Silahı dürbünü sökmeden saklamak?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba hatsan mod 135 vortex tüfeğimde,

Sportmatch dm60 dampa ile dürbün kullanıyorum,

Sorum şudur, dürbünü sökmeden çantaya koyup uzun süre bu şekilde kalsa, belki 1 sene belki 2 sene, bir problem olur mu, dampanın ayakları ya da vidalarında gevşeme yamulma vb. Problemler yaşar mıyım? Sonuçta sıkı sıkıya vidaları sıkıyoruz atış esnasında dürbünde oynama olmaması icin.

Yoksa dürbünü söküp mü saklamalıyım, darbe alma konusunda problem yok silahım güvenilir yerde saklıyorum dürbünün darbe alma gibi durumu yoktur,

Atış yapmak istediğimde hemen çıkartıp sıfırlama yapmadan atışımı yapıp tekrar kaldırıp 3-5 ay sonra tekrar aynı takım ile atış yapmak istiyorum, böyle bir durum var mıdır?

Tecrübeli arkadaşlarımın yorumlarını bekliyorum...

• Dürbünü sökmeyin zaten, dürbünü sökdüğünüzde sıfırlamanız bozulur tekrar takdığınızda yeniden sıfırlamanız gerekir.

Daystate AirWolf MCT 0.22 & Hawke Sidewinder 30 Tactical SF 8.5-25 X 42 & Draeger 6L 300Bar

Weihrauch HW98 0.177 & Hawke Varmint 6-24 X 44
    Weihrauch HW75 0.177 cal.

Weihrauch HW45 0.177 cal.
    Bushnell Sport 850 Laser Rangefinder

hasag.png

• Hiçbir şey olmaz. Vidaları da devamlı sıkıp bozma riskine karşı güçlü olmayan mavi loctite sürüp vidalayın, gevşemezler, gerektiğinde yine çıkarılabilirler.

Niksan Ozark-TW 5,5 mm + Huma Air regulator+Discovery 6-24X44 SF IR

Reximex Meta Premium 5,5 mm + Nikko Stirling Diamond 6-24X50 FFP

Gamo Coyote Black 5,5 mm

Zoraki HP01 4,5 mm

Beretta Elite II CO2

Mavoric M1 Semi Auto 12 CAL