Kral np 01 grupman problemi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ...Son olarak havalı tüfekler de kullanilabilecek son noktayı fx dış büküm yiv-setlerde yakaladı. Hata payı sıfır ömrü az namlular üretiyor. Fx namlulari aynı uzunluktaki diğer namlular göre çıkış hızını fazla vermektedir.

Dış büküm namlular hakkında bilgi verir misiniz?

Teşekkürler

Kral Puncher Ekinoks 6,35

Kral Puncher NP 04 4,5

hatsan blitz bullpub 6,35

bushnell 8-32-50 dürbün (çin malı)

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

yüksek basınçlı el pompası

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• Official Post

Dış büküm namlular hakkında bilgi verir misiniz?

Teşekkürler

bu tür namluları uzun mesafe keskin tüfeklerinde çokca görürdük. sonradan fx de kullanmaya başladı.
    hata payını tamamen ortadan kaldıran bilinenin dışında namlulardır.

iki çeşitleri vardır.

1.si düz çelik boruyu dısarıdan presleyip yiv ve set ekleyerek yapılan namlulardır. bunlara pürüzsüz temiz büküm de diyorlar.

2.si düz çelik boruyu ısıtıp kıvırırlar genelde poligonal tüfeklerde kullanılır.(ateşli tüfeklerde uzun mesafelere en dengeli çekirdeği bu namlular atarlar.)

internetten

googleye
    fx barrel
    ssg 08 barre
    l yazarak görsellerden bakabilirsiniz.

• ...1.si düz çelik boruyu dısarıdan presleyip yiv ve set ekleyerek yapılan namlulardır. bunlara pürüzsüz temiz büküm de diyorlar.

2.si düz çelik boruyu ısıtıp kıvırırlar genelde poligonal tüfeklerde kullanılır.(ateşli tüfeklerde uzun mesafelere en dengeli çekirdeği bu namlular atarlar.

Birincisini pek anlamadım ama ikinci şekilde yapılan namlu sıcaklık değişimlerinden etkilenmez mi? Özellikle yivin tur sayısı değişir diye düşünüyorum. Namlu kesen arkadaşlar tur hesabı yaparak kesiyorlar. Tabi küsürlük bu değişim atışı nasıl etkiler bilemiyorum. Isıtılıp düzeltilen motor kranklarının ısınıp soğudukça yine eski yamuk haline döndüğünü duymuştum.

Kral Puncher Ekinoks 6,35

Kral Puncher NP 04 4,5

hatsan blitz bullpub 6,35

bushnell 8-32-50 dürbün (çin malı)

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

yüksek basınçlı el pompası

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• Official Post

Birincisini pek anlamadım ama ikinci şekilde yapılan namlu sıcaklık değişimlerinden etkilenmez mi? Özellikle yivin tur sayısı değişir diye düşünüyorum. Namlu kesen arkadaşlar tur hesabı yaparak kesiyorlar. Tabi küsürlük bu değişim atışı nasıl etkiler bilemiyorum. Isıtılıp düzeltilen motor kranklarının ısınıp soğudukça yine eski yamuk haline döndüğünü duymuştum.

demek ki bunları hesaplayıp yapmışlar. yıllarca bunları hep duymuştum ateşlisini de havalısını da kullandım. muazzamlar.