optima 3- 12*44 mü optima 2.5-10*50 dürbün mü

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Değerli forum üyeleri hatsan galatian 2 regülatörlü tüfek kullanıyorum amacım uzak mesafede 50-100 metrede hedef atışları yapmak

Şu anda optima 3-12*44 var üzerinde ama optima 2.5-10*50 almak istiyorum çok fark eder mi hangisi daha iyidir şimdiden yorumlarınız için teşekkürler

• Official Post

Tabiki de 2.5*10-50 daha iyi.

Optimanin en sevdiğim optigi 2.5*10-50 dir. Uzun yıllar kullandım.

agt agtagt

• 2.5-10x 50 kullandım. boğaz çapı 30 mm aydınlık ve oldukça net bir dürbün 100 metre için fazla bile sayılır. ancak dürbün aşağı yukarı bir kg ağırlığında ben ağırlığından dolayı satıp vector 3x9x32 aldım.

diana mod 48/52- 177

• 2.5-10x 50 kullandım. boğaz çapı 30 mm aydınlık ve oldukça net bir dürbün 100 metre için fazla bile sayılır. ancak dürbün aşağı yukarı bir kg ağırlığında ben ağırlığından dolayı satıp vector 3x9x32 aldım.

Peki aldığınız dürbünle kıyaslarsanız nasıl peki yeni aldığınız vector kalite olarak aynı işi görüyor mu

• Ben hafif diye tercih ettim. Optima ile desteksiz olarak at 44 longu ağırlığından dolayı kullanamiyordum. Yeni aldığım dürbün ile kullanabiliyorum. OPtimanin ağırlık dışında artı yönleri çok. 1. Mildotlu. 2. Paralaks ayari var. 3. 30 mm boğaz çapı nedeniyle daha aydınlık.4 görüş açısı daha geniş. 5 gerektiğinde ışığı var. Ancak elinizdeki dürbün varken bence buna ihtiyacınız yok. Benim aldığım vector bunun yerini tutmaz ama benim kullanım amacima daha uygun olduğu için onu tercih ettim.

diana mod 48/52- 177

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen b ve s ().

• Ben sadece ağır bir dürbün olduğunu bunu da dikkate alarak tercih yapmanız için bu konuya dikkatinizi cekmek istedim. Yoksa tercih tabiki size aittir .

diana mod 48/52- 177