Fx T12 arazi atışlarım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhabalar ,

Silahımın Yatagun'dan dolu geldiğinin bilgisi üzerine dün araziye gidip 50 ve 70 metrelerde tam destekli olarak tüfeği denemek istedim.UNUTMAYIN TÜPÜM YOK SİLAH DOLU GELDİ VE 30 ATIŞ HAKKIM VAR ^^

Öğlen vakti 1 gibi arazideydim.Ciddiyim hayatımda hiç bu kadar disiplinli haraket etmedim.Normalde tüfeği çıkarıp hurraaa oraya buraya sıkan ben, gayet sakin yavaşça abs çantayı yere koydum , kilimi serdim , benchrest imi hazırladım ve son olarak ergonomik olup olmadığını kontrol ettim.Sonra şerit metre ile her 10 metreye birer kazık çakarak 50 metreye parke kaplamayı yerleştirdim.(hedefim)

Tüfeği çantasından çıkardım ve yatağıma kuruldum.Tabi heyecandan dolayı daha dürbünden görüntü almamla ''tık dıp tık dıp'' nabzım artıkılı hoplatıyordu.Tüfeği çantasına koyup yaklaşık 5 dk yüzükoyun yatıp, sakinleşip nabzımı düşürmeye çalıştım, ardından tam kalbimin altına kalın bir parça sünger yerleştirdim ki kalp atışlarından etkilenmeyeyim.

Herşey hazır olduktan sonra atışa başladım.Fx T12'imle ciddi ilk atışım, boltu çok yavaş bir şekilde kurdum.(şlak ...... şukk! ;) ) Hedefin artısını dürbünün artısına çakıştırıp tetiğe dokundum.Önce sessiz bir tınnn(sanırım çekiçin valfe vurma sesi) sonra tırşşş diye dağlardan yankılanan bir ses, saçma hedefi kağıt gibi delmiş ve şansıma dürbün ayarlı, sakince 2. atış ve o da ne?! Mermi deliği yok.Karavana riskini düşünmeden 3. atış ilk deliğin 0.7 cm altına.Bir atış daha gene iki delik.Ve son atış gene iki delik ?!?Herşeyi doğru yaptım fakat karavana.

Moralim bozuk bir şekilde hedefe doğru yürüdüm bir de ne göreyim 2 tane büyük bir delik.Üstteki delikten 3 mermi geçmiş alttaki delikten 2 :!: O an nasıl anlatsam koca orman kahkahalarım ile yankılandı.Resmen zevk patlaması.Dedim bu acaba yanımda getirdiğim soda şişesine ne yapar? Bir atış mermiyi havada görmek falan yok şişenin yok olduğunu gördüm.(toplarken parçalarını 3 metreden buldum :) ) (tabi tüfeğin pcp olduğunu unutmuşum zevkten havanın nasıl bittiğini anlayamıyorum)

Böyle böyle tüfeğin azalan havasının da etkisi ile 70 metrede bir grup patlatayım dedim(aslında bu tüfeğe yakışmadı ama zaten 2 grup yaptım hepsini yayınlayayım dedim ;kihhik, ).Her atışta mermi birkaç mm aşağı atıyor tabi bunları hesaplayarak 8 atış yaptım.Normalde 10 yapacaktım da 8. atışın baya alta vurduğunu görünce grubu mok etmemek için atmadım.Namlunun sınırları benim sınırlarımın ötesinde orası kesin ama bir noktadan sonra atış hızlarındaki 8 fps lik fark bile grubu etkileyecek biliyorum.(Allahtan o noktaya gelmedim daha çok var ;) )

Böylece gün bitti.İnanın bana araziden geçerken tüfek çizilmesin diye yaptıklarımı görseniz çok gülerdiniz.Bu tüfek diğerlerinden farklı ve ona göre bir ilgi hakediyor.Mesela namluyu temizlerken çevrede tüfeğe çarpabilecek herşeyi topluyorum.Klimayı açıyorum ki terim tüfeğe damlamasın :)

Sonuçta mükemmel bir gün ve tüpümü alınca daha çok çalışma imkanı bulacağım.

