda balıkta
    takıcam buna çekici şusu busu
    acaip hevesliyim
    ikinci elleri acaipta uygun

avdoğa dergisinde bir abi azmıştı nıva için. hemen her hafta farklı jipleri test ediyordu ve niva için " devasa amerikan 4x4 lerin nazlandığı yerlerde banamısın demiyor" şeklinde bir yorumu vardı. istanbuldan bir tanıdığımda niva kullanıyor av için ve çok memnun. amaç sadece ava gitmekse bence yeterli ve ekonomik bir alet.

• Yeni aracınız hayırlı olsun kazasız belasız binmek nasip olur inşallah.

işim gereği hemen hemen hertürlü arazi aracını kullanmış biri olarak şiddetle tavsiye edeceğim model lada nivadır :thumbup: her yönüyle tam bir avcı aracı.

dert çeker

dört çeker

yük çeker

az yakar

çok kaçar daha ne olsun.

avcı adam konfor aramaz zaten ve aramamalıdır bence.

Sivas Divriği ve Erzincan Kemah arasındaki zor arazi koşullarında çok uzun süre bu araçla ava çıktık ve bizi hiç yolda bırakmadı. dayandığımız hiçbir rampaya bayıra ben çıkmam demedi.

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• aracınız hayırlı olsun, çok yakın bir arkadaşımda sırf ava, atışa birlikte gitmek için geçen ay daihatsu terios aldı ufak mufak idare etçez artık. ;tacli#

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Yeni aracınız hayırlı olsun.

Bence en av için güzel arazi aracı Land Rover Defender (bende Toyota RAV4 var ama, ona kıyamıyorum) dalların arasından sürtünerek geç, pencereye kadar çamura gir, eve dönünce hortumla içine su tutup kan birikintilerini temizle. Diğer yeni 4x4lerde bu imkanlar yok pek.

Not: ordu 3000 YTL ye elindeki hurda defenderları satıyor bazen ihale yoluyla.

[Resim Engellendi: http://img209.imageshack.us/img209/7786/93952851gu9.jpg]

• ordu artık pek Defender almıyor, masrafı çok ağır. Aluminyum karoseri tamir edilemediğinden sürekli yeni parça değişimi istiyor. Resmi Gazete'de sürekli bunların motor revizyonu ve parça alımlarıyla ilgili ihaleler bulunur(du). Son 2-3 yıldır bu araç yerine Unimog tarzı araçlara döndüler.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• valla bende defender almayı istiyodum ama tıkır tıkır çalışan bir defender için en azından 25000 ytl gözden çıkarmak lazım oda düşük model tabi 90 altı ama aracımdan memnunum sadece arazide kullanıyorum ve arazi kabiliyetide iyi dere tepe gidiyo

walter cp 88
    steyr hunting 5
    walter lever action

• Rize Ardeşen'de 97 - 99 model ordu malı ihale ile alınmış ve direk satışa sonulan defendarlar var.Adam 6.000 YTL civarında satıyor.Sanayiye götürsen herhalde ortalama maksimum 3.000 YTL masrafla araç adam olur diyor eniştem.Tabi araçlar direk ordudan çıkma olduğu için hor kullanılmıştır muhakkak.Bu özelliklere bakılarak bir değerlendire yapılabilir tabi ki.

Bence de arazi için alınabilecek araç deyince akla LADA NİVA geliyor.Hatta ben LADA SAMARA bile diyebilirim.İkinci ve üçüncü lig toprak yol araba yarışlarına bakarsanız bol bol LADA SAMARA göreceksinizdir.Daha ileri gidersek ben LAD SAMARA için OFFROAD diyebilirim.Eniştem iyi bir pilotaj ile gitmeyeceği yer yok diyor.En iyi işleyen mekanizması MOTOR.