Hatsan Torpedo 155 ve Vortex 155 ve Gamo,Stoeger Tüfekler hakkında Karşılaştırma ve Sabit Namlu Tüfek Tavsiyesi İstiyorum.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar Torpedo 155 tüfek alıcam.Lakin şunu belirteyim.Daha önce weihrauch hw 80 tüfeğe sahiptim malesef o dönem satmak zorunda kaldım şu anda bu tarz pahalı tüfek pekte düşünmüyorum.Aradığım güç ve sabit namlu güzel bir isabetli tüfek ve aynı zamanda hafifte bir tüfek arayışındayım.

Soru 1

Torpedo 155 ve 155 vortex arasında uzun ömür kullanım isabetlilik titreşim olarak çok ciddi fark var mıdır.Ben bi türlü gas ram pistonlara cesaret edemedim hiç bir markanın.

(Her ne kadar 4800gr olsada gücü ve fiyatı kaliteli olma ihtimalinden dolayı torpedoyu tercih edebilirim.)

Soru 2

Gamo markasının alttan kurmalı hangi tüfeğini tavsiye edebilirsiniz parça ve dayanıklılık uzun ömür açısından torpedo 155ten daha iyi bir modeli var mıdır?(Sabit namlu olucak)

Bir ihtimal namludan kırma olarak Gamo gmagnum veya whisperda aklımda olsada zamanla sürekli namlunun kullanımı sonucu eğilme ve benzeri arıza yorumlarından dolayı kararsız kaldım.

Soru 3

Stoeger rx20 ve rx40 tüfekler nasıldır alınır mı stabilite ergonomi ve ağırlık konusunda iyi gibi duran tüfekler sanki ama yedek parça arıza dayanıklılık olarak ne kadar başarılı bilmiyorum.

• Torpedo çok güçlü bir ürün. Çok büyük çok ağır ve çok hantal. Alacaksanız Vortexli modeli tercih edin. ve evet fark var.

Gamo modeller arasında CFX veya CFR çok güzel seçenekler. Çok isabetli ve hafifler. Kurulması da kolay. Ama orta güçte ürünler.

Torpedo 155 den daha iyisi Diana Mod 460 ve 470. Her açıdan daha iyi. Çok çok isabetli ve güçlü. Ama pahalı.

Stoeger ürünleri de orta güçte ürünler. Stoeger i bir gamo gibi düşünebilirsiniz. Hatta bazı Stoeger modelleri Gamo ile neredeyse aynı. Örneğin Stoeger X20 ve Gamo Hunter 440 gibi. Yedek parca sıkıntısı pek yok. Fabrikası Istanbul Dudulu sanayide. Ürünleri de sağlam kolay kolay bozulmuyor.

Alttan kurmalı olacaksa benim liste şu şekilde olurdu.

1. Diana Mod 460 veya 470 5.5 ( pahalı, güçlü ve isabetli)

2. Weihrauch HW97K ( pahalı, çok güçlü değil ama çok isabetli)

3. Gamo CFX veya CFR 5.5 (kurulması kolay, hafif ve isabetli ,orta güçte, hatsan fiyatına ikinci el bulunabiliyor )

4. Hatsan Dominator W200 (orta güçte ama çok isabetli ve kurulması nispetten daha kolay)

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

• Bilgilendirme için teşekkürler.Evet beni cezbeden torpedonun gücü ama ağır ve hantallığı soru işareti yaylıdan vazgeçiyorum ama merak ettiğim diana gamo modellerde igt yada gas ram olan model varmı bilmiyorm diğerlerinde nasıldır acaba.

Gamo cfx ve cfr baktım güzel tüfekler fiyat olarakta fena sayılmaz ama stoeger biraz daha ağur basıyor fiyatından dolayı.

Mod 470tense 460 alırım fiyat olarak ve güç olarak biraz daha avantajlı gibi şu an ciddi ciddi 460 düşünüyorum.

Hw97k yı yakından gördüm hw 80 alıcağım zaman çok yakışıklı ve tatlı bir tüfek lakin dürbünsüz kullanma imkanı yok onu eledim fiyatıda cidden baya uçmuş.

Dominator w200 evet mantıklı gibi araştırdığımda sanki grupman olarak gamo kadar başarılı değildi fiyatta gamoya yakın ama tasarım duruş olarak gamolardan iyi vortex olması avantaj bide proximalar var nasıldır sizce lw namlu var acaba lw namlu farkediyor mu?

İkinci el hiç tüfek almadım almamda ya sıfır yada hiç o yüzden çok zorlarsam diana 460 alırım.

Birde kırmalı alıcak olsam sizce G magnum yada whisper g2(türkiyedeyoksanırım) nasıldır.İnternette bir kanalda adam var sürekli bu tüfeği kullanıyor.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Kabaca: Hatsan buna Vortex diyor. Gamo IGT ve Crosman Nitro Piston diyor. Kendi aralarında elbette ufak tefek farkları var. Örneğin Hatsan Vortex kuru hava ile dolurulurken Crosman da Nitrojen gazı var. Onun da bir mantığı var ama bundan sonrası kafa karıştırır. Yaylılar da esasında fark yaratıyorlar. Örneğin Hatsan'ın yayı çok sert ve uzun. Ayrıca yayın boğum sayısı da performansı etkiliyor. Diana'nın yayı daha kısa yayı daha yumuşak. Sarsıntı daha az vs

Gamo CFX ( BSA Superstar ) veya CFR tavsiye ederim. Bu ürün her ne kadar Gamo olsa da dünyaca ünlü BSA'nın birçok teknolojilerini içeriyor. Gamo yıllar önce BSA yı satın alarak, burada kullanılan teknolojileri kendi ürünlerinde entegre etti. Dolaysıyla BSA kalitesinde çok daha ucuz bir ürün elde etti.

Diana Mod460 müthiş bir ürün. Envanterimde satmayacağım ender ürünlerden biri.

Dominator 200W da bir yanlış olabilir. Bu ürünün grupmanı çok çok iyi. Torpedo dan da iyi. Bu tüfek kullanıcıyı üzmez. Buna karşın Proxima belki hatsan'ın en kötü yaylısı. İnanılmaz ağır ve hantal. Adamı çıldırtır. Ben görünüşüne aldandın ve pişman oldum her yönü ile kesinlikle tavsiye etmem.

İkinci el de güvenilir satıcılardan alırsanız sorun olmaz.

Gamo konusuna gelince. Gamo nun yeni tüfeklerini ülkemizde satılmıyor. İdealav distributorlugu bıraktı sadece teknik servis hizmeti veriyor.

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

• Bugün bakıldığında yaylılarda isabet yönünden ithallerin yerlilerden kaliteli olması muhtemelen yayın kalitesi uzunluğunun etkisi olabilir.İthal tüfekte yaylı rahatlıkla alınabilir çünkü diana,weihrauch gibi firmalar kendilerini ispatlamış.Ama az önce cfx le karşılaştırma videosu izledim 200w daha iyi diyen birçok ispanyolca yorum gördüm ama hepside ölümcül ağırlık diyor 200w ama cfx 3 kg ile gayet taşınabilir kullanılabilir ilginç bi şekilde hatsan 200w malzeme kalitesinin de gamo cfxden daha iyi olduğunu söylüyorlar. Fiyat olarakta tabsi orda gamo baya uygunmuş bizdede hatsan daha uygun gamodan o yüzden onları bi kenara bıraktım.

Proxima hakkında şarjör olayı arıza yaptığını söyleyenler var.Proximayı eledim ağırlık ve güç dengesindede bana göre sınıfta kaldı.Sizin yorumlarınızda tuz biber oldu.

Abicim son olarak bi videoda izledim eski video diana karaköyde satan bi abinin yurtdısından ithal gelen tüfeklerin gücü düşük kanunlara göre diyor acaba burda yayını mı değişiyorlar.

Ben her halukarda güçlü bir tüfek alıcam hatta iki tüfek birdende alabilirim.Acaba gamo g magnum nasıl yada whisper g2 modeli ve yurtdısından havalı tüfek getirtebilirmiyiz internetten siparişle.

• Birde kayın ağacı olmasıyla ceviz ağacı olması arasında bir fark varmıdır.

• yay tabiiki onemli ama yabancılar namlu kaliteleri ile bu başarıyı elde ediyorlar. Yurt dışından gelen bazı tüfeklerde perf düşük yay ile geliyor. 7 joule enerji üreten yay. Ama üreticiler paketin için yüksek güçlü yay da koydukları oluyor. Hele ki avrupa ülkesi olmayan yerlerde bu yay konuluyor. Sıfır alırsanız ürünü bunu sormanız gerek.

Dominator 200w ağaç kundak ister istemez güzel görünüyor. CFX plastik kundak. Dominator 200w yi CFX Royale (agac kundak) ile kıyaslayan videoları bulup izleyin.

Yeni nesil gamo tüfeklerini kimse getirmiyor. Türkiye dist yok. Bulunması çok zor.

En kaliteli tüfeklerde bile ceviz kundak kullanılıyor. Vardır bir bildikleri :)

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

• Merak ettiğim yurtdışından biz bireysel olarak tanıdık vasıtasıyla yada farklı yollarla getirtebilirmiyiz.Birde cfx royal olarak sıfır var ve bu sitede

cfx royal 3kg kayın ağacı diyor fiyatta bu acaba açıklamada yanlış mı var çünkü plastik olanıda 3kg ağaç olanda 3kg nasıl olabiliyor.

Yay konusunda dediğiniz gibi bayii arayıp sorayım.

• izin almanız gerek emniyetten vs uzun iş.. ama gunun sonunda getirtirebilirsiniz

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

• Merak ettiğim yurtdışından biz bireysel olarak tanıdık vasıtasıyla yada farklı yollarla getirtebilirmiyiz.Birde cfx royal olarak sıfır var ve bu sitede

https://www.izmiravmarket.com/…-royal-5-5mm-havali-tufek

cfx royal 3kg kayın ağacı diyor fiyatta bu acaba açıklamada yanlış mı var çünkü plastik olanıda 3kg ağaç olanda 3kg nasıl olabiliyor.

Yay konusunda dediğiniz gibi bayii arayıp sorayım.

Bir tanıdık aracılığı ile getirebilirsiniz ama sadece yaylı ve gaz pistonlu faturalı şekilde alınıp yanlarında getirebiliyorlar gümrük vergisi veriliyor mu onu bilmiyorum tabi bu söylediğim kara yolu için geçerli