1. resim:70 metre 8 atış orta şiddette rüzgar.Konsantrasyon zayıf
    2. resim:50 metre 5 atış sıfıra yakın rüzgar.Konsantrasyon yüksek.

[Resim Engellendi: http://img247.imageshack.us/img247/2223/17082008360zr0.jpg]
    [Resim Engellendi: http://img104.imageshack.us/img104/7697/17082008361sr0.jpg]
    [Resim Engellendi: http://img104.imageshack.us/img104/3114/17082008362lv2.jpg]
    [Resim Engellendi: http://img371.imageshack.us/img371/533/17082008363jz2.jpg]

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Engin1992 ().

• Yazmayı unutmuşum 130 metreye kadar, passız yepyeni 9lt yağ tenekesi kağıt gibi deliniyor. :love:

• ellerine sağlık Engin, havan olunca daha kapsamlısınıda bekliyoruz. tekrar hayırlı olsun.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Yeni silahın hayırlı uğurlu olsun Engin hep isabetli atışlar yaparsın inşallah, bu fxler neymiş yahu herkesi şair , yazar yapacak anlaşılan ;rofl.; sende döktürmüşsün maşallah. konulara yetişmekten kimse yorum yapamamıştır üzülme , yalnız bişey dikkatimi çekti dürbün çok geride duruyoor gibi geldi rahat edebiliyormusun ?

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Official Post

Engin T12 n hayırlı olsun, :thumbdown:

• İyi günlerde ve keyifle kullanın inşallah. Darısı başımıza. Dört gözle Yatagun açılışını bekliyorum bende. Kısmet olursa, bende Fx lenmeyi bekleyenlerdenim.. :thumbup:

Maverick Model 88

Beretta Special 16 GA

Beretta S56

• Güzel atışlar. Dolu tüple daha iyisini yaparsın :)

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Eline sağlık Engin,

50 metre için tüpünün çok dolu olmasına gerek yok. İlk atışlarda böyle isen yakın zamanda ne biçim grupmanlar yaparsın sen.

Heycanın bu aralar ayyuka çıktığını, gece olduğunda tüfeğine iyi geceler dokunuşu yapıp yattığını tahmin ediyorum. ;)

Tüpün olduğunda da , 8 atış 14 atış değilde, net 5 li ve 10 lu atışlardan şaşma ki ortada bir değer olsun.

Haifi T 12 in ve cüssen ile de bu atışları desteksiz de zorlanmadan yapacağına eminim.

• Evet tüfeğe o kadar nazik davranıyorum ki sanki bir ayının bale yapması gibi birşey. ;lol;;lol; Bu kadar büyük bir kütleden böyle nazik haraketler beni bile şaşırtıyor doğrusu :rolleyes:
    Şaka bir yana çok seviyorum onu.İsveçte yapıldığını bilmek bile hoşuma gidiyor.

• Afferin engincim ellerine sağlık abim.Çok güzel atışlar ve iyi bir çalışma olmuş.Okurken aklımda canlandırdım bende orda gibiydim sanki.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Eline sağlık engin güzel atışlar. Şİmdi sen rüyalarında bile tüp görmeye başlamışsındır.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• afferin len engin çok güzel iş çıkarmışsın valla bravo . :thumbup:

hamdım piştim yandım oldum.

• Güzel bir gün olmuş gerçekten, atışlar için de ayrıca tebrikler :)

Biz de bugün bi arkadaşla çıkıp ilk ciddi denememi yaptım 4 saat kadar. Sonra insan içine çıkınca bir tuhaf geldi ıssız bayırlardan sonra :s

PCP: FX GLADIATOR .22cal + Gamo MD6-24x50 + Harris Bipod + Weihrauch Moderator
    Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod
    MultiPump: Daisy Powerline888 .177cal + Tasco 4x15
    Yaylı: Daisy 1938 .177cal
    CO2: Umarex Walther CP99 .177cal
    Kuru Sıkı: Voltran Blow Magnum Mod.2000 9mm
    [gallery]670[/gallery]ankarateam.png[gallery]671[/gallery] (UĞUR BAÇ)

• süpersin engin ,unutma işin aslı atığını en etkili şekilde vurmak tebrik ediyorum :thumbup: