hatsan blitz bullpub

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhaba arkadaşlar. uzun süredir beklediğim hatsan blitz bullpub modelini almak nasip oldu. ilk izlenimlerimi paylaşmak isterim.

kutu içeriği zengin. kısa ve geniş bir çantayla geliyor. dürbünle rahat sığıyor.

otomatik açılan çatal ayak var kalitesiz ve silaha çok yüksek geliyor. kralın metal olan ayağını kullanıyorum.

dolum ucu vidalı. kralın hızlı bağlantı ucuna uyumlu değil. yani her dolumda başlığı değiştirmek gerekir. ama denedik kralın hızlı dolum ucu olan modellerinin dolum uçları ile de sorunsuz dolduruluyor. contalar arası mesafe farklı olmasına rağmen sorunsuz dolduruluyor.

hava tüpü için bağlantı borusu da geliyor.

5 adet şarjör var. ben internette bakarken şarjör yan tarafta çok eğreti durur diyordum. vidyolarda görünenden çok daha nazik. sağda hiç göze batmıyor rahatsız etmiyor. ama kaç tane saçma kaldığını takip edebileceğin bir göstergesi yok. kral indeksli şarjörlerinde var. şarjör herhangi bir yere tırnağa oturmuyor. ön yüzünde conta var kısmen sıkıştırıyor. düşme ihtimali var ama şarjör arası zamanı çok kısaltıyor. şarjör zaten plastik malzeme. birkaç şarjör sıktıktan sonra saçmaları tutan delikler arasındaki tırnakların hasar aldığını gördüm. pellet itici çarpıyor.

kurma kolu inanılmaz sert. ortalama bir erkek mekanizmayı çekemeyebilir. tornacıda olmamız avantajını kullandık. Allah razı olsun arkadaş hemen uzun bir kurma kolu yaptı. yine aynı sertlikte zaten ama en azından iki parmakla çekilebiliyor.

22mm rayı çok sağlam değil gibi geldi iki ayrı vidayla baştan bir sondan bir vidayla tutturulmuş. hassas atışlar için uygun değil.

el kabzası çok yumşak bir plastikle kaplanmış ve el büyüklüğüne göre tetiğe yaklaştırılabiliyor. 3 kademesi var. elim kısmen küçük orta ayarda rahat. ar kabzaları gibi. çok beğendim tutuşu çok rahat. kralın türk cevizine acıyıp boşa gitmesin hem de artistik dursun diye traşlamamışlar gibi duran kabzalarına benzemiyor.

tetik yumuşak. ama kademesi yok.

atışlarını beğendim. 40 metre civarına sıktık. güzeldi. tahminen pet şişe kapağını her atışta vurur. dürbün sıfırlamasını çok iyi yapamadığımızdan kesin bir şey diyemeyeceğim. gücü kral ekinokstan daha güçlü diye düşünüyorum. yağ tenekesini parçaladı.

sesi de çok fazla.

spot on ghost 32 grain kullandık. zaten başka da pek saçma yok. ne tam ne yarı otomatikte hiç takılmadı. hatsanın 39 grain solidi vardı sanırım ne onda ne de king missle idi sanırım 41 grain hiç takılmadı. tam otomatik yarı otomatik saçma solid hiç fark etmeksizin sıktı.

tam otomatikte biraz fazla hızlı. normal ezmede en az üç tane sıkıyor. dikkat edersen iki tane. tam otomatikte bir tane sıktıramadım.

6.35 te 19 tane saçma olmasına rağmen çok hızlı bitiyor. bu mekanizmayla daha yüksek kapasiteli şarjör yada daha yavaş bir mekanizma olması gerekir. bu şekilde tam otomatik sıkıyormuş hissi tam olmuyor. ama avda kullanılacak olsaydı daha çok saçmayı ava isabet ettirmek adına hızlı olması mantıklı olabilirdi. mesela bir alman yapımıydı sanırım "sten gun" hızında olmasını isterdim.

mekanizmada nasıl olduğunu anlamadığım bir eksiklik var. hava 100 bara kadar düşünce mekanizma kendini kurmuyor saçmayı da yerleştirmiyor ama sıkıyor. tam otomatik bir silah için büyük eksiklik. bir tane bir tane sıkılan silah olsa hemen fark edilirdi ama tam otomatikte insan sıkıyorum vuruyorum sanıyor ama önceki saçmaların izleri veya etkileri.

aklıma gelenler bunlar kısa bir kullanımdan sonra bunları fark ettim. uzun vadede inşallah daha ayrıntılı anlatırım. eklemek sormak istediklerinize ve tavsiylerinize açığım.

Kral Puncher Ekinoks 6,35

Kral Puncher NP 04 4,5

hatsan blitz bullpub 6,35

bushnell 8-32-50 dürbün (çin malı)

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

yüksek basınçlı el pompası

6-9 litre 300 bar karbon tüp

reximex rp 5.5

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• Güzel bir inceleme olmuş eline, emeğine sağlık. Yanlız ben pek alışamadım bu tarz tüfeklere. Zaten tüp yada elektrikli pompa kullanan biri değilim aleti pompa ile ha babam şişir, hababam şişir 15 dakikada. SONRA pat pat pat pat 30 saniyede gitti bizim hava <X sonra bi daha pompa. Ne kas yaparım ama ^^ ^^

:thumbup: WEIHRAUCH HW 77

:thumbup: Element helix 4-16x44 ffp apr-2d Optik

:thumbup: Sportsmatch DM70 Dampa

• Güzel bir inceleme olmuş eline, emeğine sağlık. Yanlız ben pek alışamadım bu tarz tüfeklere. Zaten tüp yada elektrikli pompa kullanan biri değilim aleti pompa ile ha babam şişir, hababam şişir 15 dakikada. SONRA pat pat pat pat 30 saniyede gitti bizim hava <X sonra bi daha pompa. Ne kas yaparım ama ^^ ^^

başında 3 kişi birden olunca pompa bize yetişemiyor. en kısa zamanda da bir tüp almayı düşünüyorum.

Kral Puncher NP 04 4,5

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

reximex rp 5.5

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• başında 3 kişi birden olunca pompa bize yetişemiyor. en kısa zamanda da bir tüp almayı düşünüyorum.

Tüpü düşünmüyor değilim ama. Aması çok fazla.

1-) Olası Patlama riski ( Tüfekte de var ama riski ikiye katlıyoruz ve biri 250cc biri 6 Litre)

2-) Sürekli dolum yeri arama ve dolum maliyeti.

3-) Düzenli bakım.

4-) Yer kalabalığı ve saklama zorluğu.

Tabii bu riskleri göze almayı sizin ne kadar sık ve çok atış yaptığınız değiştirir. Benim gibi bir iki haftata da 200 yada 300 atış yapıyorsanız değmez.

• tabi ihtiyaçlar kişiye göre değişir. nerdeyse sitedeki en az kullanılan üç silaha birden sahibim. bu işi bilenler yarı otomatik bile almazken ben iki yarı otomatik bir de üstüne tam otomatik. herkes atış yeri ararken ben arabayla ilk durduğum yerde sıkabiliyorum. bunun gibi çok örnek var.

herkes tüpü parayla dolduruyor ben pompa düşünüyorum ( ^^ ). zaman sıkıntım yok. tabi el yapımı elektirikli yaptırmazsam.

ama hiç kimse basıncın tehlikesinden kaçamaz.

Kral Puncher NP 04 4,5

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

reximex rp 5.5

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• tabi ihtiyaçlar kişiye göre değişir. nerdeyse sitedeki en az kullanılan üç silaha birden sahibim. bu işi bilenler yarı otomatik bile almazken ben iki yarı otomatik bir de üstüne tam otomatik. herkes atış yeri ararken ben arabayla ilk durduğum yerde sıkabiliyorum. bunun gibi çok örnek var.

herkes tüpü parayla dolduruyor ben pompa düşünüyorum ( ^^ ). zaman sıkıntım yok. tabi el yapımı elektirikli yaptırmazsam.

ama hiç kimse basıncın tehlikesinden kaçamaz.

o zaman kazasız belasız iyi günlerde sağlıkla kullan inşallah. :thumbup:

• Allah razı olsun. Allah hayılısıyla ihtiyaç sahibi hobidaşlara ihtiyaçlarını nasip etsin.

Kral Puncher NP 04 4,5

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

reximex rp 5.5

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• geçen gün küçük çapta bir merak giderme operasyonu yaptım.

dipçikteki, kabzedeki vidalar ahşap vidası. plastiğe yer açılmadan vidalanmış. birkaç yeri daha takılırken çatlamış. işçilik inanılmaz kötü. resimleri yükledim.

bir de yarı otomatik bir silahın tetiğinin (recoil) yeniden kurulması bu kadar uzun olmamalı. belki de ayarı vardır çok anlamadığım için bakmadım